Skocz do zawartości

Rozbierał ktoś rozrusznik na czynniki 1


loozman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam siadł mi rozrusznik dokładnie to kręci ale nie załancza tylko gwizd. Po godzinie walki z wyjęciem udało się. Delikatnie połamał sie taki plastik w którym są trzy zębatki ale to nie on jest przyczyna ,niewiem czy to bendiks czy elektromagnes w każdym bądz razie nie moge wyjąc całego wału na wierzch,przeszkadzają mi widełki chyba ??. Elektromagnes jest na trzech śrubach i za cholere nie moge ich odkręcić żeby potem przypuszczam je wyjąć :mad2: .Wiem że napewno ktoś to robił więc czekam na jakieś pomysły

Narazie E30 316 ,ale i tak wszystko wyprzedzam !!!

-------NEXT-------> E36 325

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyciągnąć całą ośkę trzeba zdjąć osłonę pierścienia sprężystego na ośce ( w stronę zębatki ) następnie zdjąć pierścień i osłonę.

 

2. Śruby :

W ostateczności rozwierć bo być może elektromagnes nie wyrzuca, a te plastykową zębatkę wymień tania jest . :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierścień to nr 26-RS na tym rysunku, bardzo częsta awaria tego rozrusznika zaczyna się od zużytych tulejek na rysunku nr 6, 12 i 20. Bez odkręcania elektromagnesu wirnik powinien zejść

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=1351&mospid=47268&btnr=12_0275&hg=12&fg=25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś po..... z postu wynika że masz taki rozrusznik http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AC11&mospid=47270&btnr=12_0826&hg=12&fg=25

żeby zdjąć bendiks to musisz zdjąć osłonę i pierścień nr 18 RS osłonę w kierunku do zębatki potem pierścień i bendiks z widełkami wylezie. Jak byś odkręcił elektromagnes było by o wiele łatwiej bo miałbyś wszystko na wierzchu a tak to wygląda jak robota ginekologa ale mocne nerwy i powinno się udać gorzej będzie włożyć bendiks z widełkami na elektromagnes bo będzie się obracał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy mam ochote go znowu rozkręcać bo już mnie nerw szarpie :mad2: choć mam go w domu ,bo śruby od elektromagnesu sie zapiekły i nie moge za nic ich odkręcić .Jutro podjade do elektromechanika niech on sie martwi .Niewiesz przypadkiem ile powinien wziaść za taką operacje bez częsći oczywiście.

Narazie E30 316 ,ale i tak wszystko wyprzedzam !!!

-------NEXT-------> E36 325

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem rozrusznik pod przewody niewkręcając go do silnika , kumpel wsiadł za fajere i kręcił patrze co się dzieje .Rozrusznik kręci a zębatka wyskakuje do przodu ale tylko trochę i zatrzymuje się na takiej tulejce przed nią tak ma być nie :?: potem wkręcam i to samo słychać tylko gwizd :mad2: czyżby koło zamachowe

Narazie E30 316 ,ale i tak wszystko wyprzedzam !!!

-------NEXT-------> E36 325

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bunia znowu zdrowa, byłem dziś u elektromechanika ,całą operacje wykonal w 15 minut ,rozłorzył rozrusznik na czynniki pierwsze wymienił plastik przesmarował zrobił ogólny przegląd i git :D kosztowało mnie to 50 ziko bo dyche wytargowałem .Odrazu runda po mieście już nie musze bujać dziadka seicentem ehheehe :D :D :D :D :D :D

Narazie E30 316 ,ale i tak wszystko wyprzedzam !!!

-------NEXT-------> E36 325

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.