Skocz do zawartości

[X1 F48 18d '16] Podwyższone zużycie akumulatora.


esh0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim!

Otóż mniej więcej rok temu miałem problem z komunikatem pojazdu:

- po jeździe: akumulator silnie wyładowany, uruchom pojazd

- po postoju: podwyższone zużycie akumulatora podczas postoju

Jednak z uwagi na fakt, że aku miał już prawie 6 lat, to może były oznaki jego końca. Aż pewnego pięknego dnia nie był już w stanie uruchomić pojazdu. Po wymianie aku na nowy (i prawidłowym zaprogramowaniu) wszystko jak ręką odjął. Okej, myślę sobie - faktycznie aku był do wymiany. Niestety po roku czasu znowu mam te komunikaty. Moje obserwacje:

- aku jest raczej prawidłowo ładowane - napięcie ładowania cały czas w normie (na postoju mierzone prawilnie miernikiem na klemach, podczas jazdy z gniazdka zapalniczki - nie zaobserwowałem żadnych anomalii)

- po podłączeniu ładowarki, maksymalnie po kilku minutach pokazuje ona stan FULL - niezależnie kiedy podłączę, czy to po krótkiej czy długiej jeździe

- podobnie podłączenie ładowarki po nocnym postoju auta - po maks kilku minutach jest FULL

- są dni, w których komunikat w ogóle nie występuje, tak jakby komputer automagicznie stwierdził, że jednak wszystko jest okej

- problemy pojawiły się wraz z nadejściem zimy (podobnie było zeszłym razem)

 

W związku z tymi błędami komputer potrafi:

- rozłączyć system dostępu komfortowego

- zresetować ustawienia radia (głośność i to co było aktualnie wybrane)

- brak możliwości włączenia podgrzewania foteli (to mnie dziwi najbardziej...)

 

Z tego co pamiętam, ostatnim razem były również błędy komunikacji ze sterownikiem alternatora - i chyba tutaj muszę szukać problemu? Tym bardziej, że zauważyłem jeszcze jedną rzecz (chociaż to było w zeszłym roku) - po uruchomieniu pojazdu nie ma ładowania, nawet po kilkunastu minutach komputer wyświetla komunikat o braku ładowania. Aby wzbudzić ładowanie, obroty muszą przekroczyć około 1500rpm. Do wymiany alternator? Czy może sam jego moduł? Da się to w ogóle naprawić w ten sposób?

IMG_8893.jpeg

IMG_8892.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak myślałem, błąd sam ustąpił... Od ponad miesiąca już nie pojawił się ani razu. Zapewne za jakiś czas znowu wróci, ciągle jest to dla mnie zastanawiające skąd to się bierze i dlaczego jest to tak jakby "okresowe"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.