Skocz do zawartości

Jakie ET - felgi 17?? POMOCY!!


riddick21

Rekomendowane odpowiedzi

spokojnie..bez paniki :D :cool2:

w zaleznosci jak szeroka jest felga..ale et34 nie powinno obcierac i bedzie fajnie wygladac..z tego co pamietam e36 ie46 maja podobne et ..i fabrycznie et42itp..ale mysle ze et34 bedzie ok..gdybys mial et20..et25 to moze by juz obcieralo ale et34 powinno byc w sam raz..

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na poczatku to odradzam ci opony 225 na feldze 17 i profilu 45. Bo nie bedziesz dał ray wyprzedzic przy 890km/h na nierownej nawierzchni jak sa koleiny autko bedzie cholernie nerwiste a kierownice bedziesz musial trzymac obiema rekoma. Poczytaj moje posty komfort jazdy to zobaczysz ile ludzi ma problemy z takimi oponkami. Albo lans albo komfort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebek8814 przeciez kazdy sie orientuje ze na naszych drogach jest tak a nie inaczej i autor tematu widac stawia bardziej na LANS :D Przy 17-tce nie jest jeszcze najgorzej, nie przesadzaj ze przy 90km/h nie bedzie mogl wyprzedzac :lol: :lol: kwestia wprawy... ewentualnie na przod oponki 205/50 i bedzie OK.

 

Sam jezdze na takich kapciach: 225/45/17 i tragedii nie ma, trzeba troche uwazac na dziury i koleiny. Taki rozmiar oponki jest jak najbardziej odpowiedni do E36 E46 :!:

 

Riddick21 jedne i drogie podane przez Ciebie felgi wejda na 100% , chyba ze 9-10 calowe chcesz upchac to moze byc problem... :mrgreen:

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez potwierdzam , 225/17/45 jest ok. komfort jazdy na nowych gumach jest bardzo przyzwoity nawet jak na nasze kiepskie drogi. poza tym drog z koleinami taki zeby sie zabic jest juz coraz mnie choc sa a i wyprzedzic sie rowniez daje niema co panikowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak napisał 7ka- fabryczne ET jest 42 i najlepiej szukać takich felg. Ale ET34 pewnie też będzie oki, ja sam bym nie zakładał- decyzja należy do Ciebie.

 

Co do komfortu i "dawania rady wyprzedzać" to jakoś od ponad dwóch lat daję sobie radę bez większych problemów na 225/45/17. Fakt, że będziesz czuł koleiny, tzn. samochod nieco myszkuje w koleinach ale żeby kurczowo trzymać się kierownicy :?: :?: :?: :?: :?: A do tego na koleiny jest prosty patent- trzeba jechać po tej części asfaltu która nie jest pokoleinowana :diabel_smiech: :nana: :mrgreen:

A kierownicę należy trzymać obiema rękami- każdy instruktor doskonalenia jazdy Ci to powie.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze 225/45/17 jest jak swietnym wyborem - jezdzi sie na tym zupelnie normalnie a samochod juz w miare wyglada

 

po drugie - wez te z ET34 (jesli felgi maja nie wiecej niz 8 cali szerokosci) - nie bedzie nic obcierac a beda fajniej wygladac bo lepiej wypelnia nadkole

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

et34 bardziej wychodzi na zewnatrz..co daje ladniejszy efekt auto lepiej tez jezdzi..wchodzi w zakrety..niektorzy kupuja dystanse zeby wlasnie wysunac bardziej kola..wiec ja wybralbym et34 jesli oczywiscie pozwala na to szerokosc felgi..a jesli chodzi o profil "45" to szczerze powiem ,ze bardzo dobry wybor...nie za twardo i komfortowo a do tego zajefajnie wyglada..tylko warunek :!: dobre opony czytaj markowe ja polecam 1 miejsce goodyear F1 GD03..2.pirelli p zero rosso lub nero 3. bridgestone turanza. 4 dunlop sp 9000 sport lub sportmaxx..te dunlopy troszke sa twarde ale sa naprawde dobre.. :!:

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.