Skocz do zawartości

Skoki temperatury


Razyel

Rekomendowane odpowiedzi

Przy zwykłej jeżdzie jest wszystko ok, jak postoje troche w korku czy na światłach zaczyna się grzac - wskazówka przesuwa się w prawo nawet do czerwonego. Jak jade gdzieś z górki z dużą prędkością i hamuje silnikiem temperatura spada i wskazówka przesuwa się w lewo. W normalnym trybie jazdy wszystko jest w porządku i wskażnik stoi pionowo. Chłodnica grzeje się cała, visco na zimnym silniku można swobodnie kręcić.

Co to może byc ? Zapowietrzona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% visco, jak by była zapowietrzona to by grzała się cały czas. Było sto razy na forum nastepnym razem :search: bo jak Cie adminy zobaczą to dadzą po uszach :twisted:

Było:

BMW 525i E34 sedan

BMW 525i E34 sedan +szpera

BMW 518i E34 kombi

Jest:

BMW 740iA E38



http://img96.imageshack.us/img96/2268/podpisqh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, szukałem i z tego co wyczytałem to na zimnym silniku ma być lekki opór na visco a na ciepłym ma się kręcić lekko - i tak też jest. Jak by był walniety termostat to by grzała sie tylko góra chłodnicy z tego co wyczytałem w :search: a u mnie grzeje sie cała. Tak wiec grzecznie się pytam bo może ktoś miał tak samo i wie co jest grane :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, szukałem i z tego co wyczytałem to na zimnym silniku ma być lekki opór na visco a na ciepłym ma się kręcić lekko

 

 

Gdzie Ty takie bzdury wyczytał :?: :duh: Pomysl na logike, skoro silnik jest zimny to na cholere wentylator ma sie krecic szybko :?: A jak ciepły powoli :?: Zreszta nie dziwi Cie to ze gdy jedziesz i chlodnica jest chłodzona powietrzem to wszystko jest cacy :?: Wentylator odprowadza ciepło z chłodnicy zwłaszcza podczas postoju, jeśli visco jest do dupy to tylko na postoju bedzie sie grzac, a jak termostat lub zapowietrzona to zawsze.

Było:

BMW 525i E34 sedan

BMW 525i E34 sedan +szpera

BMW 518i E34 kombi

Jest:

BMW 740iA E38



http://img96.imageshack.us/img96/2268/podpisqh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to układ masz zapowietrzony. Miałem ten sam problem. Jak stałem w korku albo na światłach wskazówka leciała do czerwonego pola. Pojechałem do mechanika i się okazało że układ zapowietrzony. Odpowietrzyłem i wszystko si. Tak więc musisz odpowietrzyć, a przy okazji sprawdź czy masz szczelny ten układ. Ja nie sprawdziłem i potem musiałem chłodnicę wymieniać bo przeciekała i płyn mi uciekał... Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.