Skocz do zawartości

rejestracja, ubezpieczenie itp


Rekomendowane odpowiedzi

ZNOWU BREDZISZ.

Zalew pisał o liscie osób użytkujacych a nie o współwłaścicielach,rozróżniaj pojęcia!

Moje auto jest zarejestrowane na 2 os. Ja nie mam zniżek i jestem głównym właścicielem. Współwłaściciel ma 60% zniżek ( i tylko dlatego dopisałem go do umowy :norty: ) i z takim własnie rabatem zapłaciłem polisę.

Edytowane przez b_ray
Jak na koła samochodu nawijamy życia wstęgę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Yeahman,w jednym masz racje. Lepiej dopisac się do umowy,bo od tego momentu liczy ci sie staż do zniżek.

Obojętnie czy jesteś właścicielem czy wspól.

Jak na koła samochodu nawijamy życia wstęgę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK nie bede sie spierał. Może w PZU tak jest,nie sprawdzałem.

Dlatego radziłem koledze kilka postów wczesniej dowiedziec sie szczegółów w swojej ubezpieczalni.

Jak na koła samochodu nawijamy życia wstęgę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bedziesz miał wypadek i auto bedzie tylko na Twoja matke to bedziesz miał bardzo poważne problemy. Radze zarejestrować na Ciebie równierz bo takto OC Ciebie nie obejmuje.. oszty pokrywasz z własnej kieszeni - ubezpieczalnia ubezpiecza tylko to auto pod warunkiem że kierowca jest Twoja mama a nie Ty.

 

AC dostaniesz tylko jeśli auto nie ma wiecej niż 10 lat.

 

Nie możesz posłógiwać sie dowodem osobistym innej osoby - to jest przestępstwo. Jeśli byłbyś też na umowie razem z mama wtedy może mama napisać oświadczenie że (coś tam) nie może być osobiście i wszytsko możesz załatwić sam za siebie i za mame + jej upoważnienie pisemne ale wtedy koszta rejestracji wzrastaja o 15 zł - jakieś znaczki za upoważnienie.

 

Pozdrawiam.

 

Stary, sorry, czytam Twoje posty na tym Forum i mnie aż w dołku ściska... Czy Ty cokolwiek wiesz, czy tłuczesz po usłyszałeś od kolegi ze szkolnej ławki??? Takie wprowadzanie w błąd ludzi może tylko zaszkodzić!!! Łapy opadają...

 

Od kiedy nie można kupić polisy auto casco na auto starsze niż 10 lat? Od kiedy OC jest na osobę, a nie na pojazd? Od kiedy "koszty pokrywa się z własnej kieszeni"? Człowieku, o czym Ty mówisz??

 

A zarejestrować na matkę może, bez jej obecności! Matka wypełnia wniosek, podpisuje się pod nim, syn bierze dowód (posługiwanie się nim w tym momencie nie ma nic wspólnego z przestępstwem!) i na wszelki wypadek mozna wziać upoważnienie (dla wyjątkowo tępych urzędasów).

 

pzdr

http://img484.imageshack.us/img484/852/logo04cq1.jpg

BMW E39 525 TDS, BMW E10 2002' 1972

Ducati 900 Monster, KTM 520 EXC Racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żony mojego brata nie było w dow. rej. Mogła byc na liście użytkowników w ubezpieczalni ale nie wiem czy on coś takiego u nich składał.

OK, kończmy dyskusje,a po szczegóły encore jeszcze raz odeśle cie do konkretnej firmy,bo jak widzisz ,ustaliliśmy tu z kolegą Yeahman'em że co firma to inne zwyczaje.(mowa o zniżkach)

Pozdro.

