Skocz do zawartości

Wysyłanie adresu do samochodu (ID7)


pulower

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przesiadłem się z F25 do G01 i nowy I drive trochę mnie rozczarował. Utworzenie profili kierowcy jest możliwe jedynie po utworzeniu konta na ID BMW, co jest chybionym pomysłem, ale jakoś muszę z tym żyć.

Mam do Was pytanie. Wcześniej jak żona jechała samochodem, dzwoniła do mnie i pytała jak gdzieś ma dojechać, to wysyłałem jej z aplikacji My BMW adres do samochodu i zapisywał się we Wiadomościach BMW. Teraz wysłany adres z aplikacji My BMW do samochodu zapisuje się w zakładce My BMW w samochodzie, a nie we Wiadomościach BMW. Z poziomu innego profilu (z innym ID BMW) nie można wejść w zakładkę My BMW w samochodzie.  Z tego co się orientuję, to nie można samochodu przypisać do kilku aplikacji My BMW na telefonie (telefonach), możliwe jest tylko do jednej aplikacji.

Jak teraz rozwiązać problem, aby przesyłać adres żonie w trakcie jazdy aby mogła go odczytać w samochodzie?

Pozdrawiam,

P.

Edytowane przez pulower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź z info connecteddrive - streszczając "nie da się"

 

"Nawiązując do otrzymanej wiadomości uprzejmie informujemy, że sytuację, którą Pan był uprzejmy nakreślić można by było jedynie przeprowadzić zakładając, że małżonka jest zalogowana do BMW ID w pojeździe, a Pan (w aplikacji mobilnej "MyBMW") zalogowawszy się na to samo konto wysłałby cel do nawigacji w pojeździe.

Jednocześnie potwierdzamy, że możliwość dodania więcej niż jednego użytkownika do pojazdu pojawia się w pojazdach naszej marki z systemem operacyjnym 8 i wyższym. Pana X3 wyposażony jest w system operacyjny 7."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2024 o 16:49, saab napisał(a):

Mozecie skorzystac z consierga - wysyla adres tylko zona musi zadzwonic , zrobi nawet wiecej … 

Ciekawa sugestia. Kiedyś usługa Concierge była dodatkową usługą w ramach connected drive, teraz nie widzę tej opcji. Czy jest to teraz element jakiejś innej usługi?

No i, jeżeli żona nie ma swojego profili (BMW ID) przypisanego do aplikacji myBMW (bo samochód w ID7 może być przypisany tylko do jednej aplikacji), to czy Concierge będzie mógł wysłać adres do samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzizusie nie wiem. Na pewno jest to dodatkowa opcja platna - ale to jakies grosze. Dopytaj na infolinii. Po co zmieniacie konta ? Nie mozesz miec zalogowanego 1 konta do auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dwa profile użytkowników. Aby utworzyć profil użytkownika w ID7 trzeba mieć osobne BMW ID do każdego profilu, inaczej po prostu się nie da. 

A dwa profile są nam przydatne z uwagi na pamięć foteli i dostęp komfortowy. Do każdego profilu przypisany jest kluczyk i w momencie zbliżania się fotel ustawia się już pod konkretnego kierowcę. W przeciwnym przypadku ja nie jestem w stanie wślizgnąć się pomiędzy wysoko ustawiony fotel mojej drobnej żony a kierownicę.

Dla mojego F25 w connected drive była dostępna opcja concierge, teraz dla G01 takiej opcji w connected drive nie ma. 

Edytowane przez pulower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem odpowiedź odnośnie usługi concierge z BMW info connecteddrive. Od jakiegoś czasu samochody nie były wyposażane w concierge. Jest to wynik planowanego wyłączenia tej usługi w Europie do końca 2025 r.

https://faq.bmw.pl/s/article/Concierge-Service-Verfügbarkeit-Bzcnk?language=pl

Edytowane przez pulower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2024 o 09:17, gk tds napisał(a):

Przesyłasz adres przez whatsapp ma telefon i nawiguje przez carplay lub android auto.

Niestety to rozwiązanie nie zadziałało. Po wysłaniu adresu przez whatsapp AA tylko odczytuje wiadomość na głos i to wszystko. Nie mogę wejść w tę wiadomość i wskazać, aby AA nawigował do tego adresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy
W dniu 20.01.2024 o 20:33, pulower napisał(a):

Niestety to rozwiązanie nie zadziałało. Po wysłaniu adresu przez whatsapp AA tylko odczytuje wiadomość na głos i to wszystko. Nie mogę wejść w tę wiadomość i wskazać, aby AA nawigował do tego adresu.

To wystarczy uruchomić mikrofon i odczytać adres. To działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2024 o 15:39, Kruk napisał(a):

To wystarczy uruchomić mikrofon i odczytać adres. To działa.

Gdyby chodziło tylko o przekazanie adresu, to mógłbym też zadzwonić i sam powiedzieć 🙂

A tak na poważnie, chodziło mi o to, że nie mam możliwości "wbicia" bezpośrednio adresu do samochodu. Tak aby osoba prowadząca nie musiała już tego robić. Wcześniej to było możliwe, a już teraz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.