Skocz do zawartości

Blokują się hamulce


Skoora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniłem ostatnio tylne tarcze, klocki i szczęki, minimalnie i ledwo słyszalnie ociera jedna szczęka, ale jak mi powiedział mechanik - ułoży się. Jednak kiedy ruszam zimnym autem wszystko jest ok, jadnak jak przejade kikla kilometrów, jest opór jakbym ciągnął przyczepę - jak ostygnie znowu jest ok i mozna kołem obracać w rękach. W warsztacie powiedzieli mi że jak nie wymieniałem płynu hamulcowego to może jest w nim woda która się gotuje i zaciska klocki - czy to możliwe???? Ponadto czasami kiedy przy ok100 km/h wrzucę luz i zaczynam lekko hamować czuć wibracje, jakby bicie w tunelu - moim zdaniem to podpora wału - ale czy to ona może się jakoś zapiekać i stawiać taki opór - błagam pomocy??? :jawdrop:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bicie ma wiele p;rzyczyn .. bardzo charakterystyczne bicie ma miejsce jak gotuje się płyn .. czyli już nie płyn a woda ...

 

Nic nie stracisz jak płyn wymienisz - 30 min roboty , koszt prawie zerowy ... Zmień płyn, wróc i opisz objawy ... co ????

 

P.S.

 

Kiedy ost .raz płyn był zmieniany ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A felgi sprawdziłes czy sie nie grzeją podczas jazdy - jezeli jedziesz bez hamowania tarcze nie powinny być gorąc - to da sie odrazu zauwazyć czy klocki trzymają czy nie - druga sprawa to mozliwe ze okładziny na bebnach do recznego masz zbytnio podciagniete i trą oraz być moze ze blokuje ci sie cylinderek w jednym z kół i nie odbija - sprawdz które koła ci sie grzeje - to najprostrze
http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.