Skocz do zawartości

wymiana tuleji gum tylnego wachacza


andre1981

Rekomendowane odpowiedzi

witam zamierzam wymieniać tuleje tylnego wachacza i moje pytanie czy moge samemu to zrobie na co zwrucic uwage chyba jak ma byc ułożona guma? bo moje az pourywame . jakie sa wasze doswiadzcenia w wymiamie zeby to szybko poszło??? dzięki pozd. :doh: :doh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pracochłonne (wymontowanie wahacza zabiera najwięcej czasu) ale do wykonania, o ile masz dostęp do prasy (wyciskarki) pod którą wyciśniesz starą i wciśniesz nową tuleję, słyszałem, ze można to zrobić młotkami, ale jak dla mnie to bardzo prymitywny spsób :mad2: i łatwo zepsuć nową część...

ułożenie tulei jest bez znaczenia (są okrągłe o ile pamięć mnie nie zawodzi)

 

Pozdrawiam

Bądź miły dla ludzi kiedy pniesz się w górę,

bo możesz ich spotkać kiedy będziesz spadał w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zamierzam wymieniać tuleje tylnego wachacza i moje pytanie czy moge samemu to zrobie na co zwrucic uwage chyba jak ma byc ułożona guma? bo moje az pourywame . jakie sa wasze doswiadzcenia w wymiamie zeby to szybko poszło??? dzięki pozd. :doh: :doh:

 

Z pierwszej twojej wypowiedzi wynika, ze tuleje wahacza:)

Ale to sprawy nie zmienia, po wymontowaniu belki stare tuleje można wydłubać ogrzewajac belke palnikiem (gniazdo się rozszerzy i tuleje dużo łatwiej wyciągnąć) jednak prasa dużo ułatwia zarówno wyciąganie jak i wciskanie tulei-żadnego walenia młotkiem, zabawy z palnikiem i masz pewność, że nowa część jest dobrze osadzona w gnieździe.

Bądź miły dla ludzi kiedy pniesz się w górę,

bo możesz ich spotkać kiedy będziesz spadał w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.