Skocz do zawartości

Napięcie akumulatora G30/G31


kapibara22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

To bez sensu.

Napięcie jest zależne od stopnia rozładowania akumulatora i nie tylko.

Jest 'komputer', który mówi jak ładować akumulator i jakie napięcie utrzymywać/generować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, luk_byd napisał(a):

Jest 'komputer', który mówi jak ładować akumulator i jakie napięcie utrzymywać/generować.

ale koledze chodziło chyba o napięcie przy wyłączonym silniku? Wtedy nie ma ładowania. Za to jest istotne - jak długo po wyłączeniu zapłonu mierzymy, bo stopniowo z upływem czasu wyłącza się coraz więcej odbiorników prądu.

Może zejdę dziś i zmierzę, jakie jest u mnie napięcie po 2 dniach postoju. (tylko podobno  ja mam w M5 trochę "inny" akumulator)

Edytowane przez Dasonen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

Nie naładujesz akumulatora do pełna bo system inteligentnego zarządzania energią nie pozwoli na to. Akumulator będzie ładowany i utrzymywany w 80 %, pozostałe 20% jest zarezerwowane na odzysk energii z hamowania silnikiem.

Edytowane przez guzior2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 13.03.2024 o 21:43, kapibara22 napisał(a):

Bo mi pokazuje nawet po ładowaniu ok 12.38 V a to jest bardzo mało.

12.38V po ładowaniu jest ok. jesli mowimy o zgaszonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o napięcie głównego akumulatora tego w bagazniku 95 Ah AGM. Ale mozna zmierzyć pod maską. Czy ktos moze zmierzyc przy zgaszonym silniku? 

Pytam bo w normalnym aucie jest napiecie akumulatora ok 12.7-12.8V a tu jest dziwnie niskie.

IMG_20240320_214507.jpg

Edytowane przez kapibara22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja w necie i w opisach znalazlem tabele (zalacznik) , gdzie sa jednak inne wskazania i jej sie trzymam. 

Pytanie, ktora jest prawdziwa, ale czy to mozliwe zeby przy napieciu 12,25 bylo 80% naladowania (tabela z wczesnejszego posta).

Dodatkowo po pelnym naladowaniu mojego aku , napiecie ma ok 12,6-12,7 z hakiem (pisze o mierniku na uspionym aucie)

 

212a750ecaad1e97e82d437f76aa6068.jpg

Edytowane przez Lendio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.