Skocz do zawartości

X3 F25, radio 663 (CHAMP2) - wielokrotnie wyświetlane nazwy stacji radiowych


wojtekfin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum.

Mam X3 F25 z USA z jednostką radia 663 (CHAMP2) z comboxem. Podstawowe radio, bez nawigacji.

Po przekodowaniu Esysem na PL, wszysko ładnie działa, mam odpowiednie częstotliwości i język, udało się włączyć EBT.

Problemem jest wyświetlaie nazw stacji radiowych z RDS. Większość stacji jest wyświetlanych kilkukrotnie (domyślam się, że są to te same stacje znalezione na różnych częśtotliwościach). Podczas nawigowania pokrętłem iDrive, jadąc w dół, podświetla się zawsze ostatni wpis. Gorzej jest z nawigowaniem w górę - podświetlanie podjeżdza o jedną stację do góry i natychmiast wraca z powrotem. Żeby dobnąć do góry, trzeba bardzo szybko kręcić pokrętem wyboru stacji.

Jeśli wyłącze RDS, to wyświetlają się częstotliwości zamiast nazw RDS. Ponieważ siłą rzeczy są unikalne, to przeglądanie działa poprawnie.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem, a jeszcze lepiej, wie jak go rozwiązać? 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Pamietam ten problem. Zdazyl mi sie raz czy dwa jak jeszcze nie umialem dobrze ogarniac kodowanie i uczylem sie tego dopiero. Tam cos bylo niehalo z RDSem, ale nie pamietam dokladnie.

W jaki sposob robiles te konwersje na EU? Opisz dokladnie co robiles, po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.