Skocz do zawartości

Problem z activ stering bmw e60


Jakub93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Witam czy błąd 3d33 ma wpływ na activ steering ponieważ wspomaganie działa na 50 % po skasowaniu błędów 15km jest ok i i później znów to samo. Napięcie podczas pracy na zaworze wacha się od 3 do 4 V (przy skrecaniu kierownicą fo 10v dochodzi )i po 15km znika do zera . e60 2003r

20240105_182715.jpg

20240105_182656.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Stawiam na uszkodzoną wiązkę, a tak naprawdę to zwarcia ponieważ wraz wiekiem i gorącym powietrzem od silnika, kruszy się izolacja w wiązce pod silnikiem dosłownie jak dotkniesz to się rozpada, ja tak miałem wymiana wiązki na nową i rok czasu i nie ma żadnego problemu z AFS nawet mogę odłączyć akumulator , to tylko po podłączeniu odpalam silnik i maksymalnie skręcam w lewo, potem w prawo , do środka i po minucie kontrolki gasną , 

zawór ECO wątpię ze przyczyną błędów jest moduł SGM pod schowkiem, oczywiście możesz spróbować wymienić moduł SGM (niestety trzeba programować winkfpt , kodować NCS do serii i potem reset  czasu systemowego )

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązkę pod silnikiem robiłem i puszczona jest trochę inną drogą zdala od temperatury  ale obstawiam jakieś słabe styki miedzy modulem a wtyczka w nadkolu  tam muszę zerknąć.  Ponieważ jak auto postoi i złapie temp wkoło  to wspomaganie działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Jakub93, w której dokładnie wtyczce miałeś wodę? Mógłbyś podesłać więcej info lub fotkę? Mi czasem ten activ sternig zapala się na pomarańczowo i potem gaśnie, kilka razy niestety kontrolka czerwona i blokada samochodu. Wtedy pod kierownicę i rozpinana i wpinam wtyczki kilka razy i znowu pół roku spokój 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.