Skocz do zawartości

Problem z oświetleniem w środku.


fabiannswp

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem w e36.Po zapaleniu silnika i zamknięciu wszystkich drzwi oświetlenie gaśnie dopiero zajakieś 5 sekund.Wczesniej było normalnie i odrazu gasło.Czy to się jakoś ustawia,czy moze padł ściemniacz?

I jeszcze mam jedno pytanie.Wskażnik temperatury silnika na zimno jest w połowie a po zagrzaniu na czerwonym polu.Czy to problem z jakims czujnikiem czy moze jakis kabelek nie łączy,bo miałem tak raz w mercedesie ze jak wskaznik nie miał masy to pakazywał max temperature.Proszę o pomoc w mojej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze temperatura na zimnym motorze pokazuje pion a na goracym czerowne ple swiadczy o zle ustawionym wskazniku-wskazowka jest przesunieta o 90'

nie widze klopotu co do 1 pytania zamykasz dzwi to nawet dobrze ze swiatlo gasnie po jakims czasie ( masz czas na pae czynnosci) ale ale powinien gasnac po przekrecieniu kluczyka.U mni enei ma zadnego sciemniacza-pali si ei gasnie po zamknieciu , otwarciu drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e36 jest tak ze po zamknieciu drzwi swiatlo swieci sie przez jakis czas, po przekreceniu kluczyka natychmiast zaczyna sie sciemniac pomalu. natomiast podczas jazdy po zamknieciu ostatnich drzwi od razu zaczyna sie sciemniac i plynnie gasnie. jesli masz inacazej proponuje posprawdzac najpierw czujniki otwarcia drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e36 jest tak ze po zamknieciu drzwi swiatlo swieci sie przez jakis czas, po przekreceniu kluczyka natychmiast zaczyna sie sciemniac pomalu. natomiast podczas jazdy po zamknieciu ostatnich drzwi od razu zaczyna sie sciemniac i plynnie gasnie. jesli masz inacazej proponuje posprawdzac najpierw czujniki otwarcia drzwi.

 

od kiedy mam BMW e36 nie pamietam zeby swiatelka w srodku przygasaly lub rozjasnialy sie................pierwsze slysze-moze nie ten model?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model :8) opcje czy ma powoli sie sciemniac czy gasnac od razu ,czy nie zapalac sie wcale,ustawiacie sobie tym przełącznikiem przy lusterku wstecznym,sa tam trzy ustawienia.pozdro

 

byjasz............jak mam na zero to wiadomo swiatlo nie swieci( bez znaczenia czy drzwi sa otwarte czy nie) jak jest w lewo to swiatlo zapala sie i gasnie na otwarcie drzwi( bez zadnego rozjasniania czy sciemniania) a jak damy na prawo to plai NONSTOP............wiec nie czaruj mnie bo wiem chyba lepiej jak ma

byc moze chlopaki maja jakies dolozone sciemniacze( jak sobie kupie za 10zł i wsadze ) to tez bedzie sie sciemniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Sitek a masz u siebie te dwie dodatkowe lampeczki po bokach tego swiatełka nad lusterkiem? I nad zasłonkami przed słońcem jest tez oświetlenie włączane poprzez odsłonięcie lusterka?

 

Może wraz z tym było ściemnianie oświetlenia :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie są dwa lusterka heh:) jedno dla kierowcy drugie dla pasażera, oba podświetlane i oświetlenie wnętrza wyłącza się ściemniając

 

 

ty sobie tu łacha nie zdzieraj z tematu........... :evil: masz mlodszy model wiec moze juz ulepszony i nie chwal sie ze masz podswietlane zaslonki

 

co do tych lampek to nie mam mam jedno szklo i jedna rurkowa zarowa w srodku.pstryczek dziala tak jak pisalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam Paweł skoro uraziłem hihi, a co do lampek do ''czytania'' posiadam obie :)) dla kierowcy jak również dla pasażera ale jak kolega @tomuś napisał :

''Ja u siebie mam sciemnianie a nie mam dodatkowych lampek po bokach a już o tych słonecznikach podświetlanych w e36 to nie słyszałem.''

wychodzi na to że może twoje auto nie ma takiej możliwości a być może ma tylko cos jest nie tak

 

ps.

nie ma co się unosić :)

http://img258.imageshack.us/img258/7452/bmw9aq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam Paweł skoro uraziłem hihi, a co do lampek do ''czytania'' posiadam obie :)) dla kierowcy jak również dla pasażera ale jak kolega @tomuś napisał :

''Ja u siebie mam sciemnianie a nie mam dodatkowych lampek po bokach a już o tych słonecznikach podświetlanych w e36 to nie słyszałem.''

wychodzi na to że może twoje auto nie ma takiej możliwości a być może ma tylko cos jest nie tak

 

ps.

nie ma co się unosić :)

 

niedosc ze mi wciskaja KIT ze mam cos czego nie mam a okazuje sie ze inni maja(ale w inne wersji lampki) to jeszcze ty wywalasz mi tu ze masz podswietlane zaslonki :cry: tez chce TAK

kupie zaraz sciemidlo na allegro za 7zł i zmontuje sciemnianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda e36 ktorą widziałem i miałem, miała te opcje,nawet najwcześniejsze z koncowki 90roku,i mister Paweł Sitek nie pisz że coś wiesz lepiej jak ma byc jak nie wiesz.jak dalej mi nie dowierzasz to sobie poczytaj tu : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=24373&highlight=%B6ciemnianie+wn%EAtrza

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda e36 ktorą widziałem i miałem, miała te opcje,nawet najwcześniejsze z koncowki 90roku,i mister Paweł Sitek nie pisz że coś wiesz lepiej jak ma byc jak nie wiesz.jak dalej mi nie dowierzasz to sobie poczytaj tu : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=24373&highlight=%B6ciemnianie+wn%EAtrza

pozdro

 

moze tak moze nie...........ja mowie ci jak jest u mnie.nie widzielm zadnego sciemniacza kolo lampki-a wlacznik na slupku wlaczajacy swiatlo jest nie do wykrecenia-probowalem torxem i innymi kluczami nie ma opcji ani drgnie-wiec mowie raz kolejny nie dziala taka opcja w rzadnych drzwiach

 

no a jeszcze jedno jesli mialbym jakis sciemniacz i on by nie dzialal to swiatlo na otwarcie drzwi wogole by nie swiecilo-bo jest to uklad szeregowy wiec jek jest spalony ni ema przejscia i nie ma swiatla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie. opoznienie wprowadzaja kondensatory elektrolityczne ktore lubia wyschnac, moze u ciebie jest opoznienie (sciemnienie) ale trwa 0,5 sekundy i po prostu tego nie widzisz. elektronika potrafi popsuc sie w rozny sposob a nie tylko - dziala - nie dziala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam e36 318 91r.Mam ten ściemniacz i on działa.Gdy wychodze z auta i zamykam wszystko jest ok. tzn wygasza sie swiatło.Ale mam problem taki.Otwieram auto-światło sie zapala, zamykam wszystkie drzwi-swiatło dalej swieci, przekręcam kluczyk i zapalam auto-światło powinno gasnąc a mi gasnie za jakies 5 sekund i mnie to denerwuje..W dzien mi to nie przeszkadza ale wieczorem za kazdym razem musze przłączac włącznikiem na off.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.