Skocz do zawartości

Leje sie woda :(


marek222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy mam taki problem z e36 1.8 cabrio 94r. mianowicie leje sie woda tylko nie wiem skad, woda wyleciala podczas jazdy i zagrzal sie silnik po ostudzeniu wlalem troche wody na probe i odrazu zleciala takze mialem nocne holowanie do domu :( dzis rano zagladnalem pod auto i kiedy znow lalem wode to splywala po misce olejowej i skrzyni biegow(pod skrzynia sa 2 otworki i to tak jakby z nich leciala woda ale mozliwe zeby przez skrzynie leciala woda ??) ktos mi powiedzial ze to pompa wodna.. a jak wy myslicie ?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem ale u mnie silnik jest nieco większy od Twojego ale było podobnie leciało gdzieś z tyłu nie wiadomo gdzie po skrzyni i w dół . Otóż znalazłem przeciek była to wina węża cieczy chłodzącej która gdzieś tam już prawie na podszybiu wchodzi w głowice. To tylko moja taka podpowiedź sprawdź może akurat. :wink: POZDRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byla noc bylo ostro i nagle sie zagotowal silnik kiedy sie zatrzymalem nie bylo juz wody, mogl jakis przewod wyskoczyc? -nie- w takim razie powiedzcie co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie sta co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ?o ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ? co sie stao ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez sie lalo na skrzynie i okazalo sie ,ze szlag trafil elektrozawor przy nagrzewnicy.

 

Tylko belgus w twoim aucie elektrozawór i nagrzewnica powinnny być wewnątrz auta, masz dziurę w podłodze czy co.

 

 

marek222 poszukaj gdzie ten płyn cieknie, telepatycznie nikt ci przyczyny nie znajdzie. Pompa wodna raczej jest z przodu, a skrzynia z tyłu silnika, to chyba nie pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez sie lalo na skrzynie i okazalo sie ,ze szlag trafil elektrozawor przy nagrzewnicy.

 

Tylko belgus w twoim aucie elektrozawór i nagrzewnica powinnny być wewnątrz auta, masz dziurę w podłodze czy co.

 

Czesc

Nie wiem ,czy mam dziure,ale sielalo.Widocznie jest taka mozliwosc!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BH31&mospid=47416&btnr=11_1500&hg=11&fg=35

 

ok sprawa zalatwiona juz wiem o co biega spedzilem dzis popoludnie w garazu ale coz... zrobie sobie to sam jesli uda mi sie to poskladac co rozebralem musialem zdjac kolektor :|

wiec juz mowie skad leciala woda oczywiscie przyczyna chyba banalna leciala z wezyka nr4 ktory byl podlaczony do tego czegos z dwoma kroćcami miedzy 7 a 6 na schemacie, nie wiem jak to sie nazywa mianowicie odlamal sie ten krociec z prawej strony i lecialo sobie z wezyka, ten od gory tez nie byl w najlepszym stanie widac ze juz klejony jakis byl, koncowka na wezyk nr 13 tez sie odlamala przy zdjemowaniu w ogole to jakies kruche jest jak by sie rozpuscilo od plynu.

Przy okazji krociec w silniku na waz od chlodnicy nr 1 tez do wymiany.

Moze orientuje sie ktos ile kosztuje ta rurka z dwoma kroćcami??

Trzeba pozniej odpowietrzyc caly uklad ?? i jak to zrobic ?? :)

moze jeszcze ktos sie orientuje w cenie takiego okraglego czujnika na krotkim kabelku z wtyczka ktory jest wlasnie pod tym czyms z kroccami ? :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.