Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Jesli diesel, to polecam szukac wersji z automatem. Skrzynia ZF idealnie wspolgra z ropniakiem, a w manualu sa problemy z ruszaniem, bo ponizej 1700 obr/min to auto nie jedzie. Robie rocznie ponad 10 tys. km na trasie Opole-Stuttgart i 318d z automatem spisywal sie idealnie. Jedyna naprawa to typowa wymiana rozrzadu przy przebiegu 115 tys. km, ale mialem szczescie bo BMW pokrylo 100% kosztow.
Co za brednie... Problemy z ruszaniem w manualu?! :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co za brednie... Problemy z ruszaniem w manualu?! :duh:

 

Ja akurat nie miałem tego problemu, ale temat jest zanany głównie z 2.0d czy 2.0i.

Problem można najczęściej rozwiązać usuwając zawór CDV. Ja w 3.0d również to zrobiłem (bo sprzęgło brało już bardzo późno i z opóźnieniem). Jest lepsze wyczucie sprzęgła, jest bardziej bezpośrednie, ale są tez tego wady: w mojej ocenie siły są bardziej bezpośrednio przenoszone na skrzynie biegów, co może skutkować w dłuższym okresie czasu na jej szybsze zużycie lub uszkodzenie.

Ja usunąłem około 2 lata temu (lub więcej) i na razie wszystko działa, ale mam świadomość tego że układ bez zaworu CDV działa inaczej. Myślę nad wymianą sprzęgła na nowe (bo ciągle mam oryginalne).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy ktoś szuka e90 320i z 2006r w nienagannym stanie, absolutnie bezwypadkowe z przebiegiem realnym poniżej 120tkm ?

Znajomy znalazł mi taki egzemplarz ale decyzja musi zapaść w dniu dzisiejszym bo są już jacyś chętni.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow :D

Odrazu przejde do rzeczy mam na oku kilka E90 lecz przez zakupem tej jednej :) chcialbym sie was poradzic,oczywiscie juz troche poczytalem,ale prosze o jakis obszerniejszy opis konkretnie pokazanych aut,najwazniejsze to awaryjnos co najczesciej pada w dieslu a benzynie dalej spalanie i wasze przeczucia na ktora postawic w zakupie srednio raz w miesiacu robie trase Wroclaw-Stuttgart ale zastanawiam sie czy 2L benzyne i 6 skrzynie manual czy2L diesel,tylko ze slyszalem ze te silniki troche wadliwe...niewiem czy z xenonem czy normalne swiatla bo im wiecej takich [bAD] to wiecej usterek -prosze o pomoc na temat tych swiatel .

Szukam madrze dobrze zkonfigurowanego modelu w ktorych unikne niepotrzebnych usterek zwlaszcza mechanicznych

 

http://allegro.pl/bmw-e90-320d-163-km-jak-nowa-103-tys-km-alu-17-i5752992061.html

http://allegro.pl/bmw-320-mpakiet-carbonschwarz-xenon-przepiekna-i5756849786.html#

http://allegro.pl/sedan-bmw-e90-2-0d-climatronic-alu-i5778744019.html

http://allegro.pl/320i-150km-skory-navi-pdcx2-aso-z-niemiec-oplacona-i5759788830.html

Wszystkie jak to w ogloszeniu napisza sprzedajacy sa w dealnym stanie bez wkladu a takich niema ale niewiem ktory z tych silnikow jest najmniej awaryjny??

 

Czyli sam nie wiesz czego chcesz ;) mówisz o jeździe na trasie ale się zastanawiasz nad ksenonem, powinno być to oczywiste.

BMW powinno kupować się stanem technicznym to marka premium i lubi kosztować w naprawie jak nie dopilnowana, chyba że lubisz wydawać na mechaników. Czyli idąc dalej ustalenie przebiegu auta w BMW jest proste, wystarczy telefon i dwa pytania, 1: "Ma 200tyś czy to prawda" i 2: "a serwisowana"? Po tym ocenić czy rozbita i kupujesz, a dopiero na końcu jest wyposażenie - wiem to dziwne ale to moje zdanie ;). Jak kupisz na wygląd bo wypicowana i odkręcona BędzieszMiałWydatki :P

Teraz bez numeru VIn nie wiesz jakie ma wyposażenie ale

Ad1. Pełen Mpakiet, z welurem niezłymi fotelami, nieoryginalne lampy z tylu, ładne felgi, DPF

Ad2. Golas ma multifunkcje i klimatornik, BRAK dpf, słabe radio, fotel wyświechtany raczej ma +300 000 tyś, NA pewno nie ma tempomatu :P i 122KM -_-

Ad3. Wyposażona nieźle, ale start stop to ona nie ma tylko palenie na przycisk jak każda, szyber, płetwa - można telefony podłączać (możliwe że ma dysk HDD), Koniecznie sprawdzić automat u kogoś kto to naprawia bo koszt ewentualnej naprawy automatu ZF może wynieść do 6000 zł, ciekawe czy skóra naturalna :].

