Skocz do zawartości

Przestroga ! dla kierowców !


efendi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

 

Zdjęcia które zamieszczam sa drastyczne (dotyczą jednego samochodu) więc Ci co mają słabe nerwy lepiej nich nie patrza.

 

Niech bedzie to przestroga dla wszystkich zeby czasem sciagneli noge z gazu przy wyprzedzaniu/na zakretach (bo i tacy sie zdarzaja) no i trabic mi tam na zasypiajacych tirowcow.

 

DO ADMINA

 

Przed zamieszczeniem tych fotek przeczytalem regulamin i nie dopatrzylem sie punktu ktory by zabraniał dodania takich fotek wiec dodalem.

Bezpieczenstwo to podstawa przyjemnej jazdy.

 

 

LINK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o zielonego Seata ktory wjechal pod Scanie :?: Pytam bo wolalbym nie ogladac juz tych fotek :) Nie na moje nerwy :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o zielonego Seata ktory wjechal pod Scanie :?: Pytam bo wolalbym nie ogladac juz tych fotek :) Nie na moje nerwy :|

 

tak ;/

ale jaka byla historia tego wypadku?

 

to http://www.rsmjednosc.pl/pub/drogowka.zip kiedys tu dawalem, masz wiecej i w kontekscie

nie wchodzą

zdjecia dosc stare...

a wina seata wyprzedzal i nie zdazyl sie schowac...

 

skoro stare i wszyscy widzieli to prosze usunac temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te zdjęcia już długo krążą po necie i rzeczywiście daja do myslenia, jest jeszcze prezentacja w power point zrobiona przez drogówkę i tam też straszne fotki były nawet BMW z tego co pamiętam to conpact ..............

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El_Pablo napisał:

ładna przestroga, ale jak to było do końca nikt nie wie... jedno jest pewne seat nie jechał 60km/h

a z czego wnioskujesz, że ten Seat nie jechał 60 km/h? przypomnę, że podzczas zderzenia pojazdów ich prędkości się sumują wystarczy więc jeśli np. ciężarówka jechała z prędkością 90 km/h a seat 55 km/h w sumie mamy 145 km/h. Przy czym osobowy seat uderzając w dolną część ciężarówki (TIR) nie ma szans.

Akurat z racji zawodu widziałem już dziesiątki podobnych zderzeń niestety..zdjęcia w necie w zasadzie nic nie dają, ponieważ nie jeździmy codziennie z obrazem zmasakrowanych ciał przed oczami (przynajmniej ja), gdybym tak miał juz dawno bym zwariował :mad2:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego to wnioskuję?

Nie jestem znawcą jeśli chodzi o wypadki drogowe, ale tak:

Po pierwsze - auto jest zmasakrowane dosc solidnie, crash testy są prowadzone przy predkosciach 55-60km/h i auta wygladają troszke inaczej (fakt że przeszkoda też jest inna) Przy takiej prędkości ludzie maja jakieś szanse przeżycia. Tutaj sprawa jest wyjaśniona. Po drugie nawet jakby jechał te 60 przed samym wypadkiem miał pewnie jakis czas na hamowanie żeby wytracić prędkość i być może uniknąć "czołówki". Przy prędkościach rzędu 100 i więcej szanse proporcjonalnie sie zmniejszają

 

Myśle że predkość z jaką uderzył w scanie to granice 130-140 a może i wiecej.

 

jesli jestem w błedzie to prosze o korekte.

BMW - Nie dla idiotów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa, oklepane zdjęcia pt. "jeździec bez głowy".

 

W opisie na forum, gdzie zostały po raz pierwszy zamieszczone, autor podał prędkość zderzenia. Seat 150 km/h <-> tir 90 km/h.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie oglądam - na mnie takie zdjęcia działają odwrotnie - to znaczy nie to, że cisnę bardziej gaz, co mniej pewnie prowadzę - a co za tym idzie mogę wykonać jakiś głupi manewr podczas niebezpiecznej sytuacji... Poza tym ja wyprzedzam tylko wtedy kiedy mam pewność, że zdążę, więc te przestrogi nie dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.