Skocz do zawartości

X4 M40i/d - fotele sportowe M


Godlike

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie jeżdżę 3GT z fotelami sportowymi. Przymierzam się do zmiany auta. W grę wchodzi nowa 5er albo X4. Pytanie co do foteli. Sportowe Fotele w 3GT tragiczne nie są, ale jak wsiadam do 5er, czy sportowe czy komforty są genialne... nawet nie da się ich porównać do tych twardych, wąskich stołków w serii 3 albo X3/X4. Nie ukrywam, że latką lecą i szukam również tej wygody. Fotele sportowe w X4 niewiele się różnią od tych z 3GT jeśli chodzi o komfort. Chciałem Was zapytać czy wiecie jak wygląda sytuacja w przypadku foteli sportowych M w X4? Niestety nie mogę znaleźć w okolicy democara z tymi fotelami. Są bardziej komfortowe od sportowych zwykłych, czy  może bardziej twarde? Bardziej miękkie? Na zdjęciach pomimo, że M, wyglądają znacznie lepiej jeśli chodzi o komfort. Kolega ma w 8er GC i są faktycznie dość sprężyste, prowadziłem to auto ok 300km i wygoda była OK, ale nie wiem czy to te same fotele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te fotele są jedyną gwarancją, że będziesz miał full elektryczną regulację (razem z lędzwiami i boczkami). Do tego świetnie wyglądają. 

Komfort to bardzo subiektywna sprawa. Ja się trochę martwiłem, że będzie za twardo ale wyszło, że niepotrzebnie. Miałem okazje je tylko raz wypróbować siadając w salonie do jednego z aut, ale taka próba niewiele daje. Trzeba się przejechać.
 

Fotele są bardzo przyjemne, w styczniu robiłem trasę do Szwajcarii i z powrotem i nie miałem żadnych problemów. W obydwie strony 1400km ciurkiem i żadnego drętwienia tyłka czy bólu pleców. W F36 na takiej trasie w fotelu “sportowym” (podstawowy) nie było tak lekko. 


Są odpowiednio sztywne ale nic się nie wbija, dobrze podpierają plecy. Jestem szczupły i mam ok 176 cm wzrostu - na xbimmers ludzie narzekali, że im się bok siedziska wbija w udo ale to doświadczenie osób sporo cięższych i szerszych ode mnie. Ja polecam. 
 

edit: dodam jeszcze, że są dość sztywne ale nie przesadnie. Natomiast miękki fotel to to nie jest.  To nie komforty z X5 ani nie kanapa z nowej 7 bo to inny typ ale bardzo je lubię i uważam, że nie mogłem podjąć lepszej decyzji. Każdy kto wsiada mówi „ale wygodne siedzenia”.

Jedyne czego mi tylko brakuje to coś za szyję (zagłówek rusza sie tylko góra - dół). Przyzwyczaiłem się, że zawsze mam jakąś poduszkę więc będę przerabiać poduszki z tylnej kanapy z nowej 7 żeby móc je założyć tutaj 😅.

IMG_1156.jpeg

Edytowane przez tejotte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, W piątek siedziałem w X4 w fotelach Sportowych tych zwykłych, ale w naturalnej skórze. Są bardzo miękkie i wygodne, dużo wygodniejsze niż te w wykończeniu Sensatec moim zdaniem. Niemniej problem foteli rozwiązał się poniekąd sam, bo po jeździe testowej X4 (bez pakiety wyciszenia wnętrza) okazało się, że samochód jest tak słabo wyciszony, że aż nie mogłem w to uwierzyć i ciągle próbowałem domknąć szybę kierowcy. Z tyły dzieci mówiły, że też jest głośno, nawet w przedziale prędkości 60-100km/h. W porównaniu z moim 4 letnim 3GT, przy drzwiach bezramkowych, różnicy w wyciszeniu przynajmniej dwóch klas. Będę szukał jeszcze demo z podwójnymi szybami, ale to nie rozwiąże problemu z tyłu. Jest też nieco klaustrofobicznie po 3GT, dlatego zamiast M40i wybór padnie najprawdopodobniej na X3 30d. Auto bez takiego pazura, ale poza tym spełnia moje wszystkie oczekiwania nawet w dość podstawowej wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30d to bardzo fajny silnik do tego auta. Nie jest to M40 ale i tak jest dobrze. Akustyka szyb bocznych to wyposażenie obowiązkowe ale jest to robione przez folię, a nie „podwójne szyby”. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... otwierałem szybę w X4 z pakietem wyciszenia, która stała na placu, i miały folię w środku, więc szyby muszą być podwójne, aczkolwiek wydawały się cieńsze od pojedynczych, tak że w sumie nie były dużo grubsze. Tak czy inaczej gdybym zdecydował się na X4 fotele sportowe są naprawdę niezłe, ale tylko w naturalnej skórze. Dodatkowo przy sensatecu, sposób obicia drzwi woła o pomstę do nieba, brak też wykończenia skórą uchwytu zamykania drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Godlike napisał(a):

hmm... otwierałem szybę w X4 z pakietem wyciszenia, która stała na placu, i miały folię w środku, więc szyby muszą być podwójne, aczkolwiek wydawały się cieńsze od pojedynczych, tak że w sumie nie były dużo grubsze. Tak czy inaczej gdybym zdecydował się na X4 fotele sportowe są naprawdę niezłe, ale tylko w naturalnej skórze. Dodatkowo przy sensatecu, sposób obicia drzwi woła o pomstę do nieba, brak też wykończenia skórą uchwytu zamykania drzwi. 

