Skocz do zawartości

Oryginalne zabezpieczenia do kół.


radzio76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuję od Was pomocy.

Zacząłem zmieniać sam koła i zniszczyłem oryginalne zabezpieczenie (nasadkę) i prawdopodobnie same śruby też.

Generalnie objaw taki ze jak dokręcam momentem 110 Nm to już mi objeżdża nasadka.

Podeślecie linka do oryginalnych zabezpieczeń czy parametry śruby to M14x1.25. ?

Upieram się przy zabezpieczeniu miałem już próbę kradzieży felg mam Mpakietowe 19 cali ogumienie mieszane w idealnym stanie polerowane felgi więc troszkę one kosztują notabene teraz będę wymieniał opony na runflaty michelina 245 i 275 na 19 cali  Primacy3 i muszę to jakoś próbować zabezpieczyć a widziałem na allegro masę nasadek tylko która to jest oryginalna (zakładam że one się wszystkie delikatnie różnią krzywiznami tej wypustki w nasadce ... są też tam inne numery wybite na samej nasadce)

Pytanie nr 2.

Jak wyciągnąć tylną wycieraczkę po 7 latach pióro się poszczępiło i zle zbiera ..... tak długo działało, przednie jeszcze oryginalne.

Jak by mi ktoś zapodał linka do wymiany tego pióra prawdopodobnie trzeba jakoś je mocno mechanicznie podważyć probowalem ale nic nie chcę na siłe.

Może ktoś zapoda linka do aukcji oryginalnego pióra X3 F25.

Pozdrawiam i dzięki.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witaj

Cytat

Podeślecie linka do oryginalnych zabezpieczeń czy parametry śruby to M14x1.25. ?

 

36 13 6 776 076      M14X1,25

ponizej masz nr. czesci

http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/F25/Europe/X3_28iX-N52N/feb2011/browse/wheels/wheel_bolt_lock_with_adaptor#6776076_1

 

https://www.directupload.net/file/d/7112/7d3q2ies_jpg.htm

Edytowane przez Zafi
Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała dygresja - ja kiedyś przy odkręcaniu śrub zepsułem nasadkę na kucz. Kupiłem nową (najtwardszą) i za pomocą łoma (przedłużacza) udało się. Oczywiście obawy o urwanie śruby wielkie. W innym aucie zerwałem redukcję (ale słaba była). 

Reasumując - gnoje w warsztatach przy zmanie kół dowalają "pneumatami" ile się da. Trzeba bardzo tego pilnować i podawać im wartości momentów dokręcania śrub.

Edytowane przez kriu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Zafi.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2023 o 18:39, kriu napisał(a):

Mała dygresja - ja kiedyś przy odkręcaniu śrub zepsułem nasadkę na kucz. Kupiłem nową (najtwardszą) i za pomocą łoma (przedłużacza) udało się. Oczywiście obawy o urwanie śruby wielkie. W innym aucie zerwałem redukcję (ale słaba była). 

Reasumując - gnoje w warsztatach przy zmanie kół dowalają "pneumatami" ile się da. Trzeba bardzo tego pilnować i podawać im wartości momentów dokręcania śrub.

Lub wymieniac u siebie jesli jest taka opcja.

Kupiłem podnośnik jak zobaczyłem jak wulkanizator wali butem po polerowanej feldze.

Ślad pozostał teraz w obu samochodach wymieniam sam,

jest z tym dośc spory problem bo 8 kół myję na myjni cisnieniowej wtarabaniam je na stryszek i marnuję czas ale coś za coś.

Pozdrawiam.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzio76 uważam dokładnie jak Ty. Teraz sam wymieniam koła, ale na szczęście tylko w aucie żony. Tylko w nim są letnie i zimowe (jeździ daleko). W moim BMW mam wielosezonowe i w drugim małym miejskim autku także. A w moim BMW wymieniałem tył z przodem w celu wyrównania zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.