Skocz do zawartości

320 problem z obrotami


Siwy_E30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wwszystkich

Problem jest taki mam 320 e30 z 89r niestety na gaz( pierwsze i ostatnie bmw z gazem) przez 6 miesięcy od zakupu było wszystko OK.

Aż tu nagle bumm... strzał. Przepływomierz do wymiany

Wymieniłem przez 2 tygodnie było wszysytko OK jeździłem bez problemów do wczoraj.

Auto jak jest na zimnym silniku wszystko jest super po 3 minutach obroty spadają około 500 potem wspakują na 600- 700 i się stabilizują.

Po jakichś 7 minutach obroty spadają do 200 zapalają się kontrolki i zdaża się, że gaśnie silnik. Dzieje się tak samo na gazie i na benzynie.

Dodam że od wymiany przepływomierza - niestrzelił ani razu.

Zaczyna mnie to już troche drażnić - czy jedynym rozsądnym pomysłem jest demontaż gazu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja miałem podobny przypadek w 1.8i na benzynie. Podejrzewałem przepływkę, krokowy, albo sonde. Wszystko sprawdziłem i przeczyściłem razem z wężami no i niby lepiej ale nie do końca. Długo się zastanawiałem i na forum też pytałem no i okazało się że wąż od przepływomierza - ten z kolankiem do kolektorów jest pęknięty na łączeniu i dostawał lewe powietrze. Wymieniłem na nowy (70zł) i narazię jestem zachwycony.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz wszystkie weze gumowe czy nie lapia lewego powietrza. mozesz tez podkrecic mala srubka obroty ktora znajduje sie przy przepustnicy, ustaw sobie z 700 na 900..silnik krokowy tez mozesz wyczyscic.

przeplywke napewno kupiles z takim samym numerem dedykowanym do swojego silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer seryjny przepływomierza się zgadza..

Byłem dzisiaj na regulacji gaz w polecanym serwisie to się chłop za głowę złapał jak można tak gaz założyć:

Reduktor do 100 konnego silnika

Przewody miedziane nie tej średnicy

Rurka do kolektora długości ponad 2 metrów itd itd

Auto już z gazem kupiłem jest jeszcze na gwarancji... No to zadzwoniłem do federacji konsumenckiej co mam zrobić .... Bardzo miła Pani poinformaowała mnie co mam zrobić w zaistniałej sytuacji.

No to już z papierkiem w reku jadę do firmy a tu co firma już nie istnieje i jak już się dowiedziałem jest jeszcze wielu oszukanych...

Raczej czeka mnie wymiana paru podzespołów co łączy się z kosztami około 500zł

Gazownikowi udało się usunąć spadanie obrotów podkręcając trochę obroty i jest wszytko OK ale powiedział, że jest to raczej zabieg chwilowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mozesz tez podkrecic mala srubka obroty ktora znajduje sie przy przepustnicy, ustaw sobie z 700 na 900..
tylko jak już tam zaczniesz gmerać, co generalnie nie jest wskazane, nie zapomnij o ustawieniu czujnika położenia przepustnicy tak aby zrobił "klik" przy puszczonym pedale gazu.... bo ta śrubka o ile pamiętam wpływa na przepustnicę ale nie a czujnik.

ale mogę się mylić ;)

 

pozdro Kris

E39 540i touring jeszcze bardziej czarrrnaaa :twisted:

E30 325i touring diabelnie czarna (była!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.