Skocz do zawartości

Ja i moja Weronika- BMW e28


chmielpiw

Rekomendowane odpowiedzi

W BMW lubuje sie od czasu kiedy Tatus kupil Mamusi w prezencje przepiekne e34 520i w idelanym stanie z fabryki wyjechalo 1989 i mialo 40 000 w 1999! Kupilismy ją od znajomego dziadka ktory sprowadzil ją z Austrii jako dwoletnie niemowle. Zbudował jej garaż gdzie ściany były wzmocnione a dzwi pancerne! Mamusia pocieszyla sie 1,5 roku swoją i została ukradziona w gdańsku. Kolejna BMKa znalazła się u mnie w rodzinie w w styczniu tego roku. Szukaliśmy samochodu dla Mamy- ojciec uparł się na Mercedesa 124- sam takim jeździł i ma dużo części. Już mieli jechać po Mercedesa ale facet zadzwonil wieczorem i powiedział ze samochód sprzedany. Tata wyszykal kolejnego Mercedesa 50km od Augustowa i 200D no ale stan byl tragiczny. Wyszykałem BMW e32 735i w zambrowie. Gość wystawiał na ogłoszeniach samochod za 8000zł nam oferwał go za 6000zł no ale Chmielpiw z ojcem tak zamotali faceta wytykajac jemu wszystkie niedociagniecia ze zszedł do 4000zł. :twisted2: Samochod trafil nie do Mamy tylko Tatuś ją użytkuje :) BMW oczywiscie wymagało troche pracy ale juz wyszło na prostą niedługo planujemy wymiane wałka rozrządu i całej klawiatury (nawet zakupiłem części) tylko czekamy aż mieczysław wroci z podobnego zabiegu.

 

No ale nie poto zakładam temat zeby opisywać samochody mojej rodziny.

 

W październiku zrobiłem prawojazdy, ale juz wczesniej szykowałem sie do kupna samochodu oczywiście BMW trafilo mi się okazyjnie 800zł! BMW 524TD które ma przełożony silnik skrzynie i dyfer od 528i. Cena taka okazyjna bo właściciel siedzi w wiezieniu i nie miał kasy nawet na papierosy. W lipcu przyciągnołem ją na podwórko i powoli(miałem strasnzie pracowite wakacje i naprawde nie miałem czasu) zacząłem doprowadzać ją do stanu uzytecznośći. Moje bmw ma isntalacje gazowa. Na benzynie nie pracuje ze wzgledu na instalacje. nie działa także obrotomierz. Zanim uruchomiłem ją musiałem troche się napracować z odzyskaniem paierów. samochód przechodził z rąk do rąk bez przerejestrowywania. Wkoncu po miesiącu udało się ściągneliśmy dokumenty z Białegostoku i zacząłem walke z rejestrowaniem mojej Weroniki(tak ją ochciłem). Musiałem załatwić badanie techniczne a samochod miał gaz nie wbity w dowod i nie jezdzil, no ale wsyzstko sie da załatwić. Opłaciłem badanie, ubezbieczenie rejestracje mam fajne numery BAU 99FF (mój ojciec ma BAU 99EE) no i w taki sposob zapłaciłem 900zł. Na zdjeciac zobaczycie ze samochod nei ma stacyjki-kupiłem orginalna urzywana stacyjke z wszystkimi bebenkami za 50ZŁ!!! Kolejnym posunieciem był remont instalacji gazowej.Wymienilem całą instalacje bo ze starej dobra byla tylko butla. Założyłem instalacje Landi Renzo i kolejne 800zł. Nastpnie wymiana filtrow paskow oleji i tu mamy 400zł Ale altrenator dostawał wibracji wiec zabralem sie za niego i okazalo sei ze zamiast tulejki jest kawalek rurki metalowej w węzu gumowym wiec kupiłem altrenator na wstepie wymieniłem szczekotrtzymacz i 130zł. W miedzy czasie montowałem audio wiec sklada sie jak narazie:

2 głośniki seryjne 6x9 z przodu

1 głośnik subbwoferowy Pionner +wzmacniacz pod Kanapa(fajny efekt)

6 głosnikow (zestaw 2 gwizki 2 srednie 2 niskie w tylnej polce kenwood)

2 glosniki(francuzy szerokopasmowe w tylnej polce)

Radio Blaupunkt Genimi (z telefonem) i zmieniarka w bagażniku (mam pilot i pelne oprzyżądowanie do telefonu. poco kupować zestaw głosno mowiacy :P )

Bmw dostało felgi orginalne wsadzane w e34 i e32 z oponkami zimowkami oczywiscie 15' i tu kolejne 400zl. niestety magik wstalwil "sportowy tłumik" i samochod jest glosny ale w drodze jest pelna isntalacja elektryczna, licznik i orginalne tłumiki za 300zł wsyzstkie te częsci przejechały 200 000 tys km i pochodza z stuknietego auta. mam także skóre podrzegwana regolowana elektrycznie z e32 i zamierzam ja wstawic bo obecne siedzenia sa wysiedziane. Docelowo palnuje całą skóre orginalna ale to trzeba znaleść a nie jest latwo. wiec doraźnie wtawie od e32 popielata skóre. Planuje zastapienie mechanicznych szyb i szyberdachu elektrycznym oczywiscie orginalne. wstawienie klimatyzacji rozbudowanie audio. W najbliższej przyszłości wymiana amortyzatorów oraz porządek z instalacja. Kupiłęm takze skórzana gałke zmany biegów bo byla wsadzona od poloneza. Zdjecia są jeszcze przed kupnem niedługo wrzuce zdjecia juz w moich rekach

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.chmiel.superhost.pl/BMW/E28/P6100152.JPG

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.chmiel.superhost.pl/BMW/E28/P6100153.JPG

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.chmiel.superhost.pl/BMW/E28/P6100154.JPG

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.chmiel.superhost.pl/BMW/E28/P6100155.JPG

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.chmiel.superhost.pl/BMW/E28/P6100156.JPG

Edytowane przez chmielpiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przeredaguj ten tekst i pozbądź sie przekleństw bo nieciekawie sie to czyta.Po drugie przeczytaj regulamin tego działu i zastanów sie czy Twoje auto po tym co zamierzasz z nim zrobić będzie pasowało do tego działu.Przykro mi ale zgodnie z zasadami albo zmienisz koncepcje ratowania swojego auta albo będę zmuszony usunąć ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna przerobka jaka planuje jest wstawienie tymczasowo siedzen z e32 ale jezeli znajde tapicerke skorzana z e28 regolowana elektrycznie i podgrzewana napewno ja kupie i założe orginalna. pozatym wszystkie operacje ktore przeprowadzam ulepszaja jej stan techniczny i staram sie doporadzic ja do stanu normalnej e28, wiec nie wiem co tu ma nie pasowac do przerobek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze ze odrestaurowales instalacje gazowa :mad2:

E24 628CSi 12/1982 Delphin-Metallic - wegetacja... :(

E28 524td 06/1985 Karminrot ze szpera :) i silnik nowka!!!


Nowe amortyzatory BILSTEIN B6, CZESCI UZYWANE

Kontakt: 0049-176-4889-3646, 0695039390, GG 244669 lub PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.