Skocz do zawartości

Multifunkcja po swapie z m43 na m52tu


Dzikens208

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
panowie mam problem z multifunkcja. 
małe od początku. 
posiadałem wcześniej w e46 m43 ale silnik padł więc włożyłem m52b25tu. Silnik ten mam u siebie ponad 5 lat już i ostatnio postanowiłem dołożyć multifunkcje i tempomat. Dołożyłem tzw 3 przewody przy kierownicy w piny 8-9-10. Dałem jeden przewód do sterownika silnika i dwa pod moduł świateł jak to jest opisane we wszystkich poradnikach. Sterowanie tempomatem działa jak i sam tempomat po dołożeniu czujnika sprzęgła i hamulca. Wszystkie przyciski się podświetlają lecz sterowanie multifunkcji nie działa. Podłożone 2 radia ori BMW. Aktualnie dostałem od żony na uto radio android. Dział dość fajnie nawet wyświetla że są otwarte drzwi czy klapa bagażnika. Ale wracając do multifunkcjii. Macie jakieś pomysły co zrobić by sterowanie radiem zaczęło działać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gdzie podłączyłeś pin 9 z taśmy pod kierownicą?

Najlepiej daj foto żeby było widać jak jest wpięta multifunkcja do taśmy od strony poduszki, i gdzie co po kolei podpinałeś.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pin 9 pod moduł świateł pod prze od i-bus ( czerwono biały z żółtymi paskami )  zdjęć nie posiadam, gdyż pracuje za granicą i  nie ma mnie w domu . Jeśli chodzi o taśmę od panelu multifuncji jest cała i nie spękana, która idzie górną częścią łyżwy czy jak to nazwać. A całą multifunkcja jest podpięta oryginalnym przewodem do wtyczki przy taśmie kierownicy  Ponieważ kiere kupiłem od  ziomka z którym pracuje u niego wszystko działało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.