Skocz do zawartości

Nowa akcyza,jak liczą?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,płacił ktoś z was akcyzę już na nowych zasadach?Mam pytanie JAK JEST NALICZANA?czy tak jak dotychczas z wartości deklarowanej na umowie czy może tak jak w skarbowym że ustalają wartosc auta z cen np.katalogowych i płacimy 3%(bo obiło mi sie o uszy że tak to teraz ma byc czyli pan celnik i jego rączka wraca do łask bo bedzie ustałał wartosc)jutro jade do tych smutnych panow i nie wiem jak przygotowac papiery.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podawaj odsyłaczy do czegoś co nic nie wyjasnia w tej kwesti,Gazeta Prawna nie pisze nic konkretnego jesli chodzi o "mechanike" nowej akcyzy podaja tylko co sie zmienia i nic po za tym.ponawiam moje pytanie do osób które juz płaciły w nowej formie akcyze,jak to teraz wyglada.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha zaraz ktoś mi napisze ze w tych artykUłach jest to wyjaśnione a nie jest,bo podobno niektorzy celnicy różnie interpretują wyrażenie USTALENIE WARTOśCI CELNEJ.jesli jest ktos co to płacił po 1grudnia to prosze o podzielenie sie doswiadczeniami.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odnośniku co podał -siwy- jest wszystko wyjaśnione, a jeśli nadal czegoś nie wiesz to zadaj pytanie w tamtym temacie. Taki jest regulamin, żeby nie śmiecić na forum i nie zakładać takich samych tematów. O nowej akcyzie było już na forum kilka razy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podawaj odsyłaczy do czegoś co nic nie wyjasnia w tej kwesti,Gazeta Prawna nie pisze nic konkretnego jesli chodzi o "mechanike" nowej akcyzy podaja tylko co sie zmienia i nic po za tym.ponawiam moje pytanie do osób które juz płaciły w nowej formie akcyze,jak to teraz wyglada.pozdro

Prosciej juz sie nie da...

KLICK

Bayerische Motoren Werke... i tak trzymac!!!

http://img435.imageshack.us/img435/930/fv3df.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja rozumiem co wy piszecie ale mi chodzi oto :-Niektórzy celnicy rzeczywiście zapowiadali, że przy ewentualnych zwrotach akcyzy (gdy zapadnie wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i będzie podstawa do takich zwrotów) wartość pojazdu będzie oceniana na podstawie cen katalogowych- i podobno tak to sie w niektorych urzedach odbywa od 3 dni dlatego potrzebuje relacji osoby ktora zalatwiała akcyze po 1-szym grudnia,prosciej juz nie mozna.....pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)i podobno tak to sie w niektorych urzedach odbywa od 3 dni dlatego potrzebuje relacji osoby ktora zalatwiała akcyze po 1-szym grudnia,prosciej juz nie mozna.....pozdro

Ile osob mialoby nagle zrobic odprawe celna w piatek (od piatku leci ta cala historia) - dziesiatki :?: setki :?: tysiace :?: ... i dokladnie ci osobnicy mieliby sie od razu zjawic na naszym forum i zagladnac do dzialu "Pyania i odpowiedzi wokol BMW"... zastanawiales sie nad tym jakie istnieje prawdopodobienstwo takiego zdarzenia :?:

Wydaje mi sie, ze... dopiero we wtorek (po przejsciach poniedzialkowych) bedzie mogl juz ktos cos konkretniej powiedziec... :mrgreen:

Bayerische Motoren Werke... i tak trzymac!!!

http://img435.imageshack.us/img435/930/fv3df.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy mi relacja jednej osoby i moze taka przez przypadek istnieje i sie tu ujawni.poco te emocje........pozdro

Emocje juz opadly... :mrgreen: :wink:

 

:arrow:

w poniedzialek bede rejestrowal auto sprowadzone z niemiec. moge zdac relacje

O widzisz... i ziom sie odezwal. :cool2: Pila :arrow: Zlotow :arrow: 35 km :mrgreen: :wink:

Bayerische Motoren Werke... i tak trzymac!!!

http://img435.imageshack.us/img435/930/fv3df.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz... i ziom sie odezwal. :cool2: Pila :arrow: Zlotow :arrow: 35 km :mrgreen: :wink:

 

No to same ziomy w tym poście bo ja pochodze z wiochy koło Więcborka.pozdro a relacje tez bede mial jutro bo brat jedzie do Bydy to załatwiać,przygotowałem papiery po staremu zobaczymy czy przejdzie.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no.. tylko musze dzisiaj jechac do Gdyni boauto msuze zarejestrowac w miejscu stalego zameldowania. Chyba ze ktos mi powieze UC i US moge placic w Pile gdzie mam tymczasowe zameldowanie to nie bede musial.

