Skocz do zawartości

E36 Coupe 323I 96' Problem z wodą

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich, mam pytanko odnosnie wody, a mianowicie gdzies ucieka-znika. Sprawdzalem juz chyba wszystko, niema żannej plamy pod autem, sprawdzalem korek od wlewu oleju oraz bagnet, ob sa czyste (brak smietany) sprawdzalem nawet po przejechaniu kilku km na włączonym silniku gdy silnik jest juz nagrzany myslałem że pod cisnieniem gdzies ucieka, i znowu pudło. Dodam takze iz z układu ubywa sporo auto zalane do MAX a po przejechaniu 200 km jest juz MIN (stany oczywiscie sprawdzam na zimnym silniku). bardzo dziekuję za uwage i prosze o jaką kolwiek pomoc, wskazówke co jeszcze mógłbym sprawdzić

 

dodam również że, ok 5 mies. temu tak niebyło dolewałem wodę raz na 4-5 tyg. przy tych samych kilometrach, a teraz raz na tydzień.

 

 

pozdrawiam rafal

Opublikowano

mialem podobny problem i myslalem ze mnie szlag trafi bo nie moglem dojsc co jest!!

okazalo sie ze chlodnica do wymiany bo plastikowy pojemnik,tak gdzie jest czujnik poziomu plynu,jest walniety.nie dalo sie zlokalizowac usterki golym okiem,dopiero po wyjeciu chlodnicy i dokladnym ogledzinom dojrzalem pekniecie po calej dlugosci zbiorniczka.sprawdz moze to jest to?

Opublikowano

Witam

Ja tez miałem ten sam problem jak auto stoi to nic nie widać.

U mnie okazało się że przy jezdzie (a jak jedziesz to nic nie widzisz czy ci gdzies leci) ucieka mi płyn z króćca bloku silnika nie mogłem tego zlokalizować.

 

A zrobiłem tak wsiadłem do betki przegoniłem ją na max obrotach tak z 10 min i pod wpływem wysokiej temp. zaczynał sączyć sie płyn własnie z tego krócca a jak auto trochę ostygło to nic nie leci.

 

Sprawdz moze to jest to.

[E36] Pozdrawiam ------ Lux -----ZG

zdjęcia mojej betki :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=333362#333362

Opublikowano
  • Autor
dzieki za podpowiedzi "LukasZG" co to jest i gszie to moge znalezc mogłbys mi jakos wytłumać, mechanika pojazdowa niejest moją mocną stroną
Opublikowano

Króciec bloku silnika jest od strony wentylatora. Czyli stojąc od przodu to za silnikiem ( na tylnej sciance ). W sumie to nie wiem jak Ci to wytłumaczyć.

 

Najlepiej jak kupisz sam króciec on kosztuje 40 zł nowy i pojedziesz do mechanika na wymiane.

[E36] Pozdrawiam ------ Lux -----ZG

zdjęcia mojej betki :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=333362#333362

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.