Skocz do zawartości

Wymiana wszystkich tarcz i klocków do 335i


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,byłem ostatnio na serwisie samochodu,okazało że kończą mi się klocki hamulcowe. Do wymiany muszą być też wszystkie tarcze. Mam BMW f30 335i 2015 rok,chiptuning na 410 konii(nie wiem czy tarcze są 340 czy 370,na pewno mam zaciski 4 tloczkowe.)

W serwisie powiedzieli mi,że średnia górna półka klocków hamulcowych to granica 350 za przednią oś,300 za tylnią,górna półka klocków to 550 za oś. 
Natomiast tarcze hamulcowe sztuka w granicy 1000zl,zależy jaka bo są 4 rodzaje. Facet w serwisie powiedział mi,że mogę równie dobrze poszukać na jakimś allegro tarcz,może będą taniej(mówił że najtańsza tarcza u nich w granicach 600 zł) 

I teraz nasuwa się pytanie,czy jest sens pakować więcej pieniędzy w tarcze i kupować droższe,jeżeli mam zamiar za rok/dwa wymienić samochód?(robie 10-15 tysięcy km rocznie) 

Czy ktoś tutaj poleca jakieś sprawdzone tarcze i klocki hamulcowe? Samochod ma 410 konii,więc przydałoby się żeby trochę lepiej hamował 😃

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

Jak zalozysz gowniane tarcze, to je przegrzejesz i pokrzywia sie w cholere. Inny problem, to gdy nagrzane tarcze dostana nagle duzo wody, to tez jak sa wykonane z byle czego, to sie powyginaja. Jak chcesz miec lepsze hamulce niz w standardzie, to zaloz sportowe albo do M3, ale wtedy musisz wymienic cale hamulce a nie tylko tarcze i klocki. Kupienie tarcz i klockow nawet najlepszej firmy, nie poprawi Ci skutecznosci hamowania. Jedyne co, to przy ostrej jezdzie, lepsze tarcze i klocki, nie straca tak szybko swoich wlasiwosci. Jak chcesz tanio, to i tak nie kupisz lepszych hamulcow. Kup po prostu jakiejs porzadnej firmy, a nie najtansze i tyle.

Edytowane przez mmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.