Ad4. Włoszka mhmhm na pewno malowana ;) no i golas z DPFem

Pamiętaj przy zakupie o tzw. Pakiecie startowym ;) poczytaj na forum.

Nie wypowiadam się na temat disel / benzyna - u mnie jest diesel bo lubię ;).

Jakby było z nią wszystko ok to oglądał bym 1, chodź cena okazyjna ;] pozdrawiam.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to pisali,ze uszkodzenia były wieksze niż na zdjęciach ale jeżeli ktos szuka warto dobrze sprawdzic auto i mozna sie cieszyć bo wyglada dobrze + wyposażenie i wkoncu opłacona akcyza najbardziej kosztowna opłata z rejestracji :)

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1060551177322743&id=906278776083318 wszystko jasne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc jeszcze nie zdecydowalem napewno diesla bede szukal bo jednak mniej spali..raz w miesiacu planuje podroz ok1000 Km wiec diesel. Moze ktos z forumowiczow jakis zadbany egzemplarz poleci .Prosze tez o pomoc szukam e90 w sedanie do35tys zl.ktory silnik wybrac i ktore z tych silnikow diesla z automatem najlepiej sie sprawuje???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze niemam..ale kazda cenna uwaga przy zakupie jest wazna..Szukam w sedanie diesla z automatyczna skrzynia (ta ZFJak ktos juz mi doradzil)niewiem jaki silnik tzn pojemnosc.Najwazniejsze zeby byla w jak najlepszym stanie technicznym ale stawiam na diesla czy automat czy manual to zalezy od stanu auta choc wolabym w autamatycznej skrzyni...prosze o wskazowki co sprawdzic jak mądrze do tego podejsc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie bedziesz mial latwego zadania. Zacznij od wybrania paru sztuk blisko siebie, przejechania sie i zobaczenia na wlasne oczy jak te samochody wygladaja naprawde w porownaniu do zdjec. Nie jezdzij za duzo bo jeszcze nie chcesz tracic czasu tylko chcesz sie zaznajomic z rynkiem wiec szkoda robic duzo km i tracic za duzo czasu. Koniecznie wez ze soba miernik lakieru i kogos kto mniej, wiecej zna sie na samochodach. Pojedz i na spokojnie bez napalania sie obejrzyj. Wez numer VIN i zadzwon do ASO, proszac o potwierdzenie jakiejkolwiek historii i przebiegu. Sprawdz tak 2-3 sztuki i wtedy bedziesz wiedzial z czym masz do czynienia i czego naprawde mozesz sie spodziewac weryfikujac wlasne oczekiwania i weryfikujac realny przebieg. Wiekszosc modeli bedzie sprowadzonych, wiec warto poswiecic troszke czasu i zobaczyc co w takiej cenie sprzedaja nasi sasiedzi zza zachodniej granicy. Wiem, ze brzmi to jak sporo pracy, ale niestety jak bedzie probowal kupic samochod na skroty, za niska cene i bez poswiecenia czasu to jest wysokie prawdopodobienstwo ze wpakujesz sie na tkz. mine. Naprawde, nie ma co siedziec za dlugo na forum, tylko wsiasc do samochodu, przejechac sie, obejrzec, zdobyc troche doswiadczenie i pozniej zaczynac na serio. Taka moja rada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy w tym roczniku nie powinien być już nowy wzór kierownicy sportowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1CA Selection Cop Relevant Vehicles Selektion Cop Relevanter Fahrzeuge

249 Multi-function For Steering Wheel Multifunktion Fuer Lenkrad

255 Sports Leather Steering Wheel Sport-lederlenkrad

313 Exterior Mirror Package Aussenspiegelpaket

320 Model Designation, Deletion Modellschriftzug Entfall

4AE Armrest Front Retractable Armauflage Vorne Verschiebbar

403 Glas Roof, Electric Glasdach, Elektrisch

423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours

428 Warning Triangle Warndreieck

431 Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d Innenspiegel,automatisch Abblendend

