Skocz do zawartości

awaria parktronic


arapaho

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiecie mój nowo nabyty egzemplarz jest po stłuczce przodem i kupiłem go z awarią parktronika . Komp pokazuje błąd stały czujnika lewy środek oraz niestały prawy. Wczoraj odebrałem auto z warsztatu gdzie wymienili oba czujniki, jednak awaria pozostała. Czy po takiej operacji konieczne jest usunięcie błędów z kompa, czy przyczyna może leżeć gdzieś indziej . W warsztacie potwierdzili że stłuczka była nieznaczna gdyż po zdjęciu zderzaka nie wyszły żadne kwiatki w postaci "głębszych" uszkodzeń  i wszystkie przewody oraz kostki są w stanie idealnym. Odesłali mnie do elektryka żeby szukał awarii w instalacji ale pomyślałem że najpierw zasiegnę opinii uczonych w piśmie, bo może ktoś przerabiał podobnego temata 😛 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro była wymienia deska to myślę że mogła być poważniejsza stłuczka, a czujniki i wiązka to groszowe sprawy. Włącz pdc, namocz palec i przystaw do czujnika. Jeżeli zacznie tykać to jest sprawny. Sprawdź wszystkie, ponieważ jeden niedziałający powoduje dezaktywacje całego systemu. I nie koniecznie musi to być wina samego czujnika, a np przerwanej gdzieś wiązki.

I zmień mechanika skoro od razu nie kasuje błędów;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka - udało się jednak sprawdzić jak pisałeś i sprawdziłem tez po obd . Okazuje się że wymienione  2 czujniki działają ale tym razem nie działa kolejny. Wymienione :prawy przód i śr. lewy przód a padł lewy skrajny przód. Więc albo przy składaniu zderzaka im się przypadkowo rozłączył albo po wymianie dwóch na nowe jakimś zrzadzeniem losu padł kolejny. Spróbuję sam się do niego dostać od spodu zderzaka. Mam nadzieję że uda mi się do niego dostać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możesz jeszcze zobaczyć czy nie masz zalanego modułu PDC. Z tego co pamiętam jest pod rynienką plastikową w bagażniku po prawej stronie. Natomiast bardziej prawdopodobne, moim zdaniem, jest przerwanie wiązki przy składaniu po kolizji. Więc raczej mechanik i ściąganie przodu niż elektryk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.