Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Wersje 177KM występowały tez ze zmniejszona mocą na 163KM na niektóre rynki. Np w Belgii.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w VIN-nie nic nie ma o "power reduction", zresztą, to auto z .de, wiec nic dziwnego.

Wychodzi na to, że jest tam inny silnik, bo poprzedni padł?

 

Ok, napisz jeszcze kolego gdzie te subtelne roznice ;)

poza karbowanym wężem (ktory de-facto jest obecny w tej białej) i innym korkiem wlewu oleju nic innego nie widzę ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty to widzisz? :shock:

 

Pewnie chodzi o ten wpis

843 ENGINE DESIGN '

 

Tak rozkodował bmwvin.com, ale widzę po innych dekoderach jakichś innych egzemplarzy z redukcją mocy, że 843 to właśnie "MOTORAUSLEGUNG Redukcja mocy"

 

 

No wiec skoro jest to w VIN, to w czym problem?

I gdzie to po zdjęciach Oli widzisz, ze jest ta zwężka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumując do jest konstrukcyjnie silnik 177 KM z programowym ograniczeniem mocy czy 163 KM ?

To jest silnik z programowym obniżeniem mocy. Jest to napisane w vin. Moc można przywrócić za kilka stówek.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-xdrive177ps4x4bixenonalu17comfortypelny-serwisbezwypadkowy-ID4p9AvZ.html

jak myślicie opłacą się jechać?? mam 300 km i nie wiem, zachęcająco wygląda i książka z fakturami ( nawet rozrząd wymieniony). Z racji że nie miałem nigdy bmw to prosiłbym o jakąkolwiek ocenę po zdjęciach chociaz bo widziałem ze naet tak da sie wstepnie ocenic auto ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam złe doswiadczenia z handlarzami, praktycznie zastawałem zawsze to samo - czyli rzeczywistość w dalece od deklarowanych informacji o stanie pojazdu.

Mozesz zadzwonić i zapytac np. ktore elementy były malowane, bo masz troche km i chcesz sobie oszczedzić czasu i pieniedzy na podroz, ze masz mierniki lakieru, znasz się, itp.

 

 

Może ktoś wytłumaczyć, w jakim celu w niemczech były stosowane wersje z obniżoną mocą? W Belgii ze wzgledu na stawki ubezpieczenia bodajże sa takie wersje, a w .de ?

Oli, tą redukcję mocy jakoś zauwazyles z fotki komory silnika czy po prostu odczytales wcześniej VIN, a Marina się produkował... ? ;[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te smieszne obniżanie mocy także w DE stosowane jest czy było ze względu na opłaty w ubezpieczeniu

Generalnie stworzone chyba dla tych co jak już się zdecydowali na takie auto żeby nie musieli jeść suchej bułki a starczyło jeszcze na margarynę , bo różnica w opłatach jest dosłownie śmieszna w skali rocznej czy tez kwartalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te smieszne obniżanie mocy także w DE stosowane jest czy było ze względu na opłaty w ubezpieczeniu

Generalnie stworzone chyba dla tych co jak już się zdecydowali na takie auto żeby nie musieli jeść suchej bułki a starczyło jeszcze na margarynę , bo różnica w opłatach jest dosłownie śmieszna w skali rocznej czy tez kwartalnej

 

 

Wersja EDE (Efficient Dynamic Edition) 163KM byla i jest nadal oferowana glownie jako auto flotowe i jej podstawowa cecha jest ekotuning silnika. Ta wersja jest oferowana jako model umozliwiajacy najlepszy kompromis pomiedzy moca silnika a wysokoscia spalania. Nieco nizsza moc jest wynikiem zestrojenia silnika na mozliwie najnizsze spalanie, poza tym auto posiada inne cechy jak np. opony energooszczedne obnizajace zuzycie paliwa.

Wedlug danych katalogowych 320d EDE oferuje wyzsza moc i nizsze spalanie niz wersja 318d, ale roznice sa niewielkie, na poziomie 0.2-0.3 l/100 km. Poniewaz jednak wiekszosc firm na zachodzie ma polityke proekologiczna, spalanie katalogowe ponizej 4l i emisje CO2 ponizej 100g/km odgrywaja wazna role jako argument oferty aut firmowych.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prawa lampa na bank wymieniana, za to lewa sugeruje nico wiecej niż te nieco ponad 200tkm.

Jesli ktos nie ma zdjęć sprzed wymiany lampy, to ja bym sie nie pchał, no chyba ze dokladnie obadasz podluznice w tej okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 35 tyś znaleźć ideał nie malowany w takiej wersji silnikowej to ciężki temat, dziwię się że ludzie nie klikają kup teraz , skoro sprzedawca napisał jakieś informacje to po kupnie jest zobowiązany przekazać nam takie auto jak w opisie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.