Skocz do zawartości

BMW 325d 3.0 m57n2 problem z odpaleniem


bolekkk3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim BMW E90 325d silnik 3.0 m57n2 świece były wymieniane regeneracja sterownika i później przewód zasilający  do sterownika samochód nadal źle odpala jak jest zimno jak jest ciepło to dobrze.Wczoraj się wziąłem za to jeszcze raz ponieważ u nas zima  i samochód po odpaleniu na zimno nie równo pracuje i puszcza dym  tak jakby świece nie grzały i zaczyna mnie to bardzo drażnić.Wczoraj zrzuciłem kolektor wykręciłem wszystkie świece wlozylem w fajki i z masowałem do bloku okazało się że wszystkie się palą nie jest to jakieś bardzo natychmiastowe że ułamek sek i czerwone ale wszystkie podobnie więc sterownik świece ok. Więc co może być przyczyną coś z paliwem wtryski kompresja? 

Edytowane przez bolekkk3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sprawdzenia przynajmniej ciśnienia na szynie, ciężko coś będzie coś powiedzieć. 

Wydaje mi się że potrzebujesz podstawową diagnostykę, błędy, ciśnienie CR, korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok będę sprawdzał może jutro jak złoże i go odpalę wstępnie jedyne co widzę teraz to temp. Czujników temp. Paliwa itd wszystko ok pokazuje.Wiesz może jakie prawidłowe powinny być korekty wtrysków i ciśnienia paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czesc, ja w ramach testu dostarczylbym jeszcze dodatkowy akumulator pod maska w zimny poranek i sprobowal odpalic na dwoch akumulatorach. 12,1V to nie jest oszalamiajace napiecie, tym bardziej, gdy za oknem jest mroz. 🙂 Jesli odpali dobrze, masz winowajce, slaby akumulator. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. ale nie nie ma opcji akumulator nawet po ładowaniu jak jest  zresztą nowy jak był wsadzony to to samo.to co widzisz że słaby to się zgodzę bo robiłem przy nim światło zapalanie ciągle mrozy i go rozładowało trochę ale to napewno nie. Według mnie moze być wtrysk któryś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kiedy był ostatnio wymieniany filtr paliwa?

Korekty niestety nie dają dobrej diagnostyki wtrysków, dopiero ich wyjęcie i sprawdzenie na maszynie da informację o ich kondycji.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aaben napisał(a):

Kiedy był ostatnio wymieniany filtr paliwa?

Korekty niestety nie dają dobrej diagnostyki wtrysków, dopiero ich wyjęcie i sprawdzenie na maszynie da informację o ich kondycji.

To nie zawsze daje odpowiedź bo ciśnienia robocze tych maszyn do testów są zdecydowanie niższe niż na szynie. Prawda jest że diagnostyka wtrysków jest trudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.