Skocz do zawartości

czujnik paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam! Mam problem z czujnikiem poziomu paliwa.Zawiesił się na 20l i nie wskazuje faktycznego poziomu paliwa.Czy można go rozebrać(wyczyścić,wymienić pływak) czy trzeba wymienić na nowy?Czy mogą być inne przyczyny takiego stanu rzeczy? :doh:
Opublikowano
ja mam podobnie mam ponad 30l a za chwile mam rezerwe i tak roznie nie wskazuje faktycznego stanu dopiero jak mu wleje ponad 50 to ladnie wskauje do samego dolu czyli rezerwy wiec pewnei tez mi sie gdzies wiesza
Nigdy Sie Nie Myle I Jestem Najmadrzejszy Jak Kazdy Kto Ma BmW :)
Opublikowano

... wyjmij pływak ze zbiornika , rozkręć , sprawdź gdzie się zawiesza :

 

http://bmwe32.masscom.net/johan/fuel_sender/inside.jpg

 

http://bmwe32.masscom.net/johan/fuel_sender/float.jpg

 

 

 

wystarczy taki osad na włosie i będzie stawał :

 

http://bmwe32.masscom.net/johan/fuel_sender/crud.jpg

* - w zależności od typu i wyposażenia
Opublikowano
  • Autor
Dzięki za fotki,zapomniałem napisać że chodzi o 525 tds z92'
Opublikowano
ja żeby sprawdzic ile jeszcze mam paliwa wjeżdzam na krawężnik dwoma lewymi kołami, po 2 minutach wskaznik paliwa idzie do gory.Kiedy ruszam powoli spada na zero i tak w kółko
Opublikowano
  • Autor
Jeśli ma ktoś wiedzę jak krok po kroku wyjąć czujnik paliwa w 525tds to bardzo proszę o informacje.Zdemontowałem przewody paliwowe dochodzące do czujnika wyjołem czujnik ale została do odpięcia wiązka elektryczna oraz wewnętrzny gumowy przewód.Jak zrobić test zegarów?Hejka :)
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
W moim TDSie też tak było.Przy demontazu i montażu pływaka i pompy paliwa w jednym nie było jakichś nadzwyczajnych trudności.demontowałam to chyba ze4razy.Za ostatnim razem użyłam sprężonego powietrza i wydmuchałam pokażną ilość brudu z pływaka.Pływak to była taka plastikowa rurka w której wnętrzu jest ten pływajacy czujnik.Pod nim własnie w tej rurze był brud.Płukanie nie pomagało.A sprężone powietrze tak.Uwazaj na te cienkie kabelki.lubią się odlutować.Aha,wcześniej zorganizuj sobie sprężone powietrze.Ja korzystałam ze sprężarki z ciężarówki. :wink:

Edytowane przez Wioletta

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Opublikowano
wyjołem czujnik ale została do odpięcia wiązka elektryczna oraz wewnętrzny gumowy przewód

 

...na końcu jest pompa paliwa , wyjmij to całe jężeli chodzi Ci o to :

 

 

http://bmwe32.masscom.net/sean750/fuelpump_replacement/removedSender.jpg

 

http://bmwe32.masscom.net/sean750/fuelpump_replacement/pumpsInTank.jpg

 

http://bmwe32.masscom.net/sean750/fuelpump_replacement/removePumpAssembly.jpg

 

http://bmwe32.masscom.net/sean750/fuelpump_replacement/pumpAssembly.jpg

 

 

- :wink: reszta jw.

* - w zależności od typu i wyposażenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.