Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey jeżeli szukasz pewnego auta to moja ciota sprzedaje w super stanie Bmw e91 2008 2.0D N47 przebieg 116tys auto sprowadziła sobie ze Belgii bo miała zjechać do Pl na stało , ale ze jakiś tam przyczyn została tam a auto praktycznie stoi , ma potwierdzony przebieg car-pass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używka u dealera jest prawie niemożliwa do dostania. Dla nich to już stare auta :norty: . Pirek no ja też jakby nie patrzeć kupiłem od handlarza. Mnie chodziło bardziej o komisy gdzie auta zwożone są hurtowymi ilościami. Trudno, aby tego typu handlarz długo się zastanawiał przed ściągnieciem takiej bryki z zagranicy cena mu pasuje auto odpala to bierze, a reszta nieważna. Ten od którego ja kupiłem miał 5 aut w tym czasie. Wszystko od 2010 wzwyż. Najtańsze auto ok 40 tys. Sprowadza jak twierdzi i ( u mnie się to potwierdziło niebite i pewne samochody) bo twierdził, że jak coś z nim nie tak to potem się buja z takim czymś długo a mu zależy żeby raz dwa opylić. ALe tak jak mówiłem e90 sam twierdził w nienagannym stanie trudno ściągnąc i rzadko mu się to udaje.

 

Wg mnie warte uwagi są auta krajowe, ale z mniejszym przebiegiem od 1 właściciela, ale o to trudno bo nie wielu sprzedaje 4 letnie auto tracąć przy tym 60-70% wartości.

sprzedam skrzynie biegów na części od mojego n47.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem tutaj pierwszy raz i z góry chciałbym wszystkim podziekowac za odp. na moje pytanko , jestem zainteresowany kupnem jednego z tych aut , czytałem dosc duzo na ten temat ale czy ktos mogłby sie wypowiedziec jako zawodowiec, to bedzie moj pierwszy zakup BMW

 

http://allegro.pl/bmw-320-e-90-sedan-163km-navi-xenon-full-i4562109654.html

 

tym jezdziłem bo niedaleko mieszkam , skrzynia pracuje ok zawieszeni ok ,fajna nawi przebieg 240tys ks prowadzona do konca wnetrze zadbane nie wiem na co zwrócić uwage , wydech czysty nic nie stuka nic nie dymu spalanie to co komp pokazywał 7,1 l cena do oddania 33 tys

 

http://otomoto.pl/bmw-318-lift-C34355071.html

 

te chyba pojade ogladac w soboty wstepnie dogadane przez tel na 39 tys +dodatkowe koła zimowe w tej cenie w samochodzi były wymieniane tylko klocki przód i tył ks. prowadzona do 2011r

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kupno auta w Polsce to niestety trzeba dużo bardziej uważać na oszustów niż w krajach Europy zachodniej. Jeśli rozpoczynasz przygodę z marką BMW to najlepiej zwrócić się o pomoc do kolegów z forum bądź znajomych mechaników / specjalistów, którzy mieli już do czynienia z tymi autami. Miałem do przeznaczenia 65-75tys. zł. - oczywiście zależało mi na bogatym wyposażeniu i niskim przebiegu - niestety i w tych granicach cenowych było bardzo trudno. Obejrzałem kilkanaście aut. Ostatecznie zdecydowałem się kupić auto z końca 2009 E91 318d 143KM z małym przebiegiem 32000 lecz biedniejszym wyposażeniem (na szczęście auto, które znałem już wcześniej). Następnie we własnym zakresie doposażyłem w ORI ksenon-spryskiwacze (kodowanie u naszego kolegi z forum) + mpakiet zewnętrzny. Dokupiłem również felgi 18` styling 193. To dało mi chyba więcej satysfakcji niż miałbym to w standardzie. Nawigacja CIC business była w standardzie. Na chwilę obecną brakuje mi najbardziej tempomatu, a codziennie jeżdżę do pracy autostradą. Na chwilę obecną mam 72000 przebiegu i nie musiałem włożyć ani złotówki na dodatkowe naprawy poza częściami eksploatacyjnymi - np. olej + filtry.

 

Z pewnością każdy, kto zna się na rzeczy i widzi ceny BMW, które są zaniżone czasem o ponad połowę, odpowie sobie na pytanie co za SZROT jest sprzedawany i wciskany osobom, które niestety chcą kupić tanio "auto na bogato".

