Skocz do zawartości

zmiana M20 na M60 w Syrenie


Rekomendowane odpowiedzi

Wał najlepiej skracać lub przedłużać w firmie co się tym zajmuje. W Krakowie mamy taką pod reką ale tez można robić w firmach co naprawiają wały do ciężarówek. Jednak bez firmy też da się zrobić a ja kilka razy wał skracałem ucinając go brzeszczotem i spawając normalną spawarką i nie biło! Tak robiłem gdy wymagany był pośpiech a potem wał przecinało się jeszcze raz na spawie i po obrobieniu końcówek na tokarce wstawiałem w środek dotoczoną na wymiar tuleję i jeszcze raz spawałem. Wszystko to kwestia dokładności wymierzenia i ucięcia a w razie czego wstawiając dwustopniową tuleję wał można wydłużyć albo połaczyć dwa kawałki wałów o różnych średnicach. Firma zrobi to o tyle lepiej ze wał wyważy jeszcze dynamicznie (chociaż nie zawsze) ale z praktyki jesli skracasz oryginalnie wyważony wał i nie przestawisz połówek względem siebie to takie skrócenie nie zmieni wyważenia bo ciężarki są przy koncach wału gdzie wspawane są odkuwki mające najbardziej nierówny rozkład masy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No Kowal urosłeś w moich oczach , myślałem ,że tylko palnąłeś frazes i tyle.A Ty jednak wiesz w czym rzecz .Ja robiłem to trzykrotnie bez wyważania i jest dobrze. Tak jak piszesz jeśli się dobrze przygotuje robotę, i precyzyjnie zrobi to jest ok :cool2:

Syrena z sercem od rekina!

http://img264.imageshack.us/img264/227/resize1yf.jpg


Duże Zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gorsza robota to przerabianie dna miski, zwłaszcza jak jest z aluminium i robienie flanszy między skrzynię a silnik, zeby to wszystko idealnie ustawic. Ty flanszy nie będziesz dorabiał ale teraz po zaprojektowaniu to nie problem bo fajnie wycinają laserem lub wodą a nie robienie tego przez 3 dni na frezarce. Ale wszystko to jest nic w porównaniu z radością jak uruchomisz i wszystko działa jak w zegarku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

No Stary!!! ale nawyginałeś, wygląda niesamowicie, w życiu nie widziałem czegoś takiego.

I jak starczy Ci pochlebstw na dzien dzisiejszy?

Pozamiatałbyś trochę w garażu :lol:

Chciałbym zobaczyć zdjęcia po włożeniu kierownicy, jak bardzo musiałeś przesunąć fotel i czy będziesz miał miejsce na siedzenia z tyłu?. Co z wysokością samochodu?

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mirek, teraz dopiero widac efekt. Słowa uznania. jednak z wysokoscią nie jest tak źle, "Jadwiga" prezentuje sie całkiem bojowo. Widze, ze fotel trochę uciekł, ale to chyba nie problem. Wierzę w Ciebie. Pokazałem te zdjęcia kolesiom w pracy, musiałem tłumaczyć ile miałeś roboty z dopasowaniem zawieszenia, umieszczeniem silnika i skrzyni zbierali kopary z podłogi. SZACUNEK MISTRZU. Faktycznie jak pisał przedmówca swap M43 na M52 w E36 to mógłbyś zrobić w Auto Craft Shopie w ciagu 4 h ( dla niezorientowanych to warsztat samoobsługowy w bazie amerykańskiej w Ramstein).

Pozdrowienia z Bydgoszczy k/Przyłęk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej.

 

Super sprawa.

Ja mam garbata Warszawe z silnikiem (tylko) m20, ale frajda tez jest.

Z niecierpliwoscia czekam na dalsze postepy.

 

Trzymam kciuki. Miras

 

P.S.

 

Specjalizuje sie (hobbystycznie) w obnizaniu dachow, moze pomyslisz nad tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.