Skocz do zawartości

Domykanie szyb w e36


Filipe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może temat ten zabrzmi podobnie do innych, ale tak nie jest...

Otóż mam takie pytanie... :D

Jakieś cztery miesiące temu zakładałem do samochodu moduł domykania szyb i alarm, który podłączono w warsztacie do centralnego zamka, który już był.

Otóż w tym samochodzie - bmw e36 przy domknięciu drzwi szyba się domyka, a przyotwieraniu delikatnie opuszcza. Po założeniu modułu tak się nie dzieje, tj. szyba pozostaje w górnym położeniu i przy otwarciu drzwi się nie opuszcza. :evil:

Osoba, która mi to zakładała powiedziała, że tak już musi być, bo moduł wymusza jakieś impulsy z komputera i że nie da się tego zmienić. Jedynie jak chcę,żeby szyba się domykała podczas zamykania i uchylała podczas otwierania, to musze ją zaprogramować - tj. otworzyć i zamknąć.

Czy spotkaliście się z takim zjawiskiem, czy gościu, który mi to zakładał ewidentnie coś kręci?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie coś gościu moim zdaniem kręci.

 

Ja też podłączałem alarm i normalnie mi chodzi opuszcza i domyka :D

 

Ciebie problem nie dotyczy bo masz 4 drzwiowe e36 , mowa jest o coupe w ktorym jest seryjny modul uchylania i z nim sa problemy przy dolozeniu domykania szyb.... opinie sa rozne....

 

Do autora tematu - polecam dokladnie poczytac tu:

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=30477&start=0

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=33824&postdays=0&postorder=asc&highlight=szyber&start=0

 

Jest tu sporo informacji o domykaniu szyb w coupe.

 

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem, że ten gościu na pewno coś kręci!

Zakładałem u siebie alarm a później moduł domykania szyb (taki kupiony z allegro) pojechałem do elektryka żeby mi go założył i co się okazało? Wystarczą jakieś dwa przekaźniki i szybki będą się domykać po zamknięciu drzwi pilotem (koszt 70zł). Moduł sprzedałem komuś innemu na allegro a szyby normalnie przy otwieraniu się lekko opuszczają i przy zamykaniu podnoszą. Wszystko działa jak przedtem.

Bi Em DabylJu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie coś gościu moim zdaniem kręci.

 

Ja też podłączałem alarm i normalnie mi chodzi opuszcza i domyka :D

 

Ciebie problem nie dotyczy bo masz 4 drzwiowe e36 , mowa jest o coupe w ktorym jest seryjny modul uchylania i z nim sa problemy przy dolozeniu domykania szyb.... opinie sa rozne....

 

Z tego co ja widze to marcie ma tez coupe :|

 

A tak poza tym to powinno Ci wszystko chodzić czyli powinno Ci domykać przy zamykaniu i opuszczać przy otwieraniu drzwi.

Sprawdź tylko jedną rzecz bo na pewno miałeś odłączany akumulator. Spróbuj opuścić szybę na sam dól a następnie ją dosuń do samej góry i sprawdź wtedy bo po odłączaniu akumulatora to często sie "zawiesza" i czasami nie działa funkcja komfort i nie chce własnie dosuwać. Pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w moim wątku, że osoba która mi to zakładała powiedziała, że jak chcę żeby wszsytko działało jak należy to muszę otworzyć i zamknąć szybę. I tak właśnie robię i wtedy jest dobrze, ale tylko do czasu następnego zamknięcia szyb z pilota.

Reasumując żeby szybki działały tak jak powinny - fabrycznie się uchylałby i domykały te 0,5 cm, to za każdym razem, kiedy zamknę szyby z pilota, muszę je programować - opuścić i podnieść.

Ale sądzę że raczej nie powinno być !

Jak tak powiedziałem w warsztacie, to człowiek, który zakładał mi domykanie powiedział, że może wina jest w tym, że zły moduł domykania kupiłem :mad2:

Nie wierzę w to, tym bardziej, że kupiłem moduł na 4 drzwi, który miał być jeszcze podłączony pod szyberdach, ale ten człowiek tego się nie chciał podjąć, bo powiedział, że to nie będzie działać, że moduł jest skonstruowany na 2 drzwi, a nie na 4 tak, żeby można było pod niego podpiąć szyberdach. :mad2: :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może do domykania dwóch szyb i szyberdachu musi być moduł na 4 szyby - tak wyczytałem na allegro. Jak jesteś ze śląska to podam Ci namiar na konkretnego elektryka, który zrobi Ci to na przkaźnikach (bez modułu) i będzie działać jak należy.
Bi Em DabylJu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączył coś nie tak jak powinien. Bo na pewno nie powinno sie dziać tak jak mówisz. No chyba że faktycznie coś jest z modułem nie tak jak być powinno w co wątpię. Napisz może faktycznie skąd jesteś może akurat ktoś Ci zaproponuje jakiegoś fachowca.tylko najgorsze jest to, że nikt nie lubi poprawiać po kimś :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Żyrardowa. Okolice Warszawy.