 

Pozdro

a gdzie rozliczasz sie z podatkiem bo jesli w Pile to i tu mozesz to załatwic a z celnym to po prostu nie wiem ale jesli masz meldunek w Pile to moze tez.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz... i ziom sie odezwal. :cool2: Pila :arrow: Zlotow :arrow: 35 km :mrgreen: :wink:

No to same ziomy w tym poście bo ja pochodze z wiochy koło Więcborka.

No to Bydgoszcz... czy moze Sypniewo... a moze Jelen... Lubcza, Adamowo :?: :mrgreen: :wink:

Bayerische Motoren Werke... i tak trzymac!!!

http://img435.imageshack.us/img435/930/fv3df.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celnicy NIE MAJA prawa naliczac akcyzy wg swojego widzimisie.

Wg prawa wewnatrzwspolnotowego obowiazuje ich wartosc na umowie/fakturze - jezeli jest 1 EUR, to akcyza bedzie od 1 EUR.

Jedyne, do czego maja prawo, to do wszczecia postepowania karno-skarbowego, ktore wyjasni, czy samochod zostal nabyty za cene podana na umowie/fakturze, ale poki co, takie postepowanie ogranicza sie do zawracania czterech liter kupujacemu. Wystarczy nie dac sie zastraszyc i twardo obstawac przy swoim.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bylem dzisiaj w celnym. Na umowie mam napisane 100 euro. Zaplacilem w UC 12 zl (3%) + znaczki skarbowe za 11zl (noi +30zl za wypisanie dokumentow).

 

Na dodatek dowiedzialem sie ze tych 150 zl ze skarbowki niektore Wydzialy Komunikacji nie wymagaja (np. w Pile, Czarnkowie czy Chodziezy) wiec nawet nie trzeba isc do US. Natomiast co ciekawe w Wydziale Komunikacji w Gdyni takiej zaplaty wymagaja 9znaczy sie tego dokumentu ale on kosztuje 150 zl).

 

Podobno tak sie stalo przez nadinterpretacje przepisow.

 

Pozostaje mi sie tylko wkurzac ze mieszkam w Pile tymczasowo (w sumie i tak nei mam jak sie zameldowac na stale) a w Gdyni na stale gdzie musze zarejestrowac auto.

 

 

 

Moze ktos sie dowie czegos wiecej i da nam znac. Jak chcecie sie pofatygowac to sprawdzcie czy w waszym Wydziale Komunikacji jest wymagany papier z US i jak nie jest zapytajcie sie na jakiej podstawie, moze bedzie mozliwosc powalczenia w innym miejscowosciach gdzie tego wymagaja do nieplacenia.

 

Pozdrawiam

zumzum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec zdaje obiecana relacje,zapłacilismy 12 zeta akcyzy,jest naliczana od wartosci na umowie,mielismy 100euro.co do papieru z US to u nas wymagaja wszedzie.Ciekawi mnie podstawa prawna skoro sa urzedy co tego nie chca.ma ktos jakas wiedze na ten temat?pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj płaciłem 6 zł akcyzy a na umowie miałem napisane 50 Euro. Ale zauwazyłem że wszyscy ci którzy stali ze mną w kolejce mieli normalne ceny na umowach tzn. zblizone do prawdziwychy. Troche zrobiło mi się głupio jak miałem zapłacicć te 6 zyla za samochód. Ale coz dla mnie BOBA :)

[E36] Pozdrawiam ------ Lux -----ZG

zdjęcia mojej betki :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=333362#333362

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam 50 e na umowie :8)

Powiem że beemka to tak naprawde koreanski szit :mrgreen:

ale nikt cie o to nawet nie spyta,u nas w Bydzie było z 50l udzi dzisiaj na cle i tylko jeden gostek miał sume bliska prawdy na umowie a reszta miała go za nieszkodliwego wariata bo dyskusja była goraca.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.