Masz rację - dopiero teraz się przyjrzałem. Dwie węższe szyby i folia środkiem. 
 

Natomiast co masz na myśli, że „przy sensatecu” obicie drzwi drzwi jest słabe? Chodzi Ci o „standard” czy opcję obszycia deski i boczków sensateciem z dodatkowym szwem?

IMG_2716.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie u siebie te sportowe M (kubełkowe) i tak jak koledzy piszą, to jedyna gwarancja na pełną elektrykę. Fotele wyglądają rewelacyjnie w tym aucie. Bez porównania lepiej niż te zwykłe sportowe. Owszem, początkowo wydawały mi się nie wygodne i miały zbyt wąskie siedzisko które mnie uciskało ale tylko przez pierwsze kilka tygodni. Później się dopasowały do mnie i są idealne. A jeśli liczysz że te sportowe z wersji M różnią się czymś to od razu Ci powiem, że nie, nie różnią się niczym prócz kształtem przeszycia i tym, że masz w nich wentylację. Te fotele dopiero się różnią w X5/X6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2024 o 22:38, dizel1982 napisał(a):

Ja mam właśnie u siebie te sportowe M (kubełkowe) i tak jak koledzy piszą, to jedyna gwarancja na pełną elektrykę. Fotele wyglądają rewelacyjnie w tym aucie. Bez porównania lepiej niż te zwykłe sportowe. Owszem, początkowo wydawały mi się nie wygodne i miały zbyt wąskie siedzisko które mnie uciskało ale tylko przez pierwsze kilka tygodni. Później się dopasowały do mnie i są idealne. A jeśli liczysz że te sportowe z wersji M różnią się czymś to od razu Ci powiem, że nie, nie różnią się niczym prócz kształtem przeszycia i tym, że masz w nich wentylację. Te fotele dopiero się różnią w X5/X6. 

Ja mam właśnie sportowe wentylowane fotele.Czyli mam rozumieć że te ze znaczkiem M też mogą mieć możliwość wentylacji?Jezeli tak to chyba będę musiał doposażyć moją X4 w te fotele🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacuss napisał(a):

Ja mam właśnie sportowe wentylowane fotele.Czyli mam rozumieć że te ze znaczkiem M też mogą mieć możliwość wentylacji?Jezeli tak to chyba będę musiał doposażyć moją X4 w te fotele🤔

Nie. Wentylowane fotele to zupełnie inny fotel niż sportowy i M. W tym aucie są dostępne 3 różne siedziska:

  1. Sportowe fotele przednie
  2. Wentylowane fotele przednie
  3. Sportowe fotele przednie M

Każdy z tych foteli jest inny, wentylowane są podobno mniej wygodne od zwykłych oraz nie da się mieć wentylowanych foteli przednich M.

Edytowane przez tejotte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2024 o 15:19, tejotte napisał(a):

Nie. Wentylowane fotele to zupełnie inny fotel niż sportowy i M. W tym aucie są dostępne 3 różne siedziska:

  1. Sportowe fotele przednie
  2. Wentylowane fotele przednie
  3. Sportowe fotele przednie M

Każdy z tych foteli jest inny, wentylowane są podobno mniej wygodne od zwykłych oraz nie da się mieć wentylowanych foteli przednich M.

Na ścisłość to w takim razie cztery rodzaje.Sa jeszcze fotele podstawowe.Skoro wentylacja nie jest dostępna w M fotelach to nie dziękuję.W skórzanych fotelach w gorące letnie dni po kilku godzinach na słońcu można się usmażyć.Tak nawiasem szkoda że BMW nie robi już foteli z alcantary wtedy M pakietowe jak i M power fotele były by idealne.Ale to moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie cztery rodzaje skoro "fotel sportowy" to jest opcja standardowa? Masz "sportowe" (w standardzie), "sportowe M" i opcję aktywnej wentylacja, która dodaje zupełnie inne fotele - razem 3 różne fotele.

CleanShot2024-04-07at21_40.20@2x.thumb.png.febb9471939fd79dfdf3601a28792178.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w weekend miałem okazję zasiąść w fotelach sportowych M w nowym aucie na salonie. Fotele znacznie twardsze od Sportowych skórzanych. Nie wiem jak sprawdziłyby się w trasie, czy mają szansę się ułożyć czy nie, niemniej są zdecydowanie bardziej twarde i sprężyste. To tak dla potomnych... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tejotte napisał(a):

Jakie cztery rodzaje skoro "fotel sportowy" to jest opcja standardowa? Masz "sportowe" (w standardzie), "sportowe M" i opcję aktywnej wentylacja, która dodaje zupełnie inne fotele - razem 3 różne fotele.

CleanShot2024-04-07at21_40.20@2x.thumb.png.febb9471939fd79dfdf3601a28792178.png

Ogólnie w X4 są jeszcze Basis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jacuss napisał(a):

Ogólnie w X4 są jeszcze Basis.

W G02 LCi? Wiesz, że to jest wyciągnięte z konfiguratora i w X3 był dokładnie taki sam wybór? Wiem, bo konfigurowałem swoją rok temu i było 1:1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, bo dla niektórych może mieć to znaczenie, że zamawiając sportowe fotele M (ta z logo M z zagłówku) niestety jest mniej miejsca na nogi. No ja mimo wszystko je wziąłem bo ten samochód z tymi fotelami wygląda obłędnie. Szkoda tylko że nie można do nich dobrać wentylacji :(. Wentylacje mają wyłącznie te z wersji X4M z podświetlanym logo ale to chyba są nieco inne fotele choć wyglądają bardzo podobnie. 

Edytowane przez dizel1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.