Skocz do zawartości

Niepokojący wzrost obrotów w 530d 2002r!!! Pomocy!!!


bierute

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj pojawił się bardzo przerażający objaw...

 

Sytuacja wyglada tak:

 

Jadę 70km/h na III biegu (ok 2500obr/min) i mocno wciskam gaz. Silnik po krótkim przyspieszeniu auta nagle dostaje 5000 obrotów auto oczywiście nie przyspiesza juz dalej, zza okna słychac tylko zwyczajowy (od jakiegos czasu) świst turbiny, po czym puszczam gaz, i jak dodam go po trochu to jedzie dalej... Ale jak znowu agresywniej dodam gazu (np 100km/h V bieg, ok 2000obr/min) to znowu silnik leci na 5000obr... Co to może być i czy ktoś z Was się z tym spotkał?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić ale miałem podobny objaw jak mi turbina padła :(

Radziłbym czym prędzej sprawdzić turbo, bo w najgorszym przypadku może Ci się nagle rozlecieć i jeżeli pójdzie olej z turbiny do wydechu to :duh: wydech też do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety... ja tym autem jeżdżę od miesiaca, i mam swiadomość tego, że mało kto super sprawne auto sprzedaje...

 

Ale wracając do sprzęgła.

 

Raczej po prostu sie kończy. Dzisiaj już prawie za każdym razem na III biegu nie łapie, tylko się slizga, a samochód wyje. W poniedziałek zamawiam nowe... tylko nie wiem LUKa czy SACHSa... Co sądzicie?

 

A turbina... jak kupiłem auto to nic nie było słychać... ale po dwóch tygodniach zaczęła trochę świstać... nie żebym katował auto... przy normalnej jeździe po miescie... cóż taki los, trzeba auto dokładnie przejrzeć i przygotować do jazdy...

 

To co sądzicie? LUK czy SACHS - a może wszystko jedno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zamawiam nowe... tylko nie wiem LUKa czy SACHSa... Co sądzicie?

.. zbytnio różnicy nie ma. Często w opakowaniu LUK'a jest SACHS, a w SACHS'a -> LUK :doh: , więc można przyjąć że to jedno i to samo (choć w sklepach LUK jest zawsze taniej) :8)

marzenie : E34 M5

http://img266.imageshack.us/img266/9927/540podpisnj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.