441 Smokers Package Raucherpaket

465 Through-load System Durchladesystem

494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer

508 Park Distance Control (pdc) Park Distance Control (pdc)

520 Foglights Nebelscheinwerfer

521 Rain Sensor Regensensor

534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik

540 Cruise Control Geschwindigkeitsregelung

563 Lights Package Lichtpaket

6UE Anti-theft Security Sys.f. Navi Dvd Diebstahlschutz Navi-dvd

606 Navigation System Business Navigationssystem Business

672 Cd Changer Bmw For 6 Cds Cd Wechsler 6-fach

676 Hifi Loudspeaker System Hifi Lautsprechersystem

7RS Comfort Package Comfort Paket

8SP Cop Control Cop Steuerung

801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung

863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa

879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur

969 Request Navigation Dvd On Shipping

 

Rzeczywiście u mnie jest inna.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/bmw-seria-3-3-0-433km-bi-turbo-mega-kosa-m-pakiet-gwarancja-kredyt-leasing-CID5-IDcBHwH.html#821a5be662

Witam ktoś coś wie na temat tej Bmw

Po licznikach widzę ze to 335is

Cena bardzo wygórowana

Komis za dobrych opinii nie ma z tego co czytałem

Ciekawe jaki to kraj pochodzenia autka

Ogólnie wygląda fajnie zadzwonię w poniedziałek możne numer vin mi podadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem dość nowy w tematyce BMW a zwłaszcza w e90.

Panowie jakie oznaczenia silnika mają te motory:

318i 129KM

320i 150KM

320i 173KM

323i 191KM R6 (to jest ten sam m54 jak w e46?)

 

Te czterocylindrowce to silniki N... czy M... ?

 

i pytanie bonus w jakich kwotach mozna szukac e90 przedlift w stanie w miare dobrym z navi, m pakietem. z tymi pierwszymi trzema silnikami co podałem? oczywiście orientacyjnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie użytkowników tego forum.

Przyznam szczerze że z BMW nie miałem nigdy do czynienia i nic na temat tej marki nie wiem ale obecnie jestem bardzo zainteresowany kupnem BMW seria 3 CABRIO z z roku chyba 2007+ (mowa o hard topie) i tu jest małe pytanko do osób znających temat tej marki.

Jaki silnik diesla najbardziej polecicie szukać bardziej automat czy manualna skrzynie biegów na co szczególnie zwracać uwagę przy zakupie tego modelu jakie ma wady co często w nich pada jaki są koszty eksploatacji i w ogóle co może mi się przydać podczas oględzin auta.

Jeżeli jest to możliwe proszę o odpowiedzi na PW.

Z góry dziękuje za pomoc nowy pasjonat BMW :)

 

Oto auto którym obecnie jestem zainteresowany

http://www.blocket.se/ostergotland/BMW_325_Cab_E93_63742977.htm?ca=10&w=3

oraz

http://www.blocket.se/sodermanland/Bmw_320i_e93_cab_63503260.htm?ca=10&w=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawa w e90 ma sie w temacie wygłuszenia auta? jak radzi sb przy autostradowych prędkościach?

jest tam bagnet do sprawdzania poziomu oleju? czy o tym informuje komputer?

 

Jeśli chodzi o wygłuszenie to muszę przyznać, że porównując do moich wcześniejszych aut, E90 zostawia je za sobą w tyle. Przy 180km/h-200km/h hałas w środku odzwierciedla hałas w A4 B7 przy 150km/h. Komfort jazdy autostradowej oczywiście jest większy w przypadku E90. Wygłuszenie auta i zawieszenie to pierwsza rzecz, na którą zwróciłem uwagę bo była rzeczywiście duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie użytkowników tego forum.

Przyznam szczerze że z BMW nie miałem nigdy do czynienia i nic na temat tej marki nie wiem ale obecnie jestem bardzo zainteresowany kupnem BMW seria 3 CABRIO z z roku chyba 2007+ (mowa o hard topie) i tu jest małe pytanko do osób znających temat tej marki.

Jaki silnik diesla najbardziej polecicie szukać bardziej automat czy manualna skrzynie biegów na co szczególnie zwracać uwagę przy zakupie tego modelu jakie ma wady co często w nich pada jaki są koszty eksploatacji i w ogóle co może mi się przydać podczas oględzin auta.

Jeżeli jest to możliwe proszę o odpowiedzi na PW.

Z góry dziękuje za pomoc nowy pasjonat BMW :)

 

Oto auto którym obecnie jestem zainteresowany

http://www.blocket.se/ostergotland/BMW_325_Cab_E93_63742977.htm?ca=10&w=3

oraz

http://www.blocket.se/sodermanland/Bmw_320i_e93_cab_63503260.htm?ca=10&w=3

Moim zdaniem obydwa auta są drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.