Skocz do zawartości

koszt usunięcia folii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

tak jak w temacie -

prosze o Wasze opinie, jaka jest rozsadna dopuszczalna kwota, ktora mozna zaplacic za zdjecie folii z tylnych szyb (sedan) w Warszawie + kierunek zachodni. Jezeli ktos ma jakis namiar, to również poproszę. Nie wiem, czy trafilem z pytaniem do wlasciwego dzialu, ale ten wydal mi sie najbardziej odpowiedni.

 

Wiem, wiem, wiem :twisted2:

suszarka, jakis aceton i troche wolnego czasu zalatwia sprawe, ale tak sie sklada, ze akurat z czasem wolnym u mnie krucho, a z zamiarem zdjecia folii nosze sie juz od blisko roku i ciagle nie doszlo to do skutku. Zaleznie od kwoty zastanowie sie, czy zlecic to komus, czy pobawic samemu w wolnej chwili

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelba

 

tez bym tak sobie zyczyl ( o koszcie i sposobie mysle ) :norty:

ale nie jestem w stanie ustalic, w jaki sposob zakladali folie, oraz jaki tam jest klej i obawiam sie, ze moze nie pojsc tak latwo i na szybie moga zostac resztki kleju, folii, itd....

 

ale skoro mowisz, ze pojdzie gladko....

jakby zostaly resztki to pomozesz, prawda ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem w jednym aucie folię firmy FOLIA-TEC - są bardzo dobre i grube, przy ściąganiu tragedia, jedna szyba to ok godziny czyszczenia rozpuszczalnikiem, jeśli to zwykła cienka folia to idzie dosyć szybko i klej nie pozostaje za bardzo na szybie (najgorzej zawsze z tylną...)
www.turboBMW.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w moim Uno jak sprzedawałem na gieldzie to zrobilem to w 10 min !! poszlo gładko. został w niektorych miejscach klej ale tylko minimalnie . Wystarczyło wziasc benzyne ekstrakccyjna i minutka i gotowe .

 

Podobnie mialem w vectrze . 15 min i był blysk

 

w obu autach mialem wszytskie szyby przyciemniane .

 

 

Ale w polonezie to byl koszmar , odchodzilo milimetr po milinetrze. Jedna szyba jakies 4-5 godzin . 2 tygodnie to robilem . Myslalem ze zwariuje .

 

poszlo masa zyletek , benzyny i wulgaryznow .......................

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze uno i opel byl robiony w firmie tunningowej wiec folia byla super . Poldka robilem folia kupiona w sklepie wiec jakos marna .

 

Tak na zdrowy rozsadek chyba nikt nie robil bmw taka badziewiarska folia jak ja w poldku.

 

powinna ci to pojsc bezproblemowo. Sprobuj , najwyzej nie pojdzie i oddasz to komus kto Ci to zrobi.

 

Mysle ze podjela by sie tego firma co zaklada folie .

 

Tylko ustal z nimi z gory koszt na wypadek jakby sie powtorzyla sytuacja mojego poldka.

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na zdrowy rozsadek chyba nikt nie robil bmw taka badziewiarska folia jak ja w poldku.

 

niestety niektorym poprzednim wlascicielom czasami brakuje zdrowego rozsadku

 

Mysle ze podjela by sie tego firma co zaklada folie .

Tylko ustal z nimi z gory koszt na wypadek jakby sie powtorzyla sytuacja mojego poldka.

 

to wlasnie zamierzam uczynic

ale caly czas licze na jakas dobra dusze, ktora podrzuci mi dobry i niedrogi warsztat :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie, powinienes sam sprobowac.. Jesli ci sie nie uda to wtedy pojechac na czyszczenie..!

 

Ja bym zrobil to tak, wziol suszarke i podgrzal szybe do wiekszej temperatury, ewentualnie delikatnie opalarka do szyb potem zwilzyl ja woda i delikatnie probowal sciagac.. Jesli bedziemy mieli szczescie to nie zostanie nawet slad..!

Natomiast jesli zostanie klej to trzeba sprawdzic czym najlepiej bedzie schodzil, mozna jakis zmywacz wurtha uzyc (warto przeczytac czy nie spowoduje szkod, na ogol na opakowaniu jest napisane czy mozna czyscic dane powieszchnie.) Jesli rozpuszczalnik nie pomoze, to jest srodek chodz dokladnie nie pamietam nazwy hmmm bodajze regclayner tez chyba z wurtha, jest w postaci takiej pianki aktywnej ( malo wydajny ) lecz pozostawiony na kleju wchodzi w reakcje znim co widac golym okiem... klej schodzi potem jak maselko..

 

Mialem taki przypadek - powieszchnia metalowa 1m kwadratowy.. gruba wartsaw po starym butaprenie, okolo 5mm Pierwsza proba zwykly rozpuszczalnik - zero efektu

Druga proba bardzo mocne nitro - duzo smrodu zero efektu

Trzecia proba szlifierka kontowa tarcza kamiena do szlifowania - efekt na 4 cm kwadratowych butapren sciagniety, tarcza nie nadajaca sie juz do niczego cala obklejona jedynie slizgala sie i rozcierala klej hmm skad ja wezme 20 tarcz?

5 proba palnik gazowy :D zeszlo wszystko - trzeba bylo ubrac maske bo mozna sie bylo od tego palacego kleju udusic..

 

Koljeny raz gdy musialem usunac taki klej w idenycznym przypadku uzylem wlasnie regclaynera(co do nazwy nie ejstem pewien) spryskalem, zapalilem papierosa wziolem szpacheleczke i delikatnie sciaglem caly klej.. zajelo mi to kolo 5 minut..! Cena takiego specyfiku to pewnie kolo 27-35 zl !

Pozdrawiam i mam nadzieje ze na cos sie to przyda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.