Skocz do zawartości

Opony wielosezonowe - homologacja BMW?


pulower

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak w tytule wątku - czy BMW homologowało jakieś opony wielosezonowe. Pytanie oczywiście jest w kontekście wymogu opon homologowanych do xdrive związanym z gwarancją itp.

Nie chcę się wdawać w dyskusję o wyższości opon letnich/zimowych nad wielosezonowymi (całorocznymi) bo to przysłowiowa dyskusja jak nad wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy. Interesuje mnie tylko jedno - czy jakiekolwiek opony wielosezonowe zyskały oficjalną homologację BMW. Na stronach sklepów oponiarskich, po wybraniu tego rodzaju opon, żaden z modeli nie ma adnotacji o homologacji BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywałem się w zeszłym roku i niestety nie, nie ma żadnych opon wielosezonowych z homologacją BMW. A przynajmniej nie było ich w moim rozmiarze. Natomiast z tego co wiem, nie musisz kupować homologowanych jak masz ten sam rozmiar z przodu i z tyłu. Nie wiem natomiast jak w razie roszczeń gwarancyjnych BMW na to patrzy. Przy mieszanym rozmiarze (ja mam 245/45/R20 na przodzie i 275/40/R20 na tyle) musisz mieć homologowane i jest to nawet napisane w instrukcji i takich rozmiarów niestety nie ma uniwersalnych. Natomiast wydaje mi się że to tylko kwestia czasu jak takie opony się pojawią bo klimat się zmienia, te zimy są coraz lżejsze i jak ktoś jeździ stricte po mieście to takie opony są ok. W góry już raczej na nich nie pojedziesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dizel1982 napisał(a):

Natomiast wydaje mi się że to tylko kwestia czasu jak takie opony się pojawią bo klimat się zmienia, te zimy są coraz lżejsze i jak ktoś jeździ stricte po mieście to takie opony są ok. W góry już raczej na nich nie pojedziesz. 

To akurat wiem. Tak jak wcześniej napisałem, nie chciałem w tym wątku wdawać się w dyskusję nad tym jakie opony są lepsze a jakie gorsze. 

Ja mam wszystkie opony w tym samym rozmiarze 245/50/19. Ale i tak nie chciałbym ryzykować odmowy naprawy gwarancyjnej. W poprzednim F25 w okresie gwarancji miałem wymienianą właśnie skrzynię VTG. Koszt zlecenia to 12 tys... Na szczęście naprawa została wykonana bezpłatnie. Nie wiem, czy nie pojawiłaby się wątpliwość, gdyby opony nie były homologowane. Dlatego wolę dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w USA i w Kanadzie mozna znalezc opony wielosezonowe / caloroczne do BMW.

Sam szukalem do serii F40 wielozesonowych bo to na przod naped, ale tak samo serwis mowil ze w okresie gwarancji moga byc problemy. W dodatku przekonalem sie, ze komplet zimowych bez gwiazdki ktore kupilem byl wadliwy, dlatego szybko komplet kol zimowych od dealera wjechal. I chyba tak najwygodniej mimo wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2024 o 11:03, tomac79 napisał(a):

Wejdź na strony czołowych producentów i skorzystaj z ich wyszukiwarek, przykładowo:
https://www.pirelli.com/tires/en-ca/car/products/us:us_en:bmw:x3m:3.0l480:2019:0?size=255_45R20&year=2023

Ciekawe, na rynku US są dwa modele opon wielosezonowych z homologacją BMW. Jeżeli przejdę na stronę polską Pirelli to ten model opon już się nie pokazuje.

np. 

https://www.pirelli.com/tires/en-ca/car/catalog/product/p-zero-all-season/245_50-r19?ipcode=3944200

albo

https://www.pirelli.com/tires/en-ca/car/catalog/product/cinturato-p7-all-season/245_50-r19?ipcode=2617800

Edytowane przez pulower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowany dostępnością określonych modeli na rynku US i PL zadałem pytanie na stronie Pirelli i otrzymałem taką odpowiedź.

 

"W związku z zapytaniem o dostępność opon: CINTURATO P7™ ALL SEASON w rozmiarze 245/50R19 informuję, że opony te nie są dostępne na rynku Polskim.

Dodatkowo, proszę zwrócić uwagę na fakt, ze opony nie posiadają oznaczenia 3PMSF – homologacji zimowej, która nie jest jeszcze wymagana dla opon w okresie zimowym na terytorium Polski, ale jest obowiązkowa np. w Niemczech.

W tym momencie nie posiadamy w ofercie na rynek Polski żadnych opon całorocznych w rozmiarze 245/50R19"

 

Edytowane przez pulower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mialy wrocic Pirelli wielosezonowe w tym roku (dostalem info, ze beda w Q1), ale mamy juz Q2, a opon jak nie bylo, tak nie ma. W tym momencie to kupowanie uzywanych Pirelli wielosezonowych juz sie mija z celem, bo sa 4-5 letnie, a to juz slabo, chocby niewiadomojaki stan byl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.