Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-0d-177km-ID6ynymJ.html#e7c3c1f31a

 

Mam zamiar jechać zobaczyć tą E90. Czy jest sens? I cena nie jest troche za wysoka?

Nie dam sobie ręki uciąć ale jeśli siedzenia są w całości ze skóry to i boczki na drzwiach powinny być. Plus samochód jest z Włoch a nie z Niemiec. Chyba, ze ścieżka była z Włoch przez turka w Niemczech aż do Mirka w Polsce. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2- ... e7c3c1f31a

 

Mam zamiar jechać zobaczyć tą E90. Czy jest sens? I cena nie jest troche za wysoka?

 

Po za tym to silnik z tym rozrządem na który trzeba uważać także czujność wskazana przy oględzinach. Ogólnie ładnie się prezentuję cena też sensowna na pewno warto się zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po 4latach przygód z marką Mercedes,m postanowiłem się przesiąść na BMW. Wybór padł na E90. Zastanawiam się tylko, czy do 30tyś znajdzie się jakiś ciekawy egzemplarz. Robię rocznie 15tyś km, wiec wybór pada na benzynę, zastanawiam się nad 320i, a 325i. Na allegro rzucił mi się taki pojazd : http://allegro.pl/bmw-e90-325-japan-red-i6215771202.html#thumb/3 . Jakie jest wasze zdanie?

 

Jak, ktoś ma na sprzedanie E90 w sedanie rocznik do 2007 i cenowo do 30tyś to PW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bm ... 04edec85e8

 

Co sądzicie o tym aucie? Warte uwagi?

Nie jest wg Was cena nieco wygórowana?

 

Jeżeli auto jest takie jak podaje w opisie to warto się nim zainteresować... w sumie to sam się zainteresuję bo szukam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzimy tyle że te silniki to zło - jakaś strasznie nieudana konstrukcja, zapoznaj sie u wujka google...

Oli222, masz na mysli samą wersję Si czy wszystkie modele z silnkiem 2.0 i 4 cylindrami??

Pytam, ponieważ planuję zakup E90-ki i czytalem opinie o tym ze 2 litrowe silniki nie maja wystarczajaco mocy. Kwestia jest taka, ze teraz mam E46 318i i tak szczerze powiedziawszy taka moc mi wystarcza (jezdze glownie do pracy 20 minut dziennie, czasem wyjazd za miasto).

Skoro w E46 2 litrowy silnik mi pasuje to myslicie ze e90 bedzie dla mnie odpowiedni? Negatywne opinie o tym silniku wiaza sie tylko z niedoborem mocy czy jest po prostu bardziej awaryjny niz 6 cylindrowe 2.5??

Dzieki z gory za porade i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak ze chce 4, chcialbym sie dowiedziec czy faktycznie 2 litrowe silnki w e90 sa takie zle. Duzo wiecej ofert mam wlasnie z 2 litrowymi, mozna je kupic w lepszej cenie i ubezpieczenie jest zdecydowanie tansze jednak jezeli np 2,5l sa mniej awaryjne itp to jestem sklonny wiecej zaplacic i miec spokój.

Diesel nie wchodzi w gre, tylko benzyna mnie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy , jak chcesz jeździć i gdzie.Ja jestem zadowolony , moja jazda to głównie miasto i weekend poza miasto.Serio mi to wystarcza.Modele "Si" cierpią na różne bolączki z tego co wyczytałem , dlatego lepiej zwykłą 318 lub 320.Sam wiesz , jak się jeździ podobnym silnikiem w e46 , wiec też nie będziesz narzekał. Jeśli cie korci większa moc, to 325 jeżeli już.Tylko wtedy te 6-7 tys. trzeba dołożyć i nie szukać okazji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem czy reszta się ze mną zgodzi ale nie powinniśmy już po raz setny odpowiadać na pytania czy silnik w 320i jest dobry, czy wystarczający, co jest nie tak z 320si itd. Kolega od 320i niech się nie martwi o konstrukcje silnika (wszystko co potrzebujesz wiedzieć o E90 320i), a kolega od 320si niech użyje wyszukiwarki żeby znaleźć np. to: viewtopic.php?f=158&t=256661

