Skocz do zawartości

Ucieka prąd - panel klimatyzacji?


Natradamus

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem forumowiczki i forumowicze!

jestem nowym i szczęśliwym posiadaczem x5 3.0d 2006. Tak jak i nowy z BMW to i tutaj na forum więc witam serdecznie 🙂

Zanim napisałem ten post przeszukałem wszystkie wątki i nie znalazłem wskazówek co by rozwiały mój problem niestety  🙁 

otóż ucieka mi prąd gdzieś w aucie. Kupiłem go z jakimś androidem zamiast oryginalnego radia. Wymieniłem aku na nowy. Po tygodniu stania kaput. Mój mechanik w Polsce (mieszkam w Norwegii) powiedział że chińskie androidy lubią sobie brać prąd i, że to może być przyczyną więc wymieniłem androida na oryginalne radio 🤔


Przy demontażu słyszałem jakieś delikatne "bzyczenie". Zlokalizowałem, że w panelu klimatyzacji non stop ma zasilanie taki malutki wiatraczek. Działa (kręci się) przy wyłączonym zapłonie, wyciągniętym kluczyku i nawet zamkniętym centralnym zamku. Jak odepnę kostkę to oczywiście przestaje. 
Czy to jest normalne? Jeśli nie to jak mogę to naprawić? Czy to możliwe że zabiera na tyle prądu że po tygodniu stania aku nie ma prądu na rozruch?

Będę wdzięczny za jakieś info, wskazówki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zależy przez jaki czas kręci się ten wiatraczek. Musisz posiedzieć w zamkniętym aucie co najmniej pół godziny bo po takim czasie powinno się już całkiem uspać.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Randall 👌. Tak tez zrobiłem. Po ok 35-40 min niestety nadal działa. I przy otwartym i przy zamkniętym centralnym. 
jutro sprawdzę do 1h. Jeśli to się nie wyłącza to gdzie szukać? Panel klimy czy może moduł komfortu ma jakiś błąd? 

Edytowane przez Natradamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.