Skocz do zawartości

E90 325D Problem z prądem


mikis1220

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z diagnozą e90 325d.

Przejechalem z 15 km I zatrzymalem sie na 5min , po tym czasie wsiadam do auta I nie moge odpalic , myslalem ze akumulator padl. Przyjechal znajomy ,odpalilismy z kabli przez klemy pod maską. Przejechalem z 3 km I zaczely mi wyskakiwac bledy : ABS , blad skrzyni I tak dalej a jak sie zatrzymalem auto zgaslo.

Po tym juz tylko niektore kontrolki sie zapalaly a auto nie krecilo.

Po podpieciu kabli pod maske z innego aku auto normalnie odpala I chodzi , gdy odepnę aku zewnetrzne odrazu gasnie.

Dołaczam zdjęcie co sie aktualnie zapala gdy klikne start.

Akumulator ladowalem I podmienialem.

Sprawdzalem przejscie kabli do nadkola , poczyscilem I pomierzylem multimetrem wydaje sie wszystko okej. Za bardzo nie rozumiem jak dziala ta klema plusowa ale rozebralem obudowe , poczyscilem I posprawdzalem wszystkie wtyczki I polaczenia I wydaja sie okej. Gdyby ktos moglby mi doradzic co moge w niej sprawdzic zeby miec pewnosc czy jest sprawna.

Widzialem ze kabel plus lubi sie przepalic za schowkiem na wejsciu do skrzynki bezpiecznikow , dogrzebalem sie do niego I wszystko jest okej.

Zauwazylem ze jak podlaczam akumulator to mocno iskrzy jakby mialo spory pobór, nie wiem czy e90 tak ma czy to tez jakis skutek tego co się stało 

Nie mam juz pomyslu co moge sprawdzic prosilbym o jakies rady co jeszcze moge zrobic , gdzie zajrzec. Czy sa jakies przekazniki ktore powinienem sprawdzic? Moze ktos mial podobna sytuacje ?

Z góry dziekuje za pomoc.20240325_162044.thumb.jpg.5a7678e256e84ab42750bd1e69ccae10.jpg20240325_162031.thumb.jpg.dab48e6e3f9bd5e1281e71f5517ffbb5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.