Skocz do zawartości

radio ma działać bez kluczyka


kojarez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę by mi radio grało po wyciągnięciu kluczyka z stacyjki.

Czy można to zrobić w lepszy sposób niż ciągnięcie kabla do bezpiecznika bezpośrenio.A jeżeli już z bezpiecznika to czy jest to nieszkodliwe dla radia albo instalacji w aucie.

 

Wystarczy jak dwa plusy z radia (zolty i czerwony) podepniesz pod stale 12V w aucie. Nigdy nie pamietam, ktory jest ktory :) Najlepiej znajdz staly plus miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj tą czarna dykte która osłania kolumne kierowniczą zobaczysz kilka gniazd z kablami.... poszukaj gniazda gdzie bedzie wtyczka z czteroma kabelkami (taka płaska i z jednej strony wygięta) to jest zasilanie radia:

1.przewód minusowy

2.przewód plusowy w którym pozostaje napiecie nawet po wyciagnieciu kluczyka przez co nasze radio nie traci pamieci (przewod ten podlacz sie pod zółty kabelek w kostce ISO)

3.przewod plusowy w ktorym napiecie wygasa po wyciagnieciu kluczyka a zarazem odpala radio automatycznie po ponownym włożeniu kluczyka.

4. I teraz czwarty przewód który podlacza sie pod radio w celu delikatnym przygasaniu podświetlenia radia po włączeniu swiatel.

 

Zobacz ktory kabelek jest z pdp. 2 (który idzie do żółtego kabelka w kostce ISO) i do niego podłącz czerwony kabelek z kostki tak aby był podłączony i zółty i czerwony.

Jesli bedzie miał problem ze znalezieniem tego gniazda z wtyczka napisz do mnie przyszle foto bo akurat mam rozkrecone auto (jestem w trakcie instalowania nowego audio).

...nieważnie dokąd jedziesz,ważne ze bokiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.