Skocz do zawartości

Klima-jak sprawdzić

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Niedawno kupiłem E32 z klimą która oczywiście nie działa ale wiem z jakiego powodu brak czynnika ch. a bez tego ani rusz

moje pytanko czy można jakoś zmostkować czujnik ciśnienia w układzie żeby sprawdzić sprężarke i wentylator (też nie działał zatarty już jest ok)

sterowanie jest raczej w porządku po włączeniu podnoszą się obroty silnika.A co do wentylatora to czujnik na chlodnicy też podobno można spiąć zeby zadziałal i czy jak będzie walnięty opornik to went. będzie działać czy nie.

Z góry dziękuje.

 

pozdr.

Opublikowano
Musisz nabić gaz to akurat niewielki koszt i wtedy wszystko posprawdzasz. W E-32 jest nawet szklany wziernik (pod czarnym deklem obok komputerów - prawa strona podszybia) i gdy jest czynnik i włączona klima to widać jak krąży.
Opublikowano
  • Autor

Tak z nabiciem to nie uniknione tylko myślalem posprawdzać wszystko na sucho żeby się nie okazalo że i tak trzeba gaz wypuścić jeżeli coś będzie do wymiany

 

dzięki za odp.

Opublikowano
Jak będziesz nabijał to niech najpierw wpuszczą azot i sprawdzą czy nie ma większych nieszczelności i jak jest ok to dopiero napełnić czynnikiem
Opublikowano
  • Autor

O sprawdzeniu azotem wiem, ale reszta jest ok sprzęgło sprężarki dziala went też myśle że nic więcej nie jest spaprane oprucz tego co bylo nabić i ma chulać

 

pozdr.

Opublikowano

Nie możesz zmostkować, bo sprezarka nie powinna chodzić bez czynnika ani sekundy, bo jest on jednocześnie "smarowidłem" układu!

GAz sam od siebie nie ucieka z ukłądu, zawsze musi być jakaś przyczyna, raczej nie warto wierzyć, że wystarczy napełnic i bedzie śmigac (bo gdyby tak było koleś wydałby te 150-200zł i sam napełnił, sprzedajac jako sprawna klime za co dostałby lepsza cene)

Opublikowano
  • Autor

co do sprężarki to zmostkowałem czujnik na zgaszonym silniku

a gaz podobno znika nawet jeżeli wszystko jest ok dopuszczalny ubytek 15% rocznie auto stało 2 lata jestem dobrej myśli.

Opublikowano
Przechodziłęm tez przez to... Tysiac stracony! a miało byc tylko napełnienie gazem..
Opublikowano
  • Autor
wszystko wyjdzie po nabiciu bez klimy też mogę jeździć ale czarna skura w upały .... nie hoho i pozatym mam jeszcze kilka innych rzeczy do zrobienia które są pilniejsze

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.