Skocz do zawartości

Bmw X4 zawieszenie opinie użytkowników


Majk_elo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie znalazłem tematu więc chciałem zasięgnąć opinii na temat zawieszenia w X4 G02. Konkretnie najbardziej interesuje mnie zawieszenie sportowe M opcja 704. Jak się jeździ, czy jest komfortowo czy nie, czy warto brać czy lepiej standard lub adaptacyjne. Jeżdżę G30 i mam zawieszenie M. Ciężko było mi się przezwyczaić na początku bo czuć nierówności i dobija na dziurach, ale teraz już jest dobrze. Opinie są takie, że w G30 zawieszenie M jest najbardziej optymalne, ale jakoś kompletnie nie mogę sobie wyobrazić jak się może sprawować w suvie takim jak X4. Proszę o opinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że odczucie komfortu jest względne ? Komuś może pasować innemu nie, komuś sportowe może być za twarde a innemu zbyt miękkie jeszcze. Ja testowałem X3 ze standardowym zawieszeniem i nie było dla mnie przyjemne, zwłaszcza mnie denerwowało takie bujnięcie po przejechaniu spowalniaczy i w zakrętach niezbyt miałem poczucie stabilności. W swoim X4 mam zawias adaptacyjny M, ale w trybie comfort mam wrażenie, że jest tak jak w X4 30i z zawiasem sportowym, co testowałem przez weekend (tam zawias był wystarczająco komfortowy na kołach 20" i odpowiednio sztywny). Jak dam na tryb sport to jest odczuwalnie twardziej, ale nie jest to duża różnica. Dzisiaj to nie wiem czy bym brał zawias adaptacyjny... czy raczej nie wziąłbym po prostu zawias sportowy... przynajmniej nie zastanawiałbym się na jakim trybie jechać. 🤪

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś dorzucę od siebie chociaż ale jeszcze nie mam pełnego doświadczenia. Odebrałem świeżo X3 ze sportowym zawieszeniem M - X4 powinno się zachowywać podobnie. Na jeździe próbnej jeździłem X3 ze standardowym zawieszeniem i moim zdaniem za bardzo bujało i było średnio stabilne, niestety nie mogłem wcześniej sprawdzić jak się sprawuje sportowe ale i tak je wybrałem na podstawie tamtego testu.

Swoim zrobiłem dopiero 200 kilometrów i tylko po mieście ale:

  1. Auto prowadzi się dobrze i nie buja się tak jak zawieszenie standardowe
  2. Uważam, ze nie jest za twarde więc nie ma takich historii, że wjeżdżasz na studzienkę/próg/nierówność i gubisz plomby w zębach
  3. Dla mnie jest odpowiednio komfortowe i nie odczuwam żeby było "gorsze" od standardowego, które miałem w czwórce (F36)

Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne i uważam, że to była dobra decyzja. Zaznaczam też, że aktualnie jestem na zimówkach 19" 245/50 run flat. Na lato mam 20" ale z oczywistych względów wypowiem się o nich dopiero za pół roku. Na xbimmers dużo ludzi przesiada się na non-run flaty (🤯) bo im za twardo więc to jest tak jak napisał @KrzychoM - bardzo subiektywna sprawa.

Edytowane przez tejotte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wami Panowie, ile ludzi tyle opinii, każdy lubi coś innego. Jeżdżę G30 z zawieszeniem sportowym M, przesiadłem się z F10 ze standardowym zawieszeniem i pierwsze 2 miesiące to był dramat. Auto wydawało mi się twarde, niekomfortowe, praktycznie nie do jazdy. Poczytałem trochę na temat zawieszeń w BMW, zasięgnąłem opinii innych użytkowników i powoli zacząłem się przekonywać do zawieszenia sportowego. Zwłaszcza na równych drogach w trasie, czy na autostradach prowadzenie go jest po prostu bajką. W tej chwili uważam, że F10 nie nadaje się do jazdy i drugi samochód który mam w domu irytuje mnie bujaniem. Nie przeszkadza mi nawet odczuwanie nierówności i dobijanie na przeszkodach. 
Jeżeli chodzi o X4, bo pomyślałem, że z zawieszeniem sportowym może być to taczka nie do jazdy, to dzisiaj udzielił mi opinii właściciel serwisu BMW. Powiedział, że X3, X4 takie duże auta bierze się z zawieszeniem sportowym bo na standardowym strasznie buja i nie da się jeździć. Dodał jeszcze, że amortyzator jest długi i nie czuć dobijania tak mocno jak w osobówce, bo jego skok nie jest tak krótki. To się przekłada na komfort, który wg niego jest ok. 
Zgadzało by się to w sumie Waszymi opiniami @KrzychoM , @tejotte . Bujanie w wyższym aucie może być nie do zniesienia. 🤷😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.