Skocz do zawartości

rejestracja, ubezpieczenie itp


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj kupilem swoje pierwsze BMW na dodatek jest to moj pierwszy samochod i nigdy nei mialem do czynienia z sprawami typu rejestracja i ubezpieczenie...

 

Mam taki problem.. pewnie to glupie ale naprawde nei mam pewnosci wiedz wole sie poradzic... samochod stoi na dworzu i boje sie ze go ukradna... chce go ubezpieczyc (AC) ale czas na zarejestrowanie bede mial dopiero po swietach... czy przed tym moge go ubezpieczyc? np jutro.

Ile płaci sie podatku i w jakim terminie od czasu kupna samochodu

I jeszcze jedno... musze przepisac OC ile mam na to czasu i jak to dokladnie wyglada?

 

z gory dzieki za pomoc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Generalnie jak kupiłeś samochód - gratuluję :D.

 

To najpierw musisz iść do urzędu skarbowego i zapłacić podatek.

 

Później idziesz z potwierdzeniem opłacenia podatku (druk PCC-1) do wydziału komunikacji, gdzie rejestrujesz samochód i dostajesz miękki dowód.

 

Następnie z dowodem "miękkim" idziesz do ubezpieczalni i ubezpieczasz samochód.

 

Jeśli dopiero co kupiłeś samochód i ma ważne ubezpieczenie to nadal ono obowiązuje.

 

Na załatwienie formalności masz 30 dni od daty zakupu.

 

Powodzenia :cool2: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za szybka odpowiedz

 

To jeszcze jedno pytanie... samochod mimo ze jest moj jest kupiony na moja mame i narazie ustalilismy ze bedzie zarejestroany na nia (mlody jestem:P ) ale niestety musze wszytsko zalatwi sam... czy moge zarejestrowac samochod na nia bez niej posiadajac jej dowod osobisty? i to samo pytanie dotyczy ubezpieczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bedziesz miał wypadek i auto bedzie tylko na Twoja matke to bedziesz miał bardzo poważne problemy. Radze zarejestrować na Ciebie równierz bo takto OC Ciebie nie obejmuje.. oszty pokrywasz z własnej kieszeni - ubezpieczalnia ubezpiecza tylko to auto pod warunkiem że kierowca jest Twoja mama a nie Ty.

 

AC dostaniesz tylko jeśli auto nie ma wiecej niż 10 lat.

 

Nie możesz posłógiwać sie dowodem osobistym innej osoby - to jest przestępstwo. Jeśli byłbyś też na umowie razem z mama wtedy może mama napisać oświadczenie że (coś tam) nie może być osobiście i wszytsko możesz załatwić sam za siebie i za mame + jej upoważnienie pisemne ale wtedy koszta rejestracji wzrastaja o 15 zł - jakieś znaczki za upoważnienie.

 

Pozdrawiam.

http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yeahman... moj znajomy mial kiedys wypadek samochodem rodzicow swojej dziewczyny i z tego co kojaze nie ponosil zadnych kosztow a oni dostali kase z ubezpieczalni mimo ze on prowadzil... jestes pewny tego co napisales?

 

czyli wychodzi na to ze samochod moze byc zarejestrowany i na mnie i na moja mame jednoczesnie?

 

hmmm on ma 13 lat czyli z AC lipa :( jaki proponujecie sposob na zabezpieczenie aby mi go nie ukardli bo prezentuje sie super i nie wyglada na swoje lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał wypadek ze mną i auto rejestrowane na Twoja mame tylko to uwierz że zrobił bym Ci ostro koło dupy za przeproszeniem :lol:

 

Według prawa jeździsz bez ubezpieczenia. No chyba że jeździsz na umowe że kupiłeś auto od matki i co 30 dni ciągle nowa piszesz to tak można. Może Twoj kumpel tak własnie mial.

 

Można bez problemu na 2 osoby - robi tak 90% ludzi :8)

 

O AC zapomnij wogole jeśli ma 13 lat autko.

http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bedziesz miał wypadek i auto bedzie tylko na Twoja matke to bedziesz miał bardzo poważne problemy. Radze zarejestrować na Ciebie równierz bo takto OC Ciebie nie obejmuje.. oszty pokrywasz z własnej kieszeni - ubezpieczalnia ubezpiecza tylko to auto pod warunkiem że kierowca jest Twoja mama a nie Ty.

:jawdrop:

:duh: Co Ty piszesz? :duh:

OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem POSIADACZA POJAZDU a nie KIEROWCY !!!

Możesz sobie kupic,zarejestrowac i ubezpieczyc auto nie posiadając nawet prawa jazdy i to,kto będzie cie nim woził nie ma tu nic do rzeczy !!!

Oczywiście kierowca musi miec odpowiednie uprawnienia,byc trzezwy,auto nie może byc kradzione itp.

Edytowane przez b_ray
Jak na koła samochodu nawijamy życia wstęgę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał wypadek ze mną i auto rejestrowane na Twoja mame tylko to uwierz że zrobił bym Ci ostro koło dupy za przeproszeniem :lol:

 

Bredzisz,za przeproszeniem.

Jak na koła samochodu nawijamy życia wstęgę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to wkoncu jest jeli chodzi o OC... jesli bedzie zarejestrowany na moja mame i przypadkiem mialbym wypadek to i tak dostane kase?

