Skocz do zawartości

soczewki kontaktowe


eysetka

Rekomendowane odpowiedzi

Sam takowych uzywam i moim zdaniem są owiele lepsze od okularow, choc by ze względu na to ze okulary rozpraszają światło, a to nie jest najprzyjemniejsze, gdzie przy soczewkach tego nie ma, ale mają swoje minusy np. jest uczucie jak by sie miało rzęsę w oku, ale to forum poświęcone BMW, a nie medycynie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę od chyba 10 lat już będzie i jest idealnie, tylko trzeba dobrac sobie firmę, bo od różnego producenta róznie się układają.

Na początku przez tydzień bedziesz czuł a później bedzie ok.

 

PS. Zmień temat z "soczewki" na "soczewki kontaktowe" bo nie wiadomo co co chodzi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do soczewek kontaktowych to slyszalem ze majac w prawku adnotacje o wadzie wzroku (prawko terminowe) i majac soczewki, musimy miec ze soba rowniez okulary, poniewaz policjant podczas kontroli moze zazyczyc sobie okazanie ich... taka informacje dostalem od okulistki :?

ale ja mam bezterminowe wiec :cool2:

Bumier

http://img340.imageshack.us/img340/1074/bumier2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie jest adnotacja, zależy od wady wzroku i nie trzeba wcale mieć okularów ze sobą.

Ja okularów nigdy ze sobą nie mam bo praktycznie ich nie noszę, a policjanci mogą ew. przypatrzyć się czy masz soczewki. Pod żadnym pozorem nie mogą nakłaniać cie do wyjęcia jej z oka czy coś takiego.

 

Kiedyś jak miałam adnotacje i jakiś upierdliwy pan niebieski chciał się przyjżeć to zawsze kończyło się na śmiechu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zalatwisz sobie u pani doktor ze "niby masz dobry wzrok" to mozesz jezdzic w soczewkach bez problemu ale jesli bedziesz mial wpis w prawku ze masz kiepski wzrok i musisz uzywac soczewek to dodatkowo zawsze musisz wozic pare okularow w schowku. Wiem bo sam jezdze i nosze soczewki tyle ze niby oczy mam zdrowe :P taka przyjemnosc kosztwala mnie kawe :lol:
http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do soczewek kontaktowych to slyszalem ze majac w prawku adnotacje o wadzie wzroku (prawko terminowe) i majac soczewki, musimy miec ze soba rowniez okulary, poniewaz policjant podczas kontroli moze zazyczyc sobie okazanie ich... taka informacje dostalem od okulistki :?

ale ja mam bezterminowe wiec :cool2:

 

mam zdjecie do prawaka w okularach i przy kontroli policyjenj (byłem bez okularow) policjant zapytał gdzie mam okulary , odpowiedziałem ze to stare foto teraz nosze soczewki, podziekowal i nie dopytwal sie juz nic wiecej na ten temat

Tak wiec raczej sie tego bardzo nie czepiaja

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yeahman nie może cie udupić, bo niby na jakiej podstawie.. niech zagląda ci w oczy i już :) a sam zobaczy że masz.

Przecież nie wyjmiesz "brudnymi" rękami i nie pokażesz, nie tak ?

No tak jest bo sam nosze soczewki i sie dowiadywalem - teoretycznie policja jest przeszkolona i rozpozna czy masz soczewki.

Edytowane przez yeahman
http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wlasnie nie widze zadnej...ale slyszalem ze trzeba w okularach, widze ze to nie prawda dzieki

:D

To wszystko zalezy czy masz napisane na badaniu ze potrzebujesz korektora wzroku. Jesli nie - to mozesz w soczewkach - jesli tak to tez mozesz w soczewkach ale okulary w kieszeni dodatkowo musza byc.

http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje jeszcze jedno pytanie,jak jest ze zdawaniem na L trzeba w okularach czy mozna w soczewkach?

 

Obojętne. Acz wygodniej będzie Ci w soczewkach.

Najważniejsze, żeby wada wzroku była skorygowana.

 

Sam takowych uzywam i moim zdaniem są owiele lepsze od okularow

 

Najważniejsza zaleta soczewek kontaktowych za kierownicą - dają pełny kąt ostrego widzenia, czyli zwyczajowe 150-180 stopni (choć niektórzy mają z natury mniej).

 

W okularach - niestety - kąt (pole) ostrego widzenia jest ograniczony do 110-120 stopni. Dlatego okularnicy muszą więcej pracować szyją :wink:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.