Jak dla mnie koniec obu tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Znalazłem ładne E90 z przebiegiem 260tys km 2005rok silnik 2.0d 163KM. Przebieg sprawdziłem ma prawdziwy, z jakimi usterkami mogę się spotkać w tym aucie przy tym przebiegu. Sprzęgło dwumasowe nie było jeszcze robione. Jakie są tak w ogóle bolączki tego silnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam! Znalazłem ładne E90 z przebiegiem 260tys km 2005rok silnik 2.0d 163KM. Przebieg sprawdziłem ma prawdziwy, z jakimi usterkami mogę się spotkać w tym aucie przy tym przebiegu. Sprzęgło dwumasowe nie było jeszcze robione. Jakie są tak w ogóle bolączki tego silnika?
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=184685 :search: :search:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Znalazłem ładne E90 z przebiegiem 260tys km 2005rok silnik 2.0d 163KM. Przebieg sprawdziłem ma prawdziwy, z jakimi usterkami mogę się spotkać w tym aucie przy tym przebiegu. Sprzęgło dwumasowe nie było jeszcze robione. Jakie są tak w ogóle bolączki tego silnika?

 

jak masz pecha to :

- turbo

- wtryski

- dwumas

- tłumik drgań

- dpf

- głośny dyfer

ogólnie można się spodziewać wszystkiego jak auto nie było doinwestowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

jestem tu nowy stąd też prośba o wyrozumiałość:)

czy możecie coś powiedzieć o tych autach czy warto? czy coś się wam rzuciło w oczy?

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-executive-bezowe-skory-navi-pdc-serwis-gwarancja-ID6yntCN.html#8361e39c83

 

będę wdzięczny za pomoc:)

 

Nad tą też się zastanawiałem ale po sprawdzeniu VIN-u dowiedziałem się, że w zeszłym roku miała ponad 250000 km więc odpuściłem sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak dla mnie też za dużo.

Jestem tu nowy stąd też pytanie wprost: lepiej ściągnąć z niemiec auto czy próbować sił na polskim rynku z drugiej/trzeciej.../piątej ręki.

przy czym dodam że budżet ograniczony około 33000 PLN na zakup.

WTF? Serio pytasz? Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Nie ma reguły. :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim , czas sprzedać Swoje e90 , 325d 3.0d 197km ,automat , 2007 rok , 230tys.

Jeżeli ktoś będzie zainteresowany , proszę o wiadomość a udzielę więcej info.

 

http://s5.ifotos.pl/mini/seeejpg_sasrhxr.jpg

Ps. W razie jak komuś będzie przeszkadzać post , to usunę.

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim użytkownikom.

 

Po przejechaniu wielu setek tysięcy kilometrów Fiatami, Hondami, Oplami, Mercedesami zamierzam zostać szczęśliwym posiadaczem swojego pierwszego w życiu BMW.

Przeprowadziłem mały rekonesans zarówno w internecie jak i na żywo i jestem prawie zdecydowany na BMW 318i lu 320i z rocznika 2006-2007, motor 2.0 benzyna 143 koni, najpewniej w wersji kombi. Po autko sam będę jechał do Niemiec, a przygotowane mam na to około 8500 Euro. Odpuściłem sobie zupełnie silniki diesla gdyż jednorazowe przejazdy nie są dłuższe niż 5 kilometrów, rzadko jeżdżę w trasy, maksymalnie raz w roku i wtedy jestem w stanie przejechać przez 3 tygodnie około 1500 km. Szukam kombi ze względu na pracę i powiększoną rodzinę.

W związku z tym, że nie jestem osobnikiem, który udaje że wszystko wie najlepiej miałbym do Was parę pytań odnośnie wybranego modelu co by potem nie płakać i nie żałować decyzji:

 

1. Czy to prawda, że interesujące modele po 2008 roku mają wtrysk bezpośredni i nie można ich gazować oraz mają problemy z cewkami?

2. Czy roczniki 06-07 czyli bez mała 10-letnie to dobry wybór?

3. Czym tak właściwie różni się 318i od 320i? Wymiarami? Wyposażeniem?

4. Czy motor 2.0 143 KM ma problem z napinaczami wałka rozrządu?

5. Czy kwota, którą posiadam wystarczy na kupno niezajeżdżonego egzemplarza?

6. Pojemność silnika to tak naprawdę 1995cm3 czy to oznacza że łapię się na niższą akcyzę czy jednak 18.6%?

7. Co innego byście ewentualnie polecili mając mój kapitał?

 

Za odpowiedź z góry dziękuję, pozdrawiam serdecznie wszystkich szczęśliwych użytkowników BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.