 

w chwili obecnej OC jest na jakiegos kolesia ktory mial wczesniej samochod wazne do sierpnia 2007... sluszalem ze musimy je przepisac bo koles mial duze znizki... chodzi o to aby doplacic jakas tam kase... czy jelsi przed tym przepisaniem OC mialbym wypadek to jak to sie moze skonczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Prezes niby się da ale to auto musi być zaliczone do zabytkow, po pimp my ride albo mieć znajomego w ubezpieczalni :roll:

nieeeeeeeeeeeeeeeee :mrgreen: :norty:

 

idziesz normalnie nogami do ubezpieczyciela i on (lub ONA :norty: ) normalnie ręcami ci podpisuje papiry z AC....o ile nie masz jakiego "total złoma" :wink:

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to wkoncu jest jeli chodzi o OC... jesli bedzie zarejestrowany na moja mame i przypadkiem mialbym wypadek to i tak dostane kase?

 

Jeśli będziesz poszkodowanym,to tak.

Jesli będzies sprawcą ubezp. pokryje straty poszkodowanego.

Jak na koła samochodu nawijamy życia wstęgę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w chwili obecnej OC jest na jakiegos kolesia ktory mial wczesniej samochod wazne do sierpnia 2007... sluszalem ze musimy je przepisac bo koles mial duze znizki... chodzi o to aby doplacic jakas tam kase...

Pomyśl teraz. Sam sobie już prawie odpowiedziałeś na pytanie. Po co ubezpieczalnia każe dopłacać Ci za OC? Bo stwarzasz wieksze ryzyko na drodze niż tanten gość. I OC Ciebie nie obejmuje. Jesli by niby jak wszyscy tu gadaj (bzdury) że OC Twoje czy kogoś innego (Twojej mamy) to nie ma różnicy to czemu niby trzebaby było dopłaca? Dla zabawy? Zastanow sie..

OC tego goscia jest tansze bo umie jezdzic - Twoje drozsze bo nie umiesz. Ubezpieczalnia pokrywa koszty jego błedu na drodze a nie Twojego ktory jest uzo bardziej prawdopodobny. To chyba logiczne prawda..

Jeśli ubezpieczaja jego błedy to Ty za swoje płacic musisz sam.. takie życie.

http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zreszta to bez sensu taka dyskusja -moderator wpadnie (Prezes akurat jest wyloozoanym gosciem pzdr :cool2: ) i bedzie po zabawie.

 

Ja Ci dałem dobra rade - jestem na świeżo bo sma rejestrowałem i opłacałem miesiac temu. A Ty rob jak chcesz.

 

A jak jest jakiś "madry" ktory uważa że na oc i dowodzie rej. innej osoby można mieć wypdadek bez problemu to ja zapraszam takiego "madrego" na dzwona (zrobimy moja wine nie ma problemu :lol: ) bo zderzak mam do pomalowania :lol:

 

Na temacie sie znam - zaufaj mi.

http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeahman,prosty przykład.

Mój brat ma prawko od 15 lat. ma zarejestrowane i ubezpieczone na siebie 2 auta. Jednym jeździ on,drugim jego żona. Niedawno wjechała wtyl innemu gościowi. I co? Nikt nie robił żadnych problemów z wypłatą ubezp. chociaż ona ma prawko od roku !!!

Jak na koła samochodu nawijamy życia wstęgę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe,ale nie jest tak jak upiera się Yeahman,że jak kierujący nie jest włascicielem to OC nie obowiazuje.

 

Hehe teraz to głupote walnołeś :lol:

 

Jeśli ktoś jest dopisany to oc wylicza sie na 2 osoby (średnia arytmetyczna zniżek np 1. osoba 40% płaci inna 100% to średnia 70% do zapłaty) czyli oc obejmuje zawsze własciciela/włascicieli :8)

 

Chociaz nie zawsze tak wyliczaja tak na marginesie np w link 4 teraz jest promocja ze licza najkozystniejszego wlasciciela - ten ktory ma najwieksze znizki i nie ma zwyzki za to ze drugi ma wysoka stawke.

http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci dałem dobra rade - jestem na świeżo bo sma rejestrowałem i opłacałem miesiac temu. A Ty rob jak chcesz.

Na temacie sie znam - zaufaj mi.

 

Jasne że się znasz :mrgreen:

Na poszukiwaniu "jeleni" :!: :!: :!:

A o twoim "znastwie" można poczytac tutaj:

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=41335&highlight=

Jak na koła samochodu nawijamy życia wstęgę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak napewno, w koncu jezdzilem ponad 3 lata moja beta bedac zarejestrowana na mojego tate, nawet mialem dzwona i poszlo z jego oc.

w dowodzie ubezpieczenia co sie ma przy sobie nic o mnie nie ma, czy gdzies w ubezpieczalni bylem dopisany do uzytkownikow czy nie, to szczerze mowiac na ta chwile nie wiem; napewno bylem w drugim samochodzie rodzicow wiec jakas taka opcja istniala.. sam nie wiem jak to jest, az z ciekawosci chyba zadzwonie do swojej ubezpieczarki jutro spytac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci dałem dobra rade - jestem na świeżo bo sma rejestrowałem i opłacałem miesiac temu. A Ty rob jak chcesz.

Na temacie sie znam - zaufaj mi.

 

Jasne że się znasz :mrgreen:

Na poszukiwaniu "jeleni" :!: :!: :!:

A o twoim "znastwie" można poczytac tutaj:

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=41335&highlight=

 

No własnie sie juz poznałem bo miałem identyczny problem co ten chłopak. I ten moj magiczny sposb o ktorym pisalem przeszedl i mam tanie OC i na siebie i wszytko gdzies (chodzi o dopisanie do dowodu kogoś kto ma znizki na 1/8 wartosci auta - pewnie nie skumasz bo kumaty nie jestes :roll: ) a tego koleszke w bład wprowadzaj tylko niech se zapisze Twoje dane w razie wypadku niech bedzie wiedzial na kim złość odbić jak ubezpieczalnia mu odmowi wypłaty to ciekawe co wtedy powiesz.. :lol:

Edytowane przez yeahman
http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.