 

Mam nadzieję, że uda Ci się kupić auto, które będzie służyło bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj pierwsze tego sprzedawcy od polifta z Częstochowy co się stało z oryginalną deską rozdzielczą?? Oznaczenie z tylnej kalpy tez dziwnym trafem zniknęło :mrgreen:

No ale czego się spodziewać po LCI za 39tys - zapytaj czy chociaż założyli poduszki :nienie:

 

Pierwsza nie wygląda najgorzej :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za info w takim razie nawet nie lece do Czestochowy , mozesz mi napisac po czym poznajesz ze jest inna deska , mam pytanko co sadzisz o tej pierwszej cena do wziecia 33 tys + tylko 250zł rejestracja , smigałem nia i wydaje sie ze wszystko ok no ale nie jestem specem w autach

za wszystkie opinie serdecznie dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w oryginale miało pakiet schowków (uchwyty na kubki i schowek pod kierownicą)

Tutaj tego brakuje: http://allegro.pl/bmw-e90-lift-318d-143km-127tys-przebieg-2009rok-i4447618411.html

 

Co do pierwszej to tak jak mówię raczej zgodna z VIN (z tego co z grubsza widzę na tych kiepskich zdjęciach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem tutaj pierwszy raz i z góry chciałbym wszystkim podziekowac za odp. na moje pytanko , jestem zainteresowany kupnem jednego z tych aut , czytałem dosc duzo na ten temat ale czy ktos mogłby sie wypowiedziec jako zawodowiec, to bedzie moj pierwszy zakup BMW

 

http://allegro.pl/bmw-320-e-90-sedan-163km-navi-xenon-full-i4562109654.html

 

tym jezdziłem bo niedaleko mieszkam , skrzynia pracuje ok zawieszeni ok ,fajna nawi przebieg 240tys ks prowadzona do konca wnetrze zadbane nie wiem na co zwrócić uwage , wydech czysty nic nie stuka nic nie dymu spalanie to co komp pokazywał 7,1 l cena do oddania 33 tys

 

http://otomoto.pl/bmw-318-lift-C34355071.html

 

te chyba pojade ogladac w soboty wstepnie dogadane przez tel na 39 tys +dodatkowe koła zimowe w tej cenie w samochodzi były wymieniane tylko klocki przód i tył ks. prowadzona do 2011r

prosze o pomoc

 

318 stka jest z wrzesnia 2008 a nie jak w ogloszeniu z 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

50 tys to troche za drogo jak na moje mozliwosci

jutro chyba sfinalizuje zakup 2006r za 33 tys

co sadzicie o takiej konfiguracji 163KM + AUTOMAT zawsze jezdziłem manualem , wyczytałem tu na forum ze to dobre rozwiazanie i auto prawiie nic nie traci wzgledem smanuala

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

50 tys to troche za drogo jak na moje mozliwosci

jutro chyba sfinalizuje zakup 2006r za 33 tys

co sadzicie o takiej konfiguracji 163KM + AUTOMAT zawsze jezdziłem manualem , wyczytałem tu na forum ze to dobre rozwiazanie i auto prawiie nic nie traci wzgledem smanuala

 

pozdro

Przy dieslu imho automat nawet pomaga. Trzeba tylko olej wymienić. Przynajmniej jednak nie ma dwumasy. Komfort o wiele lepszy. Ciut wyższe spalanie.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

50 tys to troche za drogo jak na moje mozliwosci

jutro chyba sfinalizuje zakup 2006r za 33 tys

co sadzicie o takiej konfiguracji 163KM + AUTOMAT zawsze jezdziłem manualem , wyczytałem tu na forum ze to dobre rozwiazanie i auto prawiie nic nie traci wzgledem smanuala

 

pozdro

 

