Skocz do zawartości

Jakie opony preferujecie do felg 17"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

To jest wątek sprzed roku, niezłego trupa z szafy ktoś wyciągnął :mrgreen: :nienie: :mrgreen:

 

Co do ET47- powinny być okej w E36

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na letnich 225 na przodzie i 245 na tyle i to zarówno w E46 m-techniku jak i teraz w e36 cabrio - w koleinach trochę wozi ale samochod się trzyma drogi tak jak powinien - na zimę zakladam wszystkie 4 koła o szerokości 225.

 

Mam inne pytanie czy felgi 8" z ET47 z e-46 nie będa za bardzo schowane do wewnątrz w e36?

 

Lubie mieć koła równo z końcem błotnika - przy ET47 boje się że bedą za bardzo schowane do wewnątrz.

 

 

w e36 jest od ET 35 do 47. Wiec beda bardziej schowane

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcialbym sie od Was dowiedziec jakie rozmiary felg i opon do nich byscie mi polecili. Planuje kupic na wiosne ladne felgi z rantem - prawdopodobnie RH i chcialbym sie dowiedziec cos o rozmiarach. Chce miec 17 cali a opony max do 215 - i chcialbym zeby bylo jak najbardziej to mzliwe komfortowo podczas jazdy oraz tak zeby nic nie obcieralo mi (auto ma normalny zawias i nie przewiduje obnizania) - jakie rozmiary felg( ET, szerokosc) mi proponujecie na przod i tyl i opony do nich(max 215)? Jak polaczyc to zeby to wygladalo jak najpiekniej i do tego jak najbardziej komfortowo? :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcialbym sie od Was dowiedziec jakie rozmiary felg i opon do nich byscie mi polecili. Planuje kupic na wiosne ladne felgi z rantem - prawdopodobnie RH i chcialbym sie dowiedziec cos o rozmiarach. Chce miec 17 cali a opony max do 215 - i chcialbym zeby bylo jak najbardziej to mzliwe komfortowo podczas jazdy oraz tak zeby nic nie obcieralo mi (auto ma normalny zawias i nie przewiduje obnizania) - jakie rozmiary felg( ET, szerokosc) mi proponujecie na przod i tyl i opony do nich(max 215)? Jak polaczyc to zeby to wygladalo jak najpiekniej i do tego jak najbardziej komfortowo? Aha nie interesuje mnie naciaganie opon na szersza felge itp - wszystko musi byc cacy:D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz powiedziec jeszcze jaka szerokosc felgi... Jesli z rantem to podejzewam ze kolo 8, 8,5, 9 cali. Tak ogolnie wlozylbys 205 na przod i 215 na tyl

rozmiar felgi to tak mysle ze 4x8 cali - wiecej to nie wiem jak by to wygladalo - nie chce robic walca z tego samochodu bo to 316stka wiec chcialbym aby wszystko ladnie wygladalo a chce kupic felgi z rantem ale nie jakims zszerokim tylko takim polerowanym widzialnym takim max 5/6 cm.

A jak mowisz takie opony 205/215 to wejda normalnie na felge 8 cali? Nie wiem tez jakie Et szukac aby wszystko ladnie bylo i komfortowo i wysokosc opony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie we wczesniejszym poscie pomylilem sie - napisalem ze chce kupic felgi RH, jednak chce felgi Dotz Mugello 8x17 - jakie opony na nie zalozyc aby komfortowo jezdzic? Szukalem na forum takiego watku ale dokladnie nie ma odpowiedzi na to co ja potrzebuje. Potrzebuje takich informacji jak - jakie jest najlepsze ET do dobrej jazdy/aby nic nie tarlo, jaka szerokosc felg jest zalecana do opon 205/215 (przod/tyl) i jaka wysokosc opon - musze te wszystkie czynniki polaczyc jakos w calosc tak zeby to mialo rece i ngoi - dlatego szukam porady,bo w zasadzie duzo z Was jest o wiele bardziej doswiadczona niz ja.PS - nie wiem czy to dobrze czy zle ale te felgi DOtz Mugello maja ET 35...a zalezy mi na jak najwiekszym komforcie na tych 17stkach. Myslalem jeszcze nad DOTZ Shuriken i w zasadzie nie wiem, ktore sa ladniejsze....ale na razie nie znalazlem Shurikena z rozstawem 5x120..-takze pozostaje Mugello

Pozdrawiam :D

 

podaje linki to felg:

http://www.alcar.pl/6635_PL.htm?webbid=3&webdid=341 Shuriken

http://www.alcar.pl/6635_PL.htm?webbid=3&webdid=284 Mugello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie doszukalem sie na stronie DOTZ`a - ze felgi Mugello maja ET 35 - i wejda na nie opony min 215/45R17 - czy taka konfiguracja na przednia i tylna os - da mi dosc komfortowa jazde? czy 215 na przod to nie za duzo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem - chyba cos nie tak robie bo wyszlo mi ze na 17stkach z oponami 215/45/R17 bede jechal szybciej o prawie 7% niz na terazniejszych felgach i oponach... - zreszta tu i tak na tej stronie mi nikt nie powie czy cos bedzie tarlo, czy bedzie komfortowo sie jezdzilo na 8/17"ET 35 i oponie 215/45- a mi wlasnie o to chodzilo - jaki profil opony i Et stanowia dobre polaczenie w bmw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie jezeli bedzie przeklamywac o 7 % znaczy ze szukaj czegos innego.a jak juz tak bardzo chcesz super wiedziec,jedz do jakiegos dobrego wulkanizatora,przymiezysz,doradzi i po sprawie.

 

trzec ci nie bedzie jesli nie masz obnizonego mocno zawieszenia. Zreszta jest wiele forumowiczow co jezdza na podobnych kolach to poczekaj i ci powiedza.

 

 

:search: :search: :search: szukaj troche bo podobnych tematow przewala sie po calym forum.

 

 

ponizej w tabeli wpisz w zamiennik1 opone 205 w zamienniki2 215 profile opony i bedziesz mial odpowiedzi ile masz roznicy w %

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to bez sensu bo jak w zamiennikach wpisze wielkosc 17 cali a w we wzorcowej oponie - 205/60R15 - bo taka jest wzorcowa - to zawsze bedzie roznica ok 6% finalnie, aczkolwiek jak zrobilem przymiarke podanej tu wzorcowej opony do opony 215/45R17 to roznica wyszla ok 3% a roznica w predkosci - ok 2 km/h - czyli wynika ze takich opon powinienem szukac do mojej felgi Mugello,tak?Hehe w takim razie nie wiem po co tyle zachodu skoro na stronie DOtz`a jak juz wspomnialem wczesniej do tej felgi zalecaja wlasnie takie opony :) Mi bardziej zalezalo wlasnie jak sie jezdzi na ET35 bo nie chce miec taczki tylko wygodne auto.Pozdrawiam Edytowane przez vitzeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty napewno wiesz dokladnie o co chodzi z ET ?? >Bo wydaje mi sie ze nie calkiem...

 

jak sie jezdzi ?? Przeciez to jestr oznaczenie ile felga bedzie wsunieta w nadkole... Im mniejsze ET felga jest bardziej wysunieta na zewnatrz...

 

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=70714

 

przejzyj forum

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty napewno wiesz dokladnie o co chodzi z ET ?? >Bo wydaje mi sie ze nie calkiem...

 

jak sie jezdzi ?? Przeciez to jestr oznaczenie ile felga bedzie wsunieta w nadkole... Im mniejsze ET felga jest bardziej wysunieta na zewnatrz...

 

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=70714

 

przejzyj forum

 

no wlasnie o to mi chodzi - jak to bedzie wygladalo i czy nie bedzie obcieralo podczas jazdy przy takim profilu opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie obcierac jesli nie masz obnizonego. Jesli masz to powiedz ile...

 

jesli nie kupiles felg to masz tutaj. tansze

 

http://www.autodomena.pl/glowna.php?str=fel_a&ro=osobowe&pro=DOTZ&mod=MUGELLO

 

Dzieki - jeszcze nie kupilem :D wiec zaoszczedze troche z tego co widze. Nie mam obnizonego autka - w zasadzie nie przewiduje takiego obnizenia ze wzgledu na szybko zuzywalnosc zawieszenia - po prostu chce wsadzic takie felgi 17 calowe i w zasadzie nic z zawieszeniem nie robic. Jezeli juz tak mialbym sie upierac - to mooooze w przyszlosci obnizylbym zawieche o max 30 mm - wtedy wiesz moze jak bedzie to wygladalo z tymi felgami i oponami co podalem?Bedzie obcierac? Chcialbym tez sie zapytac czy ET35 spowoduje ze kola beda na styku krawedzi nadkola (zalezy mi zeby tak bylo, ale zeby nie wystawalo poza obrecz nadkola).Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem szykujesz sobie cos w german style. :twisted:

 

z et35 beda pasowaly idealnie,tak jak producent zazyczyl... Do krawedzi bedziesz mial jeszcze troche luzu. ale zeby spasowac na 100 % to juz bys musial mierzyc. mozna tez dolozyc dystanse. Bo felgi z Et 15 czy 20 juz beda wystawac. mam nadzieje ze jasno wytlumaczylem. :D

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie! no pomogles mi i to duzo:) co do german style - to nie tak do konca :wink: hehe - zawsz emnie krecily klasowe felgi z rantem- dlatego juz nie ma zlituj - teraz mi nie uciekna - ale zawieszenie zostawiam tak jak jest - a jest w super stanie i nie chce go zniszczyc, wiesz o co chodzi, poza tym do germana to potrzeba jeszcze szerszych opon a ja chce tylko 215 i mysle ze tez bedzie pieknie

Dzieki jeszcze raz! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych posiadaczy BMW.

 

Pozwolę sobie zaproponować odwiedzenie serwisu http://felgi-opony.com

Znajdziecie tutaj felgi aluminiowe, osprzęt do kół no i oczywiście opony.

 

Czekam na Wasze opinie dotyczące serwisu.

 

Dla zarejestrowanych użytkowników forum proponuję dodatkowy rabat na felgi aluminiowe (ważny do końca lutego).

 

Szerokich dróg!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To taki kawałek gumy biegnący wokół wewnętrznej krawędzi opony, tam ,gdzie się styka z felgą... chyba od 17tek w górę jest to tzw. standard ;)

Jak dla mnie to pic na wodę, to jest kawałek gumy i jak będziesz miał przytrzeć felgę o krawężnik to i tak przytrzesz.....

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki kawałek gumy biegnący wokół wewnętrznej krawędzi opony, tam ,gdzie się styka z felgą... chyba od 17tek w górę jest to tzw. standard ;)

Jak dla mnie to pic na wodę, to jest kawałek gumy i jak będziesz miał przytrzeć felgę o krawężnik to i tak przytrzesz.....

 

dziex - czyli tzw pic na wode fotomontaz rozumiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki kawałek gumy biegnący wokół wewnętrznej krawędzi opony, tam ,gdzie się styka z felgą... chyba od 17tek w górę jest to tzw. standard ;)

Jak dla mnie to pic na wodę, to jest kawałek gumy i jak będziesz miał przytrzeć felgę o krawężnik to i tak przytrzesz.....

potwierdzam. moze jakbys jechal 5km/h rownolegle z kraweznikiem to by to 'ratowalo', a w realnym swiecie bez wrozek i myszki miki, dziargasz rant jak jestes blisko kraweznika i to tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.