Skocz do zawartości

problem z centralnym nie moge zamknac samochodu


beny12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was koledzy mam dzis taki klopot w swojej e 30 nie moge jej zamknac z kluczyka w drzwiach po przekreceniu go nie wskakuje kolek bebenek sie przekreca ale sie nie zamyka jedynie moge ja zamknac korzystajac z zamka w bagazniku .Jesli sie zamkne w samochodzie to wciskajac kolek zamykaja sie dobrze jedna i druga strona wiec silowniki dzialaja poprawnie wiec co to moze byc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heloł

 

Musisz zdjac tapicerke - przy bebenku jest taki jezyk ktorego uderzenie w czujniczek daje sygnal ze zamykasz drzwi z kluczyka - przyjzyj sie temu.

 

Swoja droga centralne zammki w e30 czesto swiruja z powodu zlego plusa idacego na centralke - sprobuj podpiac plus z innego kabla i zobacz czy czasami sie nie poprawi.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio to przerabialem.ale z prawych drzwi zamyka?wiesz ciezko stwierdzic co dokladnie ale wina tkwi raczej tylko w mechanizmie zamka.elektryka jest ok.ale to nic trudnego zeby sprawdzic.rozbierz tapicerke drzwi.Zdejmik plastik przy klamce drzwi(przesun go do tylu w kierunku tylu auta i zejdzie),dalej odkrec korbke od opuszczania szyb,wyciagnij sterowanie lusterkami i tam tez jest srubka i odkrec 2 sruby na spodzie tego uchwytu do zamykania drzwi i zdejmij go.teraz tylko popodwazaj i powypinaj tapicerke z zatrzaskow i zsun ja (trzyma sie jeszcze na gorze przy szybie i zsuwa sie ja w kierunku do gory,).Jak juz zdejmiesz to powinna byc jeszcze przyklejona taka folia plastikowa juz na samych drzwiach.Delikatnie ja oderwij nie uszkadzajac i zajrzyj co tam sie dzieje.DOSTEP NIE JEST NAJLEPSZY DO TEGO MECHANIZMU ALE JAK NIE SPRAWDZISZ CO JEST TO NIE BEDZIESZ WIEDZIAL.To nie trudna i malo czasochlonna operacja.Powodzenia.
nie jedź szybciej niż myslisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI CHLOPAKI Zdialem dzis tapicerke porozbieralem wszystko wiesz Sarna miales racje przy bebenku jest takie ucho jezyczek jak to nazywasz ktore nie wiem czy powinno sie znajdowac w takich widelkach od zamka bo tak to zlozylem czy moze jednak to ucho od bebenka powinno tylko uderzac od gory w ten mechanizm zamka bo po moim zlozeniu jest bez zmian moze to mechanizm zamka jest jakis lewy :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ruszales tymi widelkami czy zamykaja drzwi?tzn uruchamiaja centrale?moze obrut kluczyka za malo przesuwa te widelki i nie uruchamia tej centrali,moze wystarczy cos podgjac tylko.tylko uwazaj na bebenek jest bardzo delikatny i lubi pekac.i jeszcze jedno gdyby byc moze bylo tak jak pisales ze z drugiej strony udeza w ten mechanizm to by zamykal drzwi ale jak by otwieral skoro obracajac kluczyk w druga strone nie ma juz w co uderzyc.kumasz?
nie jedź szybciej niż myslisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o te widelki to nie podginalem ich natomiast jesliby to ucho od bebenka mialo dotykac tylko od gory to moglo by to dzialac na zasadzie styku ale to chyba malo pradopodobne wtedy otwierajac drzwi kluczykiem bylby przerwany obwod bo ucho i caly zamek by sie nie stykaly.Nic jutro ponownie to rozbiore tylko niewiem czy uda mi sie wyjac ten caly mechanizm zamka przykrecony na 3 sruby w boku drzwi bo dzis stracilem cierpliwosc i nie podolalem temu poprostu poodlaczalem wszystkie ciegna i obracajac go na rozne sposoby nie moglem go w zaden sposob wytargac zwlaszcza ze pionowo ldzie prowadnica od szyby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.