Skocz do zawartości

N47 F31 Dogrzewanie silnika w zimę.


Janek93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam BMW F31 320d N47 z listopada 2012r. Moje auto długo się grzeje, tj dzisiaj przy około 1stC auto po przejechaniu około 14km osiągnęło 70stC oleju i tyle samo wody, następnie woda stała w miejscu a olej bardzo powoli rósł, dopiero po przejechaniu około 33 kilometrów osiągnąłem stan temperatury oleju 100stC i wody 90stC. Natomiast gdy jest temperatura poniżej zera to auto nie osiąga stanu temperatury nawet po przejechaniu 40kilometrów w jedną stronę do pracy (chyba że mu się pomoże dynamiczną jazdą).

Sprawa wygląda tak że auto grzeje się dość szybko do około 68stC wody i później woda staje w miejscu i rośnie sama temperatura oleju aż do zagrzania oleju do około 95stC i dopiero wtedy rośnie temperatura wody do 90stC, pytanie czy takie długie rozgrzewanie auta i zachowanie temperatury wody jest normalne czy termostat zbyt szybko się otwiera, dodam że gdy auto osiągnie właściwe temperatury to utrzymuje je bez problemu. Jeszcze mam pytanie czy w N47 jest jeden czy np dwa termostaty? Proszę o pomoc bo nie wiem czy kupować nowy termostat...

Edytowane przez Janek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury oczytywałem zarówno przez bimmertool jak i przez ukryte menu na zegarach i są takie same. Także teraz pytanie czy ten silnik ma się tak długo rozgrzewać czy termostat jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.