Skocz do zawartości

Silnik 20d B47D podniesienie mocy


dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ma może ktoś z Was doświadczenie z silnikiem B47D? Chciałbym podpytać, jakie są takie maksymalne, bezpieczne, programowe możliwości dla tego silnika? Mowa o podniesieniu mocy oraz momentu. Na ile można go zrobić tak, aby nie odbiło się to na jego żywotności? Bo nie chcę wywalić go z kosmos i za moment go zajechać. Nie o to chodzi. On jakiś tragiczny nie jest i jeździ bez porównania lepiej niż 20i ale odrobina koni i momentu więcej, nie zaszkodziła by. Myślicie, że 220KM oraz 440 - 450Nm z niego wykręci bez szkody dla silnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bez problemu programem w B47 wykręcisz te 220 KM oraz 440 Nm, bez szkody dla silnika. Różnica będzie zauważalna na duży plus oczywiście. Dobry tuner zawsze sprawdzi auto pod kątem mechanicznym, zanim zrobi program. Kompletnie nie musisz się obawiać. Oczywiście wymiana oleju co 10 tyś km lub raz do roku, rozgrzewanie i chłodzenie silnika/turbiny i zero problemów.

Sam zrobiłem program w firmie MODPRO w Bielsku Białej. Obecny przebieg mojej X3 LCI to 99 tyś km, z tego około 20 tyś na programie.(silnik oczywiście B47).

Edytowane przez bart 328
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej oczywiście wymieniam co 10tys czyli w moim wypadku wypada średnio 2 razy na rok, pewnie trafi się że będą i 3 razy. Tylko zastanawiam się czy te między interwałowych wymian nie robić poza ASO bo w ASO kasują mnie na 920zł (olej + filtr). Wydaje mi się że to trochę sporo jak za sam olej. No ale to BMW. 

Natomiast co do silnika. Wydaje mi się że on ma dość fajny potencjał tylko u mnie jest problem z górą. Nie wiem czy to kwestia mojego egzemplarza czy po prostu ten silnik tak, o ile z dołu całkiem fajnie idzie to góra już nie koniecznie. I chciałbym mu delikatnie pomóc. Oczywiście wiem że będzie to kosztem spalania ale trudno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.