Edytowane przez b_ray
Jak na koła samochodu nawijamy życia wstęgę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc krótko i wprost - Yeahman bredzi totalnie, wkurzyłem się. Takie plecenie bzdur tylko może komuś zaszkodzić, a na pewno nie pomóc.

pzdr

http://img484.imageshack.us/img484/852/logo04cq1.jpg

BMW E39 525 TDS, BMW E10 2002' 1972

Ducati 900 Monster, KTM 520 EXC Racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yeahman, kolega nie będzie płacił z własnej kieszeni. I przywal sobie w tyłek. :duh:

 

 

Koniec dyskusji....tak głupawej... albo podajecie poważnie argumenty albo zamykam bo robi sie bajzel... :nienie:

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc krótko i wprost - Yeahman bredzi totalnie, wkurzyłem się. Takie plecenie bzdur tylko może komuś zaszkodzić, a na pewno nie pomóc.

pzdr

 

:cool2: :cool2: :cool2:

Jak na koła samochodu nawijamy życia wstęgę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jutro skocze do ubezpieczalni narazie sie dokladnie dowiedziec a w srode bede rejestrowal samochod... chyba ze uda mi sie jutrobez obecnosci mojej mamy... chyba na wszelki wypadek zarejestrujemy ten samochod na dwie osoby ( a co mi szkodzi:) )

 

Dam wam jutro znac co mi powiedzieli bo widze ze sie dyskusja ladnie rozwineła :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta co ja sie bede w dyskusje z wami wdawał - robcie co chcecie najwyzej chłopak bedzie mił problemy przez wasze "rady".

 

Nie takich cwanych jak was sie wałkowało :lol: nie wiecie kim jestem i jakie numery robilem i na jakim poziomie znam przepisy. No nic. Uciekam. Papa. Jesli ktos chce dzwona (z mojej winy) z osoba nie wpisana w dowod rej to niech pisze na priv. Zderzak moj bez lakieru mnie juz wnerwia :lol:

http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jutro skocze do ubezpieczalni narazie sie dokladnie dowiedziec a w srode bede rejestrowal samochod... chyba ze uda mi sie jutrobez obecnosci mojej mamy... chyba na wszelki wypadek zarejestrujemy ten samochod na dwie osoby ( a co mi szkodzi:) )

 

Dam wam jutro znac co mi powiedzieli bo widze ze sie dyskusja ladnie rozwineła :)

 

pozdrawiam

 

tak bedzie najlepiej - a zarejestrowac na 2 osboby nic Ci nie szkodzi, jak bedziesz mial osobe z wiekszymi znizkami to mozesz mame na rzecz tej osoby zmienic darowizna - koszta male podatek 2% od 1/8 wartosci auta.

http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takich cwanych jak was sie wałkowało :lol: nie wiecie kim jestem i jakie numery robilem i na jakim poziomie znam przepisy.

 

Pomyśl->napisz->przeczytaj->wyślij...

Tylko w tej kolejności,bo inaczej wychodzą taki teksty jak twój...

Yeahman,ty naprawde wierzysz w to co piszesz?

Sorry za OT.

Jak na koła samochodu nawijamy życia wstęgę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jutro skocze do ubezpieczalni narazie sie dokladnie dowiedziec a w srode bede rejestrowal samochod... chyba ze uda mi sie jutrobez obecnosci mojej mamy... chyba na wszelki wypadek zarejestrujemy ten samochod na dwie osoby ( a co mi szkodzi:) )

 

Dam wam jutro znac co mi powiedzieli bo widze ze sie dyskusja ladnie rozwineła :)

 

pozdrawiam

 

Zawsze możesz zarejestrować się jako drugi właściciel, obok Twojej mamy. Zorientuj się jednak w ubezpieczalni, czy nadal naliczają zniżki przy współwłasności pojazdu. Ostatnimi czasy mnóstwo się w tej materii zmieniało i ubezpieczyciele zaczęli się wycofywać z przyznawaniem zniżek w takich przypadkach. Kiedyś np dostawało się zniżki za posiadanie przyczepki (mój dawny wspólnik to wykorzystał i ma teraz 60% chociaż samochodu nie miał i nie ma). Ale i to zlikwidowali. Najważniejsze - zorientuj się w ubezpieczalni, czy jako drugi właściciel (wpisany z tyłu dowodu) będziesz miał liczone zniżki. Jeśli tak, dopisuj się śmiało w Wydziale Komunikacji.