Kolego automat nieco zamula i powoduje wieksze spalanie w aucie - ale nie są to duze wartosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy recznej skrzyni.... do normalnej jazdy tylko automat.... reczna ewentualnie w benzynie bo jest bardziej elastyczna... chyba ze lubisz łapami i nogami machać jak organista w kosciele... diesel jest sztywny jak dzik w karku... tylko automat... w dodatku dochodzi 2 masa i sprzeglo... a automat poprostu dziala.... jedzie dobrze mam takie zestawienie w trybie XS nie zamula... a te gadanie o spalaniu doprowadza mnie do smiechu.... auto pali tyle jaki mam nastrój od 6.5 do 9.5 N nieco mniej ale nie wiele..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się kupuje samochód z automatyczną skrzynią biegów, a wcześniej jeździło się tylko manualem, warto wziąć ze sobą kogoś, kto jeździł automatem, a przede wszystkim - jeździł długo i wie, jak powinien zachowywać się dobrze działający automat. Bo kaskaderów, którzy butują skrzynię automatyczna, w ogóle nie zwracając uwagi, jak ona chodzi to jest zdecydowana większość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ;), tutaj każdy myśli, że znajdzie perełkę :) najlepiej paro letnią, w dizlu na bogato z małym przebiegiem i od pierwszego właściciela co w niedziele do kościoła śmiga ;). Mało kto tak naprawdę myśli o wszystkim do końca. A nie czarując się BMW są drogie... ich serwis jest drogi, części, jak i sam ZAKUP a tutaj każdy się łudzi, ze wszyscy sprzedają igły za pół darmo :). Stąd ja odskoczyłem na 5 lat od bmw bo po prostu chcąc wydać na auto nawet ponad 80k, wolałem inne nowe z salonu na bogato z full opcją ( na promocjach kupiłem coś co powinno stać 100k za 80k ), niż łudzić się, na igiełkę w perfekt stanie, bo nikt nie sprzedaje auta w najgorszym dla niego okresie, w którym najwięcej straci, dobry okres na sprzedanie auta nowego to około 5-6lat, auto jest już po gwarancji albo nawet i została końcówka ( jak ktoś przedłuży ), nowy właściciel dostaje w sumie bdb auto z pełnym serwisem w stanie bdb, bo gwarancja wymaga serwisowania przez ASO, cena takiego auta jest zadowalająca dla obu stron itd... Sam szukałem swego czasu DŁUGO bmki, znaleźć znalazłem nie narzekałem, natomiast tak naprawdę szukanie aut używanych u nas w kraju, wszelkiej marki poza Premium select albo 1 właścicieli z full dokumentacją jest tak naprawdę grą w rosyjską ruletkę, tylko nie z jedną kulką a 5cioma ..... Natomiast kibicuje każdemu z takiego tematu jak ten ;). Potem czasem się śmieję jak ktoś na forum bmw szuka najtańszego zamiennika, czy łudzi się, że ma problem z wtryskami czy czymś, i zwykły czyścik pomoże, albo zastanawia się gdzie wykodować noxa czy dpfa ;). bo nikt mimo posiadania premium bmw nie chce wydawać na serwis i stara się uciekać dookoła jak tylko się da byle taniej...

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat FoREVER !!! :norty:

 

Automat jest tanszy w obsludze, bedzie zawsze szybcej zmienial biegi niz nawet wyczynowy kierowca, jest wygodniejszy a jezeli umiesz go obslugiwac to nawet roznica w spalaniu bedzie minimalna tylko baczkow nie morzesz robic i z driftem klopot ale to moze nie ten temat :)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w oryginale miało pakiet schowków (uchwyty na kubki i schowek pod kierownicą)

Tutaj tego brakuje: http://allegro.pl/bmw-e90-lift-318d-143km-127tys-przebieg-2009rok-i4447618411.html

 

Co do pierwszej to tak jak mówię raczej zgodna z VIN (z tego co z grubsza widzę na tych kiepskich zdjęciach)

 

Widziałem to auto przypadkiem na giełdzie samochodowej. Malowane z każdej strony, w środku dyskusyjnie jak na 127 tys przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre strojenie nie wplywa nijak na skrzynie.... 1 rzecz wymiana plynow w aucie wraz olejem i miska skrzyni A.. odma silnika, plukanka i jezdzisz :) sprawdz termostaty !! czesto sie psuja i rozrzad niech jakis fachowiec osłucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na mysli poprawienie parametrów silnika... wygladzenie krzywej momentu ;) przez butowanie mam rozumiec ostrą jazde?? osobiscie mam mocno dynamiczny styl jazdy.. silnik od ponad 100kkm jezdzi na mapie z dynosoftu.. i skrzynia smiga idealnie.. oczywiscie olej wymieniany z miska regularnie... jedynka nieco lzejsza od trojki wiec mozna powiedziec ze skrzynia ma nieco lzej... wazne zeby stroil ktos kto ma glowe do tego :) i cisnac dopiero jak sie silnik dogrzeje ;) na zimnym mozna zepsuc sobie i silnik i turbo i skrzynie A ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na mysli poprawienie parametrów silnika... wygladzenie krzywej momentu ;) przez butowanie mam rozumiec ostrą jazde?? osobiscie mam mocno dynamiczny styl jazdy.. silnik od ponad 100kkm jezdzi na mapie z dynosoftu.. i skrzynia smiga idealnie.. oczywiscie olej wymieniany z miska regularnie... jedynka nieco lzejsza od trojki wiec mozna powiedziec ze skrzynia ma nieco lzej... wazne zeby stroil ktos kto ma glowe do tego :) i cisnac dopiero jak sie silnik dogrzeje ;) na zimnym mozna zepsuc sobie i silnik i turbo i skrzynie A ;)

 

:cool2: podpisuję się obiema rękami i nogami. Ale niestety - z samochodami używanymi z automatem jest trochę, jak z kobietami - nigdy nie wiesz, jak i przez ilu była eksploatowana :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.