Skocz do zawartości

BMW 116i lancuch rozrzadu?


Aethelred

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje porady. Tu jest filmik z pracu silnika BMW 116i 2009 rok, 135000 przebiegu. Ostatnio wymieniono chyba wszystko - wtryski, swiece, oba czujniki/ solenoidy etc. Objawy to nierowna praca silnika zwlaszcza na postoju, czuc wibracje silnika, obroty plywja i kontrolka zolta "engine check" zapala sie czasem raz na miesiac. Wydaje sie ze obroty stabilizuja sie kiedy wlaczona jest klima ale wczesniej kontrolka "check engine " pojawiala sie kiedy wlaczona byla klima a nie pojawiala sie jak nie bylo klimy wlaczonej. Moze to tylko moje wrazenie.  Service ( w Holandii - Haga ) twierdzi ze problem jest uszkodzony/ wyciagniety lancuch rozrzadu i  koszt naprawy od 1.5 tys Euro do 4 tys Euro. Moglby ktos pomoc tzn. czy zna ktos jakis warsztat ktory moze polecic w tej czesci Europy i czy jest sens grzebac / inwestowac . NIe wiem czy ten samochod dojedzie do Polski wiec nie chce ryzykowac. Ta cala historia trwa juz jakies 2-3 lata tzn kontrolka sie zapala serwice cos wymienia ale kontrolka "check engine" wraca. Doslownie serwis BMW poradzil ze lepiej jest zezlomowac niz naprawiac. Samochod jest bez podatku w NLD wiec zeby go tu sprzedac musialbym oplacic dodatkowo VAT i "BPM TAX" razem ok 1.5-1.8 Tys Euro. Nie wiem czemu, ale kupilem kolejne BMW i czekam na dostarczenie ( X1) . Te 116i nie wiem kiedy padnie ale co zrobic z tym 116i? Serdeczne dzieki za jakiekolwiek porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede wdzieczny za jakieś porady, moze jakas podpowiedz o co pytac service¿ nie wiem czy jest sens pytac serwis ale mam termin umowiony. Jesli jest sens żeby cos jeszcze sprawdzic to mogę wykorzystac te wizyte dlatego też proszę o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.