pzdr

http://img484.imageshack.us/img484/852/logo04cq1.jpg

BMW E39 525 TDS, BMW E10 2002' 1972

Ducati 900 Monster, KTM 520 EXC Racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W link 4 daja znizko jak masz dziecko do 6 roku zycia. Czemu? Tego tez nie wiem ale daja.:

 

To proste jak drut - masz małe dziecko = jesteś bardziej odpowiedzialny za swoje zachowanie i ew. ryzykowane decyzje. Mówiąc inaczej - masz małe dziecko, jesteś o wiele spokojniejszym kierowcą. Z takiego założenia wychodzą ubezpieczyciele i mają rację. Sam dostałem ostatnio zniżkę przy AC za moją trzymiesięczną córkę.

pzdr

http://img484.imageshack.us/img484/852/logo04cq1.jpg

BMW E39 525 TDS, BMW E10 2002' 1972

Ducati 900 Monster, KTM 520 EXC Racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omg!! yeahman jakie ty glupoty wypisujesz to sie w pale nie miesci!! :mad2:

 

ubezpieczenie moze byc tylko i wylacznie na wlasciciela pojazdu! na ubezpieczeniu wpisuje sie ile osob jezdzi samochodem z rozdzieleniem na wiek (do 25 i po 25 roku zycia)

 

jesli umowa kupna/sprzedazy jest napisana na jedna osobe to nie mozna zarejestrowac na dwie - chyba ze sie spisze nowa umowe lub jakis aneks. (tego nie jestem pewien na 100%)

 

na ac zwykle nie chca ubezpieczac samochodow powyzej 10 lat (chyba, ze to jest twoj kolejny samochod). jesli nawet ktoras ubezpieczalnia sie zgodzi to zazwyczaj koszty sa tak duze ze staje sie to nieoplacalne (wyjatkiem jest gdy miales/masz ac, wiec leci ci znizka)

 

jesli chodzi o znizki oc na 2 wlascicieli to naliczane sa zwykle wg znizki kierowcy z najwiekszym stazem + jakas doplata za nowego kierowce (zwykle to dotyczy wieku ponizej 25 roku).

 

reasumujac - najlepiej gdyby autor tematu znalazl sie na umowie kupna/sprzedazy i zarejestrowal samochod rowniez na siebie poniewaz bedzie mu leciala znizka, a wiele wiecej nie zaplaci jesli jego mama ma juz 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenia dzis nei zdazylem zlatwic bo troche za pozno przyjechalem wiec jeszcze dokladnie nie wiem...

 

Wiem tyle ze nie ma mnie na umowie kupna i sprzedazy tak wiec nei moglem byc uwzgledniony w rejestracji samochodu chyba ze mama wliczyla by to w darowizne... odpuscilem to sobie.. kos pisal ze nei moge sie poslugiwac czyims dowodem bo to przestepstwo... dzis wlasnei to zrobilem :P wiec jednak mozna... w ubezpieczalni wspoamilem tylko ze samochod bedzie uzywany przez dwie osoby i nie powiedzieli nic ze bedzie z tym problem... umowilem sie z nimi na srode ta wiec wtedy mam nadzieje ze juz rozwieje wszytskie watpliwosci

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pogadać ze sprzedającym, żebyście spisali jeszcze raz umowę i wtedy twoja Mama będzie widniała na umowie jako współwłaściciel.

 

Samochód będzie zarejestrowany na Ciebie, a żniżki w ubezpieczalni będą brane z puli twojej Mamy, tak jak napisał R.E.D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód będzie zarejestrowany na Ciebie

 

samochod bedzie zarejestrowany na was oboje :wink:

 

rzeczywiscie najlepiej byloby spisac umowe od nowa, chyba, ze sprzedajacy zglosil juz w ubezpieczalni dane z umowy :|

 

pamietaj o ubezpieczeniu - jesli chcesz miec ubezpieczone w innym towarzystwie ubezpieczeniowym niz poprzedni wlasciciel to masz 30 dni od kupna na wypowiedzenie umowy oc :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.