Moduł mam założony na 4 drzwi, bo przed kupnem czytałem, że taki jest potrzebny do podłączenia szyberdachu, ale jak mówię ten, co to zakładał nei podłączył szyberdachu, bo twierdził że ten moduł nie będzie tak działał. Powiedział nawet, że dla 4 szyb też by nie działał.

I tak mam podłączone tylko 2 szyby i 2 kabelki wolne. Do tego te szyby działają tak, jak mówiłem, że po załączeniu nie chcą się uchylać a do tego jeszcze zapomniałem dodać, że jak zamykam pilotem, to szyba od kierowcy zaczyna się zamykać po ok 4s a po jej zamknięciu szyba pasażera zamyka się dopiero po jakiejś 1 minucie :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś jeszcze napisać jaki kupiłeś alarm i jaki moduł? Możesz mieć tak że moduł nie zamyka wszystkich podłączonych "urządzeń" na raz tylko każda po kolei żeby nie obciążać układu (niektóre typy tak mają) i teraz kwestia jest taka, że jak zamknie 1 szybę to powinien dosunąć 2 zaraz po tym jak pierwsza sie domknie (także to co piszesz że druga dopiero po minucie to już trochę długo).

 

Dlatego zawsze polecam alarm exus v10. Nie ma z nim nigdy problemów wszystko działa tak jak powinno.

 

http://www.exus.pl/products,product,54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a do tego jeszcze zapomniałem dodać, że jak zamykam pilotem, to szyba od kierowcy zaczyna się zamykać po ok 4s a po jej zamknięciu szyba pasażera zamyka się dopiero po jakiejś 1 minucie :mad2:

 

No to masz moduł domykania szyb kolejno a nie jednocześnie.

Dziwne tylko, że koleś nie potrafił podłączyć modułu na 4 szyby do coupe z szyberdachem. Sensownym rozwiązaniem będzie zmiana mechanika (elektryka). Ja też objeździłem kilku zanim się dowiedziałem, że wystarczą przekaźniki a żaden z nich nie podjął się montażu modułu.

Bi Em DabylJu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem chwilkę i poczytałem na temat tego modułu. Widzę że moduł jest dość rozbudowany i nie powinno być z nim najmniejszego problemu. Na pewno jest możliwosc domykania szyb parami czyli powinien Ci zamykać obie szyby na raz a nawet jeżeli ktoś podłączyłby Ci go żeby zamykał szyby po kolei czyli najpierw jedną później drugą to od razu po domknięciu jednej powinien zamykac druga bez żadnego opóźnienia.

Pewnie to już czytałeś ale zobacz. Są tu nawet opisane objawy jakie moga wystapić przy nieprawidłowym podłączeniu oraz sposób podłączenia aby moduł działał tak jak chcesz. Opis jest do MPW-2 ale również do 4

 

http://www.amt-alarmy.pl/download/szyby_elektryczne/mpw-2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam ten schemat dla wersji MPW-4. Początkowo miałem starać się to sam montować, ale jak się nasłuchałem o problemach jakie później mogą wystąpić to postanowiłem jednak pozostawić robotę "niby specjaliście" i widzę, że chyba popełniłem błąd. Wystawił mi gwarancję 1 rok na montaż, ale ciekaw jestem czy taką awarię uzna, skoro mówił że niby tego nie da się inaczej zrobić. Sądze, ze pewnie nie. Do tego wszystkiego jeszcze w alarmie jest możliwość odłączenia czujników wewnętrznych i pozostawienie w samochodzie np psa lub jakiejś osoby, gdzie alarm powinien działać tylko na otwarcie drzwi i to także nie działa. Powiedział, że nie wie, że powinno to działać z tego jak podłączył, ale nie działa i nie wie dlaczego. Coś dziwnego... Nie chciało mi się zawracać głowy, bo raczej nie zostawiam nikogo w samochodzie, ale ostatnio alarm mi się sam włączył przy uchylonym szyberdachu i muszę się przejechać i to wszystko wyjaśnić, bo wkońcu nie zrobił mi tego za darmo. :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj po to jedziesz do warsztatu i płacisz za to żeby było zrobione tak jak chcesz. Nie zakładał Ci tego kolega za flaszkę, tylko montowałeś to w warsztacie i powinno być to zamontowane dobrze. Ja bym na Twoim miejscu tam pojechał. Skoro alarm i moduł jest dobry to dlaczego nie ma działać tak jak powinien. Sam widzisz, że i alarm i moduł mają odpowiednie funkcje. Tak jak jest teraz Ci sie nie podoba. Podejrzewam że koleś nie podłączył Ci dobrze modułu - dlatego masz problem z domykaniem.

 

A odnośnie tego żeby zamknąć alarm bez czujników ultradźwiękowych. Czytałeś instrukcję? Najprawdopodobniej będzie tak, że załączasz alarm guzikiem na pilocie i w momencie kiedy sie jeszcze święcą światła awaryjne naciskasz ten guzik jeszcze raz wtedy chyba powinien sie alarm uzbroić bez czujników ultra, albo 2 opcja, że dłużej przytrzymujesz guzik załączania alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.