Skocz do zawartości

Harman Kardon - brak niskich tonow/mocy


saab

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna mam g31 i zauwazylem ze czasem ( ciraz czesciej ) system gra gorzej tak jakby bez biskich tonow , bez mocy. Nie ma znaczenia zrodlo. Wyedy przesowanie potencjometra od basow praktycznie nie zmienia jakosci. Reset jednostki ( przez przytrzymanie ) tez bez rezultatu a potem po uspieniu i ponownym uruchomieniu albo gra albo nie normalnie. To model lci. Ktos cos podpowie ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam w drugą stronę, dla mnie w zależności od utworu H/K podaje wręcz zbyt mocne basy, muszę sobie sterować tym. Tam jest jeszcze equalizer, mam ogólnie swoje ulubione ustawienia, muszę je zaaplikować tam. Ale mam pre-LCI, czy po lifcie jest jakaś różnica? Trudno powiedzieć. A Twoje audio grało tak cały czas czy też ostatnio zauważyłeś różnicę na minus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lifcie jest to inny system , audio tylko czasami gra gorzej od 2 dni gra ok , na zagranicznych forach znalazłem kilka wpisów jednak również bez odpowiedzi co jest problemem , podobno nie ma zapisanych bledów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
11 godzin temu, saab napisał(a):

Po lifcie jest to inny system , audio tylko czasami gra gorzej od 2 dni gra ok , na zagranicznych forach znalazłem kilka wpisów jednak również bez odpowiedzi co jest problemem , podobno nie ma zapisanych bledów. 

Od lipca 2019 - z MGU jest inny system gwoli ścisłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2024 o 13:17, saab napisał(a):

Od niedawna mam g31 i zauwazylem ze czasem ( ciraz czesciej ) system gra gorzej tak jakby bez biskich tonow , bez mocy. Nie ma znaczenia zrodlo. Wyedy przesowanie potencjometra od basow praktycznie nie zmienia jakosci. Reset jednostki ( przez przytrzymanie ) tez bez rezultatu a potem po uspieniu i ponownym uruchomieniu albo gra albo nie normalnie. To model lci. Ktos cos podpowie ?!

Sprawdź jaką masz wersję Booster'a (wzmacniacz audio zasilający subwoofer'y) . We wszystkich modelach "G" z HK (ale to raczej z lat 2020/2021 ?) był problem że Booster tracił połączenie z jednostką RAM. BMW wydało "PUMA" - usunięcie problemu wymiana gwarancyjna Booster'a.

Wzmacniacze (RAM i Booster) są w lewym schowku w bagażniku- w G31 łatwo sprawdzisz.

Edytowane przez mike_G31
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mike_G31 napisał(a):

Sprawdź jaką masz wersję Booster'a (wzmacniacz audio zasilający subwoofer'y) . We wszystkich modelach "G" z HK (ale to raczej z lat 2020/2021 ?) był problem że Booster tracił połączenie z jednostką RAM. BMW wydało "PUMA" - usunięcie problemu wymiana gwarancyjna Booster'a.

Wzmacniacze (RAM i Booster) są w lewym schowku w bagażniku- w G31 łatwo sprawdzisz.

Po zdjeciu lewego boczka bagaznika widze tylko (!) jednostke która jest opisana jako R35A2D55801 nic innego pod tym boczkiem nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, saab napisał(a):

 jednostke która jest opisana jako R35A2D55801

To jest właśnie RAM - czyli główna jednostka (m.in. odbiornik DAB, Bluetooth itp) - wzmacniacz (zasila głośniki oprócz subów pod siedzeniami). prawdopodobnie za nim bezpośrednio na tym samym uchwycie jest zamocowany Booster -czyli wzmacniacz do subów.

Zaglądałem  do X6 LCI (G06) z HK i właśnie w lewym boczku było tak to usytuowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.