Skocz do zawartości

czy da rade zamontować orginalną navi do e38


1endzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam e 38 bez navi, tv, monitora, chce ją doposażyć w orginał, stąd moje pytanie czy da radę to zrobić??, co powinienem dokupić (jakie części składowe, tak aby ogłoszeniodawca mnie nie wykiwał muwiąc że ma komlet a się okaże że czegoś będzie brak)??, czy po zainstalowaniu będzie już wszystko chodzić czy będzie ją trzeba jakoś zestroić z samochodem i gdzie wewntualnie to zrobić??

Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się - kompletuje całe takie zestawy pod zamówienie, często mam też takie od ręki. Potrzebne jest : monitor, czytnik navi, tuner radia, wiązka, antana GPS z kablem, mocowania w bagażnik, ramka konsoli pod monitor - to tak w skrócie. Ważne aby elementy do siebie pasowały (model BMW, rocznik itd.)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytnik navi, a tuner to TV lub radia.

Przeważnie nie trzeba podłączać do komputera serwisowego.

ok. 4000-4500 ze wszystkimi elementami (włącznie z mocowaniami, wiązką itd.), szczegóły na priv.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, pytanie tylko czy naprawdę całe komplety ze wszystkimi elementami gotowe do montażu. Non stop ktoś się do mnie zgłasza, że kupił "cały komplet" i okazuje się, że mu brakuje paru drobnostek za 500 czy 1000zł. ... lub trzeba przerabiać wiązkę albo wymieniać sprzęt, bo pochodzi z innego modelu ... Nie raz już widziałem "komplety" za np. 2000, składające się z monitora i czytnika ... :)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

a ja Ci radze zastanowic sie powaznie nad doposazaniem samochodu w navi, wg. mnie nie warto za te pieniadze, kup najlepszego tomtoma za 2 tys. i bedzie Cie lepiej prowadzil (pokaze m.in. fotoradary, czego nie pokaze fabryczna navi)

 

zeby bylo jasne, mam fabryczna navi 16:9, ale uzywam takze tomtoma

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

na tomtomie tv nie obejzysz, ale filmy z divixa tak

 

jakos odbioru tv w e39 czy e38 pozostawia wiele do zyczenia, nawet podczas postoju, jesli sobie nawet odblokujesz tv do ogladania podczas jazdy (za kilka stowek) to jakosc bedzie mizerna

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tomtomie tv nie obejzysz, ale filmy z divixa tak

 

jakos odbioru tv w e39 czy e38 pozostawia wiele do zyczenia, nawet podczas postoju, jesli sobie nawet odblokujesz tv do ogladania podczas jazdy (za kilka stowek) to jakosc bedzie mizerna

To zależy od wielu elementów : odległość i siła nadajników, typ tunera TV (szczególnie rocznik) itd.

Ja używam dość sporo TV w samochodzie (odblokowane :) ) - jakość jest całkiem niezła. Ale oczywiście w lesie, w górach, czy też kilkadziesiąt km od nadajników TV, jakość jest słaba - ale co można wymagać od anteny na wysokości 1-1.5m nad ziemią ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się podłącze.

Zamontowalem sobie navi 16:9 z TV. Jest rewelacja. Mysle ze 4000zl to nie jest tak duzo. Taniej raczej tego nie skompletujesz. A co do tomtoma - po co tomtom skoro juz masz navi? tylko ze wzgledu na bardziej szczegolowa mape? jesli chodzi o Tv to np. u mnie w miescie jest tylko TVP1 TVP2 i odbiera ogolnie srednio, da sie ogladac ale nie jest to czysciutki obraz. Ale w kazdym wiekszym miescie mam TVP1 TVP2 TVN POLSAT czasem takze TV4 TVP3 i chyba jeszcze cos. Podczas jazdy mam odblokowane czasami troche drży obraz ale ogolnie jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony. Masz pelen oryginal, radio sterujesz z navi boardcomputer takze. Albo np. jedziesz w obcym terenie, prowadzi Cie nawigacja a akurat ogladasz dobry film. Komputer powie Ci ze niedlugo masz skrecic, poczym jakies kilkaset metrów wcześniej sam przełączy na nawigacje pokaze Ci gdzie masz skrecic, zrobisz co kaze, spowrotem zalacza sie TV. O tym mozesz zapomniec w samoróbkach. Albo np. w TV masz opcje AV IN. Czyli podlaczasz sobie dvd/divx co tam wolisz albo kamere cofania. Ja jestem tylko za oryginalem chociaz akurat w BMW to nie maly wydatek. Aha i pamietaj ze swoj stary CD Player tez mozesz oddac w rozliczeniu

Konrad


http://www.maxmotors.pl

SKLEP MOTOCYKLOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

po co tomtom kiedy jest fabryczna navi? a chociazby ze wzgledu na poi, czyli zaznaczone punkty z fotoradarami + miejscami, gdzie najczesciej stoja z suszarami

 

oczywiscie lapsze pokrycie PL w tomtomie jest takze przydatne, w szczegolnosci wiecej miast ze szczegolowymi planami (z numeracja budynkow), poza tym tomtom jest bardziej user friendly, dostarcza mase dodatkowych i przydatnych funkcji, ktorych fabryczna navi po prostu nie ma

 

ja nie jestem zainteresowany tv, w domu w ogole nie mam tv od kilku ladnych lat, ogladanie tv podczas jazdy uwazam za pewne nieporozumienie i brak rozwagi... takie jest moje zdanie

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tv to dla Ciebie nieporozumienie i brak rozwagi ale divxy i zabawa w tomtoma juz nie? tak samo moglbym powiedziec ze sluchanie radia jest nierozwazne. Oczywistym jest ze nikt normalny siedzac za kierownica nie patrzy non stop w tv. Ale ja np. sporo jezdze z pasazerami. Ogolnie to i takie rozwiazanie ma zalety i wady i drugie. Zalezy kto do czego uzywa, mnie bardziej pasuje oryginal , Tobie tomtom. Nad tym nie ma co dyskutowac, ale napewno nasza debata naprowadzi kolege na trafny wybor :)

Konrad


http://www.maxmotors.pl

SKLEP MOTOCYKLOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

zaraz zaraz, nigdzie nie napisalem, ze ja ogladam divixa podczas jazdy, z Twojej poprzedniej wypowiedzi wywnioskowalem, ze Ty ogladasz tv podczas jazdy, a to juz jest roznica

 

wyjasniajac doglebnie, nigdy nie wlaczam divixa podczas jazdy, nawet jesli mialoby to byc dla pasazera, niestety kierowca jest tylko czlowiekiem i moze zapomniec o zasadach bezpieczenstwa odrywajac na chwile uwage od sytuacji na drodze - skutki moga byc oplakane

 

plusem tomtoma jest pewnie jeszcze dodatkowo to, ze pasazer moze go wziac na kolana i ogladac film nie rozpraszajac kierowcy, ale do tego nie sluzy nawigacja :), poza tym lepiej juz pewnie wziac laptoka, bo wiekszy ekran (ale na tylnym siedzeniu, bo jak poducha wyskoczy...)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, wyjaśnienia i opisy, dochodzę do wniosku że zamontuje sobie jednak orginalną zestaw, a jak będzie niewystarczajacy to bede myslał nad tym aby coś dodatkowego dołożyć. Mam jeszcze jedno pytanie, czy cała kompletna instalacja, puszki itd od 4/3 będzie działała z 16/9. Krótko mówiąc czy mozna zamienić monitory??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, wyjaśnienia i opisy, dochodzę do wniosku że zamontuje sobie jednak orginalną zestaw, a jak będzie niewystarczajacy to bede myslał nad tym aby coś dodatkowego dołożyć. Mam jeszcze jedno pytanie, czy cała kompletna instalacja, puszki itd od 4/3 będzie działała z 16/9. Krótko mówiąc czy mozna zamienić monitory??

Trzeba więcej wymienić ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika tu nic nie ma do tego - są nawigacje z początkowych modeli 16:9, które mają jeszcze starą grafikę z 4:3 i chodzą. Napewno trzeba wymienić tuner TV lub go ominąć (zrezygnować), ale tak jak powiedziałem zależy jeszcze jaki rocznik. W starszych (do 9/97) trzeba wymienić jeszcze czytnik i dołożyć specjalną wiązkę do czytnika/tunera TV, jakby kogoś interesowało, to mam takie wiązki i pozostałe rzeczy ;)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Posiadam navi kompletne z e39 528i z 1998 r.Samochód ulegl wypadkowi.Kupiłem e39 530d z 2001 r i tak sie zastanawiam czy da się ją przełożyć, żeby chodziły wszystkie funckje w kompie. W 530d mam chyba podstawowy komputer z samochodzikiem.W 528i był pełen komputer.

Było także ogrzewanie postojowe czego nigdzie na panelach w 530d nie widzę.

Prosze o rady

Pozdrawiam

Aras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się przełożyć. Webasto trzeba zaprogramować i pojawi się w podmenu nawigacji.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.