Skocz do zawartości

ciezko pali m20b20


gromozur

Rekomendowane odpowiedzi

od pewnego czasu mam problem z odpaleniem mojego samochodu na benzynieobojetnie czy zimny czy ciepły: wymieniłem fiter powietzra ,swiece przewodu kopułke i nic dalej to samo chce dodac ze jest to silnik z apartem zapłonowym w bloku i bez silnika krokowego:

moje pytanie brzmi czy moze to byc winna:

-zle ustawionego zapłonu (jest mocna a na gazie palo bdb)

-przepływomierz

-albo na bloku lub gdzies jest czujnik odpowiedzialny za mieszanke silnika w róznych temperatórach

 

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze niedawno dodawales mu koników domowymi sposobami, wiesz kiedy dostaje wiecej paliwa trzeba mocniejsze swiece, moze to byc kwestia zlego paliwa, akumulatora, kurka, sprecyzuj bo nikt tu nie jest jasnowidzem. moze to cos z rozrusznikiem albo na pasku rozrzadu brak ci kilku zabkow i sie slizga i dlatego nie pali;/ skoro sprawdzales juz osad na palcu a ten sam problem mialam kiedys w swoim to oczywiscie miernikiem akumulator i alternator tez juz dawnmo sprawdziles?? opisz dokladniej to cos poradzimy. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu mam problem z odpaleniem mojego samochodu na benzynieobojetnie czy zimny czy ciepły:

 

wnioskuje ze masz auto z LPG

jesli tak i na LPG pali bez problemu to sprawdz pompe paliwa a jesli ona jest dobra to szukal bym broblemow w dostarczaniu paliwa do silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi czasami auto fochy stroiło przy odpalaniu, łapało niekiedy za 4 zakręceniem. Sprawdź gniazdo i wtyki pod kolektorem, od strony kierowcy, takie ustawione pionowo, zakryte jakąś gumą albo plastikiem. Ale zrób to ostrożnie!! Ja nim poruszałem i auto przestało w ogóle palić. Zdjąłem gumę, popsikałem silikonem jakimś i auto pali teraz bez problemów, lepiej niż przedtem. Czytałem na forum (może nawet na tym, tak czy siak zgubiłem link :mrgreen: ), że to gniazdo jest od zasilania wtryskiwaczy i się ludziom w nim kabelki czasami przecierają. Aha, silnik mam taki jak u Ciebie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.