Skocz do zawartości

sekwencja do M44


Hiv

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem autko kilka miesiecy temu i juz zrobiłem nim prawie 10k km... W takim tempie rocznie zrobie ok 30 do 40k km! Liczyłem, ze bede jezdzil mniej ale zmieniłem prace i w aucie siedze codziennie...

 

Nie planowalem skazic mojego kompakcika gazem ale coz... Nie mam innego wyjscia. Rocznie daje to oszczednosc kilku tys zł. A nie chce zmieniac auta na jakiegos klekoczacego diesla. Jezdzi mi sie nim tak wysmienicie i bezproblemowo ze i instalacje chce miec jak najlepsza(ale bez szalenst za 5 tys zł ;))

 

Wiec teraz pytanie - jaką sekwencje polecacie do 1.8 16V? I forumowiczow z Łodzi prosze o ew. namiar na dobry warsztat. Nie zalezy mi na zaoszczedzeniu na robocie. Chce zeby to było zrobione dobrze. Bede wdzieczny za wszelkie rady i wskazowki.

 

PS. "Jezeli ktos ma wewnetrzna potrzebe dyskusji na temat +/- gazu czy tez pojemnosci silnika, ubezpieczenia czy czegokolwiek INNEGO NIE ZWIAZANEGO z tym tematem to niech zalozy swoj watek i tam do bolu mozna o tym dyskutowac..."

Edytowane przez Hiv
Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam też takie auto i ja zamontowałem sekwencje BRC SEQUENT 24

auto jeździ bardzo dobrze nie mam żadnych problemów

butla w miejsce koła zapasowego 32l

spalanie w mieście przy "bardzo spokojnej jeździe 10.4l moim stylem jazdy wychodzi mi przeciętnie między 12 a 13l

poza miastem do 140km/h między 9 a 10l.

zero spadku mocy a mam wrażenie że nawet lepiej jest na gazie

koszt montażu 3240zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam też takie auto i ja zamontowałem sekwencje BRC SEQUENT 24

auto jeździ bardzo dobrze nie mam żadnych problemów

butla w miejsce koła zapasowego 32l

spalanie w mieście przy "bardzo spokojnej jeździe 10.4l moim stylem jazdy wychodzi mi przeciętnie między 12 a 13l

poza miastem do 140km/h między 9 a 10l.

zero spadku mocy a mam wrażenie że nawet lepiej jest na gazie

koszt montażu 3240zł

 

Butla w miejsce koła w kompakcie? Przeciez ona bedzie wlasciwie pod autem na zewnatrz! Nie robili problemow?

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na zewnątrz. Są specjalne butle przeznaczone do montażu zewnętrznego. Kosztuje 140 zł więcej niż butla do montażu wewnątrz auta. Minusem jest to że wystaje pod zdeżakiem.

 

Zapas też wystaje, wiec chyba nie ma az takiej roznicy ;) Na prawde nie masz zadnych problemow z tym BRC?

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

butla w miejsce koła zapasowego 32l

 

Zebym to ja wiedzial ponad rok temu :/

Mi butla 40l (wchodzi 37 litrow) w bagazniku zabiera polowe miejsca i denerwuje okrutnie. Czy moglbys zaprezentowac zdjecia, jak to wyglada? Moze bym sobie przerobil. Wchodzi Ci tam 32l gazu czy mniej?

 

A co do spalania. Spalanie 318ti jak piszesz jest identyczne jak 323ti a osiagi i radosc z jazdy R6 nieporownywalnie wieksza. Niedugo bede sprzedawal swojego malucha, bo musze zamienic na kombi. Moze bedzie ktos chetny ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede zakladal gaz to chetnie na R6 bym sie skusił ale niestety nie myslalem ze tak wyjdzie... Teraz szkoda mi autka bo nie dałem za nie wiele a jezdzi sie znakomicie, jak to BMW i bezawaryjnie.

 

Mam znajomka z A3 Turbo. Zakladal BRC i jest bardzo zadowolony. Chyba tez sie skusze na to. Zwlaszcza ze mozna zamienic kolo za butle :]

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do spalania. Spalanie 318ti jak piszesz jest identyczne jak 323ti a osiagi i radosc z jazdy R6 nieporownywalnie wieksza.

 

 

 

Czy identycze?? Może i tak. W książce serwisowej BMW którą dostałem od niemca wraz z samochodem jest napisane spalanie w cylku miejskim 11,3. Tak więć moje 12.3 do 12.8 myślę że jest w normie. Może jakbym zasiadł w r6 to by mi więcej spalało. Mój kolega mial 323 tylko że w coupe i jemu średnia w mieście wychodziła 16-17 litrów. Ale nie będziemy sprzeczać sie co do spalania. My mieszkamy w małej nadmorskiej miejscowości w której jest dużo świateł i dużo aut zwłaszcza w sezonie. Co chwila czerwone skrzyżowanie gaz hamulec gaz a to niestety nie wpływa na obniżenie spalania wręcz odwrotnie.

A co do butli to pojemność ma 38litrów na stacji LPG wchodzi na maxa 32litry. Zdjęcia wyślę jak będę miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie dluugie trasy po europie swoim compaktem

 

mam silnik 18 16v

 

instalacja to:

sirocco, wtryskiwacze matrix.

 

spalanie w miescie max 13 litrow zima

na trasie przy predkosci 140-160 ok 10 litrow

 

butla:

walec w bagazniku 70l ;)

gazu wchodzi ok 65:

na jednym tnakowaniu ok 600km moge zrobic w trasie

 

wlew - schowany pod klapka od paliwa a przejsioweczka